houdkic houdkic komentáře u knih

Tajemství Tajemství Anna Todd

Na After me bavi nejvic to, ze je to odpocinkovy a clovek u toho nemusi premyslet. Tenhle dil jsem ale cetla pres pul roku, protoze to bylo zhruba od pulky hrozne nudny.

Pak se to uz konecne rozjelo, ale i tak jsem se musela chvilemi premlouvat, abych ve cteni pokracovala. Konec me ale hodne prekvapil, takovy zvrat jsem necekala.

Jediny negativum je to, ze tenhle dil je nejtoxictejsi. Hardin je k nevydrzeni. Rozmazleny fracek, ktery si mysli, ze muze vsechno a Tessa je taky prihloupla, ze sebou necha tak manipulovat.

09.02.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Treti dil hodnotim ze vsech uplne nejlepe. Libilo se mi napeti, zvrat a melo to proste stavu.

06.02.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kdyz jsem tuhle knizku poprvy uvidela, tak jsem vedela, ze ji potrebuju, protoze se mi hrozne libil styl, jakym je udelana a vlastne jsem tehdy ani nevedela, o cem ma byt.

Nejdriv zacnu tim, co se mi libilo:

- bylo to fakt ctivy
- nadherny graficky provedeni, at obalky, tak obsahu (chaty, kapitoly)
- Ava a Liam (jediny dve prijatelny postavy)

Jenze tim tak nejak moje nadseni konci.

Mei je jeste otravnejsi postava nez Feyre (a to uz je co rict), Travis me taky stval, nechapu, jak do nej mohla byt Mei zamilovana. Pribeh nejak okej, sice to nemelo zadnou zapletku, ale budiz. Styl psani mi prisel hrozne jednoduchy, jako od pubertaka.

Pak jeste nechapu jednu vec a to je ta, proc tam jsou cizi jmena? Znamkovani jako v Americkych skolach?? Nevim, ale cekaka bych, ze kdyz pise CESKA autorka knihu (ktera se stejne nebude prekladat do ostatnich jazyku), tak pouzije ceska jmena.

Knizce davam dve hvezdicky, pricemz je jedna hvezdicka za to, jak je oku lahodici. Kdybych si ted mela vybrat, jestli bych si Navzdycky koupila a precetla, tak bych uz rekla ne.

04.02.2021 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhy dil ode me dostava o hvezdicku vic nez pilotni, jelikoz byl o dost lepsi. Stale to nebyl takovy zazrak, jaky jsem dle reakci cekala, ale cetlo se to mnohem rychleji. Zacatek me sice opet nebavil a “zazrala” jsem se do toho, az od chvile, kdy jsme se ocitli pod morem. Konec me pak opravdu prekvapil, protoze takovy zakonceni jsem necekala.

30.01.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No zatim uplne nevim, co na tohle rict. Hrozne jsem se na tuhle serii tesila, protoze byla hodne opevovana, ale me to zatim nejak moc nechytlo. Nevim, cim to je, zatim ani moc nechapu cely pribeh krutyho prince + mi asi nevyhovuje styl psani Blackovy.

Dalsi dily si urcite prectu, ale nemyslim si, ze se k nim nekdy znovu vratim.

20.01.2021 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Libilo se mi, ze jsme meli moznost nakouknout i do zivota ostatnich (kapitoly z jejich pohledu), ackoliv jich bylo fakt malo. Chtela bych ale vedet vic o Azrielovi, protoze Azriel je proste laska a je mi lito, ze mu neni venovano vic prostoru.

Jinak to ale byla celkem nuda. Feyre me vys.... takovym zpusobem, ze to snad neni ani mozny a je dil od dilu otravnejsi.

Tesim se na pokracovani, ktere se bude snad vic venovat Neste a Cassianovi a ne preotravny druzce.

05.01.2021 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Na me to bylo hrozne nekonecny. Chvilema az prehnane natazeny a prislo mi, ze tam obcas dala autorka nejaky sceny, ktery nejsou snad ani mozny, jen aby tam bylo nejaky drama.

Prvni dil byl zahrivacka, ale rozhodne lepsi nez tenhle a druhej byl uplne nejlepsi. Uprimne jsem rada, ze jsem to konecne po skoro pul roce docetla. Serii ale rozhodne nezavrhuju a hned se vrham na dvur mrazu. Budu se i tesit na dalsi dily.

27.12.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší díl z celé série.

17.12.2020 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Oproti ostatním finálovým dílům mi tohle přišlo úplně nejslabší a některý scény až přehnaný či zbytečný. Začátek byl ještě celkem ok, u prostřední části jsem se hodně přemlouvala, až to došlo do takového stádia, že jsem musela knihu odložit a vrátit se k ní až za několik měsíců.

Co mi tady ale vyloženě vadilo bylo “vecpání” absolutně každý orientace, preference vztahu apod. Přijde mi to už jako moc, protože není možné, aby se v tak malé skupině sešlo všechno, čím člověk může být a čím se může cítit.

17.12.2020 3 z 5