houdkic houdkic komentáře u knih

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Ac jsem ze zacatku nechtela, tak jsem se nakonec nechala strhnout hypem a knihu si poridila. Zvolila jsem paperbackove vydani (protoze se mi drzi mnohem pohodlneji nez pevne), ale tady jsem mela obcas problem s tim, ze jsem musela fakt pevne drzet kazdou stranu, abych mohla v klidu cist Ale to uz tak u techhle “lepenych”(??) knizek byva. Zezacatku jsem byla i hodne v soku z malinkych pismenek, coz mi trochu ztezovalo zacteni, ale casem jsem si na to zvykla.

Co musim zminit, tak je to rozhodne ctivost. Rano jsem zacala a vecer jsem mela uz pres 80 stran za sebou, ani jsem nevedela jak. A to je jeste zapotrebi zminit, ze zacatek je pomalejsi, vlastne jsem si chvilema i rikala, proc to vubec ctu Ale jakmile se to rozjede, tak je to uz celkem fajn. Parkrat jsem se i zasmala, protoze me nektery hlasky nebo situace opravdu pobavily. Fajn bylo i zakomponovani “vzdelavacich” poznamek.

Pro me to ale porad neni nic z ceho bych si sedla na zadek a chtela to treba cist znova. Je to mily pribeh, prostredi Ceska krasne zakomponovany, ale jinak to nema nic extra oproti ostatnim kniham. Hodnotim to zkratka jako prumer, ktery neurazi, ale ani nenadchne.

Hadam, ze pokud bych Alespon prozatim cetla treba v mych -nact letech nebo nejpozdeji v jednadvaceti, tak bych hodnotila plnym hodnocenim, ale vzhledem k tomu, ze uz jsem ze stredni skoly hodne dlouho pryc (tim padem mi tohle tema uz neni blizky a celkem me to v knize nudilo) a na takovyhle zalaskovani jsem uz stara, tak hodnotim krasnymi tremi hvezdickami (coz je ode me fakt pekny hodnoceni vzhledem k tomu: jak vsechno hejtuju)

Verim ale, ze mladsim holkam a predevsim romantickym dusim se bude kniha moc libit, protoze na prvotinu to je opravdu hezky a povedeny (a hlavne tam neni tolik chyb a preklepu jako v jinych knihach od nejmenovanych nakladatelstvi haha, musim si rypnout, takze to neni rusivy a nemusite se pozastavovat nad otravnymi chybami). A prestoze jsem mela nejaky vytky, tak se budu tesit na dalsi tvorbu z pera slecny Salingerove… ️

04.04.2022 3 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Na zacatku jsem prvnich par kapitol hrozne bojovalo a kniha me nebavilo. Jakmile se ale Fable dostala k posadce lodi *** behem uteku pred ***, tak me to hrozne chytlo a knihu jsem behem dvou dnu docetla.

Ve vysledku jsem teda fakt hodne nadsena! Uplne jsem se zamilovala do originalniho, neokoukanyho a neotrelyho sveta more, lodi, opustenych ostrovu a mest plnych nebezpeci. Fakt naprosto skvely svet, kterymu jsem propadla.

Moc se tesim na druhej dil, doufam, ze bude co nejdrive!

29.03.2022 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Prokousat se první časti bylo peklo, hrozne me totiz nebavi skoky do minulosti a zpatky Pak se to ale rozjelo a ja byla hrozne rada, ze jsem to nevzdala.

Chemie mezi Tricem a Miou byla neuveritelna a prastilo to tam jak o zivot. Celkove byly postavy fantasticke, treba takovej Pst byl fakt mega typek. Nicmene me sokovalo, kdo je vlastne ten spatnej…

Jeste je potreba zminit hodne brutalni sceny, litry krve a vseho mozneho, protoze Kristoff je proste drsnak, kterej se toho neboji.

Nooo, jsem teda hodne zvedava na pokracovani!

27.03.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tak tohle me teda vubec nezaujalo a nebavilo… Na knihu sjem se tesila od ty chvile, co jsem ji poprve videla na tiktoku a rikala si, kezby ji prelozili do cestiny. Coz se mi sice vyplnilo, ale moje ocekavani to teda vubec nenaplnilo.

Popravde ani nevim, co jsem cekala, ale tohle to rozhodne nebylo. Nevim, jestli to delal ten preklad, ktery byl proste bez urazky debilni a jednoduchy, ale takovou hovadinu jsem uz fakt hodne dlouho necetla.

Nezaujala me zapletka, ani postavy, Avery, ktera na vsechno prisla mi byla hodne nesympaticka. O nejakych pozitivnich pocitech tu mluvit ani nemuzu, protoze to pro me byl mordor a jen jsem se do cteni nutila.

Bod za tu bozi obalku, ta je genialni, ale moje zklamani mi nedovoli hodnotit vys.

24.03.2022 1 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Hned na zacatek je potreba rict, ze Tess ma teda umeni vyvolat poradny drama a sok Druhy dil byl o dost drsnejsi a dramatictejsi nez prvni, kde jsme si zlehka oklepavali hlavni postavy a jejich zivoty.

Co se mi opravdu je libi syrovost s jakou se autorka do knih obouva - spatna parta, ktera dela opravdu nechutne veci, sex behem menstruace, pokus o znasilneni… A mne se tohle proste mega libi! Takova osveta je zapotrebi. Jak z pohledu, co je naprosto v pohode a co muzete delat, az po to, co je lidsky neprijatelne. A podle je potreba o takovych vecech mluvit, protoze ty spatne veci se muzou stat komukoliv z nas.

Jedna vec mi tady ale vadi… A to je to neustale hadani a urazeni se mezi Annou a Maddoxem. Ona mu rekne, co ji vadi a on to stejne dela dal jen kvuli tomu, ze ona udelala neco, co zas nechtel, aby delala ona No a porad takhle dokola, takze hlavni hrdinove jsou v neustalem zacarovanem kruhu.

Jicmene jsem neuveritelne zvedava na dalsi (posledni) dil, protoze ten konec me fakt polozil a jsem zvedava, kdo to byl a co se vlastne stalo!

20.03.2022 4 z 5

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Na Amari jsem se kvuli velkym ohlasum jak ze zahranici, tak z Ceska velmi tesila. A je pravda, ze kniha je to opravdu ctiva, do toho celkovy vzhled, ilustrace, opravdu chutovka.

Zacatek knihy me neuveritelne bavil a enmohla jsem se odtrhnout. Jenze pak to zacalo drhnout a do nekterych casti jsem se musela nutit.

Nicmene rozuzleni zaporaka jsem teda vubec netipovala, to me hodne prekvapilo. Skvely byly vymysleny nazvy, celkovy svet se mi moc libil.

Jediny, co mi uplne nesedlo bylo chovani deti - dle meho nazoru to vubec nesedelo na jejich vek a chovali se prilis dospele. Nesedla mi ani mluva ucitelu - nespisovnost, ktera byla v tomto pripade proste divna.

Nakonec hodnotim 3,5 bodu.

12.03.2022 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Kdyz jsem tuhle knihu poprvy videla, tak me tak navnadil nazev, obalka a hlavne anotace (me totiz anotace malokdy zaujmou), ze jsem si ji musela hned koupit.

No jenze behem cteni jsem prisla na to, ze tohle neni uplne to, co jsem ocekavala. Nevim, jestlijsem uplne blba, ale vubec jsem nepochopila celkovou zapletku a nemam poneti, co se tam vlastne delo :D O tom neustalem skakani v case ani nemluvim, nesedl mi ani styl psani, celkove mi to moc nedavalo smysl.

Hvezdicka za obalku a napad.

02.03.2022 1 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc příjemný start nové série. Maas má tu výhodu, že píše opravdu čtivě a ani chvíli se nenudíte. Jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat...

22.02.2022 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Potrebovala jsem neco jednodussiho u ceho si odpocinu a nebudu muset moc premyslet. Tahle prijemna a ctiva knizecka to na 100% splnila.

13.02.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) Já nevím. Fakt nevím, co k tomuhle říct.

Protože Mýtonoši byli bezpochyby tím nej… horším, co jsem za dlouhou dobu četla. Pokud jsem si myslela, že nic horšího než After nepřijde, tak tohle, tohle mu hodně šlape na paty.

Bylo to příšerně, ale fakt příšerně nudný, přečetla jsem 250 stran na kterých se vlastně nic wow nestalo a za boha jsem se nemohla začíst. Do každé další strany jsem se musela až do konce nutit. Časem jsem zjistila, že jsem měla s četbou takový problém, protože to bylo jako číst encyklopedii. Pořád nějaké vysvětlování, tisíce názvů… Už od začátku mi byl Nickův táta divný, wow, to jsme ale všichni na konci překvapení, že je to záporák. A páni, Isaac se tam objevil, to asi nebude náhoda. Jé, no to jsem překvapená, že Briannu hned unesl a je to záporák. Páni, to jsem teda fakt nečekala. (Tohle všechno byla ironie, aby mě někdo nebral za slovo).

Popisy různých akcí a situací mi přišly, bez urážky, fakt debilní, protože jsem jim vůbec nerozumněla, nevěděla jsem, co se děje a vůbec jsem si nedokázala představit, jak to v tu chvíli vypadá. A to si myslím, že mám představivost dobrou až až.

No a to nejhorší nakonec - postavy. Příšerný. Fakt strašný. Takhle otravné postavy jsem snad nezažila. Briannino neustálý zmiňování rasismu mi přišlo úplně mimo mísu, protože upřímně řečeno? To, jak se k ní ostatní chovali rozhodně nebylo kvůli tomu, že je černá, ale že byla fakt na ránu, neustále uražená, výbušná a chovala se jak malý děcko.

Ještě bych ráda promluvila o pojetí černošské komunity v této knize. Viděla jsem mnoho názorů, že je to znázorněno perfektně a v tomto teda musím opravdu nesouhlasit. Být uražená, že před x stoletími byli moji předci otroci, mi přijde úplně na hlavu, protože takhle to prostě bylo a nic se s tím nedá udělat. Moji předci měli taky skončit v koncentráku a jsem z toho uražená? Ne, protože s tím prostě nic neudělám. V dnešní době už rozhodně černoši nejsou tak utlačování a to, že se na ně někdo špatně podívá, tak to neznamená, že je to hned rasismus. Kolik z nás se podívá po úplně random lidech venku a je jedno, jakou mají barvu pleti?

Takže za mě rozhodně nejhorší kniha letošního roku. Jsem ráda, že to mám za sebou, protože to bylo strašné utrpení a už nikdy ji nechci vidět. Děkuju.

12.02.2022 odpad!

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Po vic jak 100 stranach odkladam a nedocitam. Za me nudne, nezazivne, porad dokola omilane to same, ani jedna z postav neni sympaticka. Pro me velke zklamani.

01.02.2022

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Joo, tohle bylo hezky! Zezacatku jsem se nemohla moc zacist, ale pak to bylo moc fajn. Porter byl naprosto fantastickej, dlouho jsem se nepobavila nad jeho hlaskami.

27.01.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle pro me bylo hodne velky zklamani :X Knihu jsem si setrila uz od minuleho roku a fakt se tesila, az si ji prectu, protoze jsem cekala velkou bombu. Ale to co jsem obdrzela?

Totalni zklamani, priserny styl psani, dej vlastne o ho***… Cely pribeh se odehraval v jednom baraku, bud spolu spali nebo byli urazeni. Milesovo kapitoly me totalne drtily, hlavne neustale opakovani stejnych informaci dokola - Zamilujes se do me, Rachel. Zamiluju se do tebe, Rachel. Milujes me, Rachel. Uplne na ranu proste.

A nelibilo se mi ani odsazeni odstavcu, Tateiny kapitoly byly normalni, Milesovo doprostred a posledni kapitola byla tak nejak namichana.

23.01.2022 1 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Nadherny romanticky pribeh, ktery me po dlouhe dobe opravdu bavil. Uz se mi dlouho nestalo, ze bych od prvni stranky vedela, ze to bude bomba.

Moc se tesim na dalsi pribehy z Green Valley!

18.01.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Popravde netusim, kde uplne zacit… Prvni teda, co se mi libilo - obalka (lol, ale je fakt bozi :D). Kezbych si delala srandu, ale to je bohuzel tak nejak vsechno.

Postavy byly doslova debilni (pardon za ten vyraz, ale jinak to fakt nedokazu popsat), Abriella totalne hloupa hrdinka, ktera chvili delala, ze je desne drsna a prohnana a v dalsi chvili jakoby ani neumela napocitat do peti a ostatni za ni museli rozhodovat. Sebastiana nekomentuju, takhle otravnou, nechutnou a uchylnou postavu jsem uz dlouho “nepotkala”. Napad… no dejme tomu, ale zadna slava.

Co me ale vysiralo fakt do nebeskych vysin, tak to byla naprosta ignorace vzajemnych souvislosti a celkovych okolnosti. Bez jakehokoliv vysvetleni nejake veci se jelo dal a Abrielle treba vubec neprislo divny, ze narazila na Sebastiana v zemi vil a prislo ji to proste v pohode. Nemela ani nejmensi chut se zamyslet nad tim, ze je to hodne sketchy.

PS: Osloveni “princezno” me totalne zabijelo, protoze snad neni mozny, aby se to tolikrat opakovalo.

15.01.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Ruby i James jsou oba priserne nedospeli, vecne rozhadani a nedokazi si nic vysvetlit jako normalni dospeli lide.

Oslovovani maminka a tatinek jsem mela po peti strankach tak po krk, ze jsem mela chut prekladatele povesit.

Slabych 2,5 hvezdy.

06.01.2022 2 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krasny navrat k oblibenym postavam a jejich osudum.

04.01.2022 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Jako ten konec?! Jen si rikam, co se to SAKRA STALO??? Zase neuveritelna jizda, kdy je zezacatku vsechno v pohode, a pak proste dostanete takovou ranu, ze se z toho musite vzpamatovavat nekolik dni.

24.12.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Paaaaaani, tak tohle bylo neco! Do knihy jsem sla s prumernym ocekavanim, bala jsem se, ze uz jsem na takovy typ knih “stara”, ale tohle uplne predcilo moje ocekavani! Osobne to povazuju za jednu z nejlepsich knih, ktere jsem letos precetla.

Neuveritelne ctivy styl psani, napinavy dej plny skvelych zvratu a prekvapeni, je temer nemozne knihu odlozit. A ja doufam, ze budou ostatni dily minimalne tak skvely!

30.11.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

U kazde knihy od Leigh Bardugo mam problem se zacist a ani Prohnile mesto nebylo vyjimkou. Nicmene jakmile se do toho clovek dostane, tak je tezke se odtrhnout. Knihu jsem si ale opravdu vychutnavalama cetla ji pomalu, protoze tak nejak nechcete, aby skoncila.

Vrany zazivaji obrovskou davku akce, kdy je clovek celou dobu napnuty jako struna, a pak si jen rikate, jak to sakra ten Brekker udelal? Fakt neuveritelne promysleny svet a dej, kdy do sebe vsechno pomalu zapadava a na konci se zacvakne posledni dil puzzle.

Postavy jsou nadherny, maji chyby, jsou lidsky, dokazi milovat, maji sve obavy… Z hlavnich postav je nemozne si nekoho nezamilovat. Strasne se mi libi i vztahy mezi nimi, ta laska, kterou mezi sebou citi.

29.11.2021 5 z 5