hroneczek hroneczek komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četla a hned super! Drží vás v napětí, zajímavě a živě vše popisuje tak, že si můžete situaci představit se všemi potřebnými detaily. Určitě si od něj přečtu něco dalšího.

11.08.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Já jsem opět spokojená. Příběh se vyvíjel, měl spád, napětí... a zase o kus lepší než předchozí díly.

28.02.2020 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dávám tři hvězdičky, protože jsem dost na rozpacích. Je to sice hodně neobvyklá kniha s neotřelým způsobem vyjadřování (prostě hrozná a nestydatá sposťárna), která se dobře a rychle čte. Ale po chvíli se začne člověk nudit, protože se popisované situace s malými obměnami stále opakují, není zde hlubší děj a u spousty věcí chybí vysvětlení... Jako příběh na pokračování a na tehdejší dobu - exploze!

17.12.2019 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Rychlé a krásné čtení pro zamyšlení.
I když musím říci, že filmové zpracování je ještě o chlup lepší.

16.12.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Válečný román podle skutečné události. Velmi rychle se četl, vřele doporučuji. Zachycuje život v Osvětimi a složitost situace bezprostředně po válce. Jen nebyl tak emotivní jako třeba Osvětimská knihovnice.

27.10.2019 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Celá tato knižní série je hodně zajímavá - člověk má pak spousty otázek, nejen, jak to dopadne, ale i zda by se něco takového mohlo stát i nám. Zároveň se mi neskutečně líbí propracovanost předvídání lidského jednání v uzavřeném prostoru a plány, které myslely téměř) na vše.
Nicméně druhý díl mě bavil trochu méně, než první.... Ale třetí je opět skvělý.

06.09.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha vypráví o životě v židovském ghettu, Osvětimi, osudu osvětimských obětí i přeživších a svědomí příslušníků SS. Fakta a reálné příběhy zakomponované v čtivém příběhu, který úžasně rychle plyne. Toto je úplně jiná kniha o válce, kterou však vřele doporučuji.

21.07.2019 5 z 5

Krásné, zábavné a oddechové čtení. Jen by mě zajímalo, kde Alan pořád nabíjel tablet, když několikrát zapomněl kufr nebo vůbec neměl věci s sebou.

29.05.2019 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pana Czendlika jsem neznala, naši mi dali knihu přečíst, tak abych jim ji nevracela jen tak, jsem si ji teda přečetla. A jsem nadšená. Hodně mi rozšířila obzory, líbí se mi nadčasový a moderní postoj ke staré pořádkumilovné církvi. Spousta zamyšlení, přirovnání, příběhů... doporučuji!

24.03.2019 5 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

S lehkostí a nadsázkou vykreslený obraz tehdejší doby a režimu. A nejen to. Všeobecně si dělají legraci z lidské hlouposti, nadutosti a prostoty, ale způsobem, který neurazí a neskutečně pobaví.
Zamilovala jsem si povídku "Jak jsem se stal nezaměstnaným" - je naprosto dokonalá.

12.11.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak tato kniha pro mne byla velkým oříškem. Četla jsem ji neskutečně dlouho, spousta pasáží by se dala vyškrtnout, kniha by pak byla o polovinu kratší a hlavně ze začátku snesitelnější. Ruská smetánka nemající co na práci a bavící se o filozofických otázkách, které stejně nemůže vyřešit. Muži myslící si, že jsou páni vesmíru a svět jim leží u nohou. Nicméně bez těchto částí, které nedají spát ani dnešnímu člověku a musíme se nad nimi stále zamýšlet, by se jednalo o obyčejný tuctový příběh nevěrné depresivní ženské.
Ve výsledku se jedná o knihu, ze které jsem si pár pasáží vypsala, abych je měla stále na očích. Ukázala mi, že co řešili lidé před 150 lety (včetně udržitelného zemědělství), řešíme stále a pořád není dořešeno. Celkově jsem po přečtení obohacena a doporučuji Kareninu všem. Jen je třeba se prokousat začátkem, dostat se do děje, pochopit jednání a smýšlení hlavních hrdinů a uvědomit si, v jaké době bylo dílo napsáno.
Prostě: Událo se cosi nového a důležitého

06.07.2018 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Útlonká kniha vypraví o nezištné a nezměrné trpělivosti jedince, která může vyústit v blaho světa. Smutné jenom je, že okolí bere tuto snahu o krásnější a živější budoucnost jako samozřejmost bez vděku, dokonce má tendenci si výsledek nějak přivlastňovat a zjednodušovat. Vřele doporučuji. Inspirativní čtení.

28.01.2018 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Čteno jedním dechem. Krása, krása, krása.

31.10.2017 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Jedna z mála poezií, kterou jsem byla schopna číst. Navíc se mi neskutečně líbila. Hloubka některých balad je úžasná, uchvacující. Škoda, že autor zemřel tak mladý.

30.10.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdo byl vrahem jsem se dozvěděla až na konci po odhalení. V průběhu mi spolehlivě unikal, asi proto nejsem detektivem. Dobrá kniha.

25.10.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jako prvního jsem od Nesba čestla Sněhuláka, který je naprosto dokonalý a Netopýra převálcoval na celé čáře. V knize Netopýr se Nesbo teprve rozkoukává, rozepisuje, ale rozhodně to není špatná kniha.

20.10.2017 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nevím, co psát - skvělé čtení již od prvního dílu, propracované postavy i zápletky, neotřelý námět. Žeru to! Těším se až si přečtu další díl.

23.09.2022 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Krásná výprava do nitra mladé slečny, která byla poznamenána dobou a okolnostmi, ve kterých žila a dospívala. Kniha skvěle ukazuje její duševní posun v pár zápiscích během pár let.

31.12.2019 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Krásné zakončení celé série, které přineslo odpovědi na spoustu otázek. A co bylo dál? Ať si každý dle své představivosti příběh domyslí :-)

09.09.2019 5 z 5

Nemohu jinak než doporučit. Jde o nenásilnou motivační formu, která vás nutí se zamyslet. Spoustu věci ve svém životě již dodržuji a ctím aniž bych věděla, že vycházejí z této myšlenky/knihy. Přečtením jsem si své znalosti utříbila a nezbývá než prohlubovat. Děkuji.

30.01.2019 5 z 5