Indilwen Indilwen komentáře u knih

Tuto knížku jsem si zamilovala už na první počtení ve svých teenagerovských letech a od té doby ji přečetla ještě asi pětkrát. Celá knižní série "Holky na vodítku" je napsaná úžasným, nenuceným a přitom chytlavým stylem a má v sobě ono cosi, co nutí člověka se k ní znovu a znovu vracet.. I přesto, že zpracovává ožehavé téma anorexie a bulimie, je to jedna z mých "nej" a vždycky bude.

12.09.2012 5 z 5

Tajemství zpívajícího města Tajemství zpívajícího města Christoph Marzi

Knihu jsem nedočetla, neboť mě její styl nedokázal nadchnout. Autor zpracovává pěkná i zajímavá témata, ale tak nechytlavou formou, že jsem měla problém dočíst každou kapitolu.. Určitě se najdou lidé, kterým bude knížka vyhovovat, u mě však nezabodovala.. -__-

12.09.2012

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

K této knize mě původně přivedl film. Musím nicméně konstatovat, že nebýt úchvatného filmového zpracování, tato kniha by mě vůbec neoslovila. Jako u mnoha dílek, i toto se zakládá na skvělém nápadu, zpracování je však velmi chatrné a nezáživné. K filmu se budu vždy ráda vracet, k této knize však nikoliv.

09.09.2012 3 z 5

Srdce světa Srdce světa Jay Lake

Jedna z nejhorších fantasy knih, co jsem kdy (bohužel) přečetla. Autor přišel s úchvatným steampunkovým nápadem, který vzápětí pokazil příliš zbrklým a přeskakujícím dějem, který spolu téměř vůbec nesouvisel. Také vmíšením křesťanských prvků, které mi tady absolutně nesedí..

09.09.2012

Keltské umění léčit Keltské umění léčit Claus Krämer

Jedna z nejlepších knih o keltském učení, tradicích a mystice vůbec. Velmi pěkně a čtivě zpracována, rozhodně vřele doporučuji =)

20.08.2012 5 z 5