hzd hzd komentáře u knih

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Včera jsem knížku dočetla a musím říct, že mě se moc líbila. Spisovatele Doerra jsem si oblíbila, četla jsem všechny jeho knihy.
Musím říct, že jsem si při četbě této knihy hezky odpočinula, autor opravdu umí popisovat přírodu, sníh, moře. Jeho postavy jsou vždycky něčím zajímavé, i tentokrát byl hlavní hrdina zvláštní, ale mě byl sympatický a bylo mi ho líto.
Držela jsem mu celou dobu palce, aby vše dobře dopadlo. U knížky jsem se rozhodně nenudila a mohu jí jen doporučit.

15.02.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásná knížka, hodně silný příběh. Knížek z 2. světové války jsem četla už celkem dost, ale nikdy ne z pohledu německé strany. Je to velmi zajímavý příběh, Gerty mi bylo opravdu líto. Po knížce jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy, ale nyní jsem ráda,
že jsem si jí koupila a můžu jí půjčit dál svým blízkým.

07.02.2018 5 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Strašně jsem se na knížku těšila, podle námětu vypadala zajímavě.
Nemohla jsem se ale začíst, zorientovat se v postavách a knížka mě moc nebavila.
Na to, že získala cenu Knižního klubu, bych čekala více.

02.01.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nejdříve jsem se nemohla zorientovat v postavách. Pak jsem se ale začetla a knížka se četla moc hezky. Byla jsem zvědavá jak to celé dopadne a konec mě trochu zklamal.

03.12.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

První knížka od této autorky, kterou jsem četla. Nejdřív se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec se mi moc líbila. Ze začátku mi přišla trošku zdlouhavá, ale pak to nabralo spád. A konec byl velmi překvapivý. Rozhodně stojí za přečtení.

20.10.2017 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krásně napsaná knížka. Za mě 5 hvězdiček. Příběh se mi moc líbil, vilu bych nejradši jela omrknout na vlastní oči. Nejdřív jsem se bála, jestli se začtu, ale nakonec jsem knížku četla schválně pomalu, aby mi déle vydržela. Můžu všem vřele doporučit.

09.10.2017 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Dnes jsem povídky dočetla. První povídka mě moc nebavila, navíc byla dost dlouhá a říkala jsem si, jestli vůbec celou knížku přečtu, ale další povídky už se mi líbily.
Knížka se mi líbila asi víc než Sběratel mušlí. I když Jsou světla která nevidíme, je prostě nej. Těším se na další autorovo knihu, která by měla vyjít v říjnu.

12.09.2017 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Včera jsem knížku dočetla a je to opět za 5 hvězdiček. Jako první knížku od této autorky jsem četla Hanu, byla jsem z ní tak nadšená, že jsem si koupila i Slepou mapu. A rozhodně nelituji, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jí jedním
dechem. Opět velice silný příběh. Všem doporučuji. Už se těším na Hotýlek :-)

31.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížku mi doporučila kamarádka. Vzhledem k tomu, jaké měla hodnocení a v rámci Výzvy jsem si jí koupila. O téhle autorce jsem do té doby vůbec neslyšela.
Ale musím říct, že rozhodně stojí za přečtení. Přelouskala jsem jí během pár dnů,
nemohla jsem se od ní odtrhnout a chystám se do knihkupectví pro další knížku od
paní Mornštajnové.

21.08.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížku jsem přečetla během pár dnů. Je nádherná. Moc se mi líbila a všem jí vřele doporučuji. Šetřila jsem si jí na dovolenou a dobře jsem udělala. Navíc doba, ve které se kniha odehrávala, je pro mě neznámá.

26.07.2017 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Tuto krásnou knížku jako vzpomínku na Divadlo Járy Cimrmana mám nyní
podepsanou od Zdeňka Svěráka, který měl u nás v knihkupectví autogramiádu.
Splnila jsem si svůj sen setkat se s tímto mimořádným člověkem a knížka je pro
mě nyní poklad :-)

26.07.2017

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Protože jsem četla již jednu knihu od tohoto spisovatele (Jsou světla, která nevidíme), rozhodla jsem se, že si udělám radost a koupím si Sběratele mušlí.
Knížka se mi moc líbila, hezky se čte. Některá povídka byla trošku slabší, některou bych klidně ještě prodloužila. Určitě si přečtu i další knížku Zeď vzpomínek a těším s na další autorovu knížku O dívce Grace.

12.06.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi moc líbila, četla se dobře. Napínavá a do samého konce jsem netušila,
jak to dopadne. Jen ten úplný závěr bych už vypustila. Ten mě trošku zklamal.
Ale mohu jen doporučit.

05.06.2017 4 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Knížka je pro všechny milovníky Járy Cimrmana. Určitě stojí za to si ji přečíst a mít ji v knihovně jako milou vzpomínku. Jsou v ní krásné fotky. Doufám, že Divadlo
Járy Cimrmana bude i nadále hrát s takovou chutí jako dosud.
Dopis panu Smoljakovi do nebe mě dostal.

09.05.2017

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Dávám pět hvězdiček. přečetla jsem jedním dechem.
Knížka je velice pěkně napsaná, má spád a do poslední chvilky jsem nevěděla, jak
to dopadne. Můžu doporučit.

02.05.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka se mi líbila a už se těším na další díl. Ze začátku mě trošku rozčilovala
paní vyšetřovatelka. Ale knížka je napsaná hezky a přečetla jsem jí během pár dnů.
Všem čtenářům můžu jen doporučit.

03.03.2017

Melouch Melouch Michal Viewegh

Když jsem viděla v knihovně novou knížku od Michala Viewegha, hned jsem po ní s radostí sáhla a těšila se, že si jí přečtu. Bohužel jsem jí asi po čtyřiceti stránkách zase odložila a rozhodně už se k ní vracet nebudu. Mám tohoto autora ráda, ale je to jako kdyby to ani nepsal on. K jeho starým knížkám se ráda vrátím, ale nové knížky už nestojí za nic.

21.02.2017

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Včera večer jsem knížku dočetla. Je to nádherný příběh, můžu všem doporučit.
Přesto, že je knížka z války, není tam válka popsaná tak detailně jako ve Vypravěčce, nebo ve Zlodějce knih, což jsem ocenila.
Příběh je napsaný poutavě.

11.01.2017 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Super knížka.

05.11.2016

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Výborná knížka, přečteno jedním dechem. Můžu jen doporučit.

01.11.2016