houdkic houdkic komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Takhle spatny hodnoceni jsem zadne knize jeste nikdy nedala, ale tady se to proste jinak neda.

Neco tak priserne hloupyho a priblbyho jsem snad jeste necetla. Postavy a jejich chovani totalne mimo misu (nevim, jestli nekomu prijde ok se vysvlict a napatlat na sebe slehacku, pred uplne cizi borkou, kterou zna par dni). Chvilema to bylo cely tak pritazeny za vlasy… A to neustale zminovani Hayleina panenstvi a neustale vyrypovani mi rozhodne neprislo vtipny, ale spis brutalne detinsky a nevhodny.

18.11.2021 odpad!

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Po tolika knihach o lovcich stinu si rikam, ze ma porad autorka co vymyslet. A zjistuju, ze dalsi a dalsi knihy uz nemaji moc co nabidnout. Je to uz takova slatanina vseho moznyho, kdy jsou nektery casti hrozne super a jiny zase priserne nudny.

Cetla jsem tady jeden komentar, ze se autorka az moc venuje vztahum mezi postavami a s tim naprosto souhlasim. Vic nez deji se venuje prave jim a neustale zminuje pocity jednoho o druhem, az je to tak omilane dokola, ze to zkratka cloveka unavuje.

Jeji neustale cpani vsech moznych orientaci uz ani nekomentuju, protoze je to v kazde knize stejne, i kdyz neni mozne, aby v tak male skupine pratel bylo vsechno (nejvetsi hardcore to byl ale v Temnych lstich).

Hodnotim 3,2 bodu.

10.11.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

3,5 bodu.

O chlup lepsi nez Zacit znovu (to me proste fakt nevzalo). Mona Kasten pise ctive, takze hltate jednu strankou za druhou, ani nevite jak. Pribeh je takovy typicky klise, coz je u ni ale zvykem.

Na pokracovani jsem zvedava a rada si ho prectu. Zajima me, jak se bude jejich pribeh vyvijet, protoze si nedovedu predstavit, jak to jinak zvladla natahnou na tri knihy.

03.11.2021 3 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Achjo, tohle bylo tak… hloupoucky? :D

Ja nevim, ale cely to bylo nejaky divny. Jako aby mela temer dospela holka v mobilu sledovani polohy? A ty SMS, co ji neustale vypisovala jeji mama? :D To mi prislo absolutne na hlavu.

Mozna to bylo cely zpusobeny tou zapletkou, ktera byla proste spatna.

Co se mi libilo, bylo prostredi golfu. Je to nezvykly, takze to bylo moc fajn. Ale jinak jsem rada, ze to mam za sebou:D

30.10.2021 1 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Neskutecny zaver cele trilogie. Sice mi delalo problem se zacist (mylsim, ze hlavne z toho duvodu, ze je to smichany z vic ruznych mist), ale pak ta akce, napeti… To vsechno zachranilo.

Akta Illuminae jsou neskutecna jizda.

27.10.2021 5 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Kdyby mi bylo treba tak patnact (coz mi teda neni uz skoro 10 let), tak by se mi to asi libilo. Je to typicka sladarna ve ktere se holka zamiluje do chlapce jen ho uvidi, vhodnejsi rozhodne pro mladsi ctenare.

Bylo to celkem ctive napsane a moc se mi libil popis Parize. Nikdy jsem tam nebyla, jelikoz to je jedno z mest, ktere me opravdu nelaka, ale po tomto krasnem popise bych se tam klidne podivala.

Hlavni hrdinove jsou takovy vselijaci. Hezky byl rozvoj vztahu mezi Audrey a Miou. Dej byl predvidatelny, uz od pulky jsem vedela, k jakemu angazma pujde.

Co me ale fakt enormne sr… bylo neustale zminovani baletu. Chapu, ze je to kniha o divce, ktera rada “baleti”, ale neni potreba zminovat, ze je bAlETkA v kazde druhe vete.

Jo a jeste nechapu jednu vec. Proc je vsude v anotaci, ze ji je sestnact, ale pak je v knize uvedena jako sedmnactileta?

19.10.2021 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhy dil se mi libil o dost vic nez Illuminae. Hlavni postavy mi jsou o dost sympatictejsi, obzvlast Nik a Hanna jsou proste skveli. Pribeh byl taky skvely, plny napeti. A to propojeni dvou realit bylo taky dobry tah.

19.10.2021 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha me rozhodne zaujala svym provedenim, protoze je neuveritelne zajimava.

Pribeh samotny me ale moc nezaujal. Vzhledem k tomu, ze se to skladalo z ruznych zprav, chatu, prepisu rozhovoru apod., tak clovek moc nechapal, co se vlastne deje. A i kdyz jsem knihu ted docetla, tak nemam nejmensi poneti, o cem byla.

Nektere casti byly fajn, hezky se cetly a bavily me. Co em ale opravdu nebavilo, tak byly casti od Spiro, ty mi prisly hrozne divny.

12.10.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Na prvni dil ze serie jsem se moc tesila, ale nejak me nezaujal :( Uprimne jsem netusila do ceho jdu, jelikoz jsem necetla anotaci, ale tohle jsem uplne necekala.

Postavy byly nesympaticky, Kaden mi doslova pil krev kvuli tomu svymu neustalymu chovani, Allie nebyla o moc lepsi. Porad se jen hadali a usmirovali a prislo mi to chvilemi az moc vyhroceny.

Tri hvezdicky s odrenyma usima.
Jsem z tohohle spis zklamana a nejakou dobu si odpocinu nez se pustim do dalsiho dilu.

05.10.2021 3 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Cetlo se to svizne a rychle, ale nejak me uplne nezaujala zapletka. Chybel tomu trochu riz. Hodnotim 2,5 bodu.

24.09.2021 2 z 5

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Zacist se mi dalo fakt praci Dokonce i po sto stranach jsem uplne nevedela, co si o knize myslet, protoze me hrozne nudila. Pak se to ale najednou rozjelo a ja se od ni nemohla odtrhnout.

Postavy jsou sice takovy trochu nijaky, ale moc se mi libil cely ten svet ve kterym se Stinovy eso odehrava. Plno gangu, nasili, mozna bych rekla, ze tam trochu apokalypticky svet riznutej modernou… No jako z toho jsem byla fakt nadsena.

Nakonec hodnotim 3,5 a dalsi dily si rada prectu.

22.09.2021 3 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Knihu jsem nedocetla a po 100 stranach ji vzdala. Bylo to nekonecny a nudny.

16.09.2021

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Vic akce nez v prvnim dilu: tudiz byl o dost ctivejsi.

Co me ale fakt drtilo bylo obrovsky mnozstvi preklepu a chyb, na jednu knihu az prilis mnoho.

17.08.2021 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Prvni dil byl neskutecne slaby a byla jsem z neho velmi zklamana. Do druheho dilu jsem se pustila ciste z toho duvodu, ze jsem ho uz mela koupeny a jsem uplne prekvapena. Dvojka je naprosto skvela, tak milionkrat lepsi nez prvni dil.

Sice si porad stojim za tim, ze je to chvilemi trochu nelogicke a malo popsane, ale nektery veci mi prisly na druhou stranu naprosto genialni (treba noc Kathariny s Nicolasem).

06.08.2021 4 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Konecne jsem tuhle zrudnost docetla a celou zpropadenou serii uzavrela. Absolutne nechapu, jak mohla autorka vytvorit nekoho tak nechutnyho, sobeckyho a rozmazlenyho jako je Hardin. A jeste vic nechapu, ze se nekomu tenhle typek fakt libi.

13.07.2021 1 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Neco tak hezkyho jsem uz dlouho necetla. Vlastne bych i rekla, ze je to nejhezci kniha, co byla letos vydana.

Pribeh je moc hezky a zajimavy, zcela nezvykly. Hlavne postavy byly naprosto peckove. Silas si moje srdce hned ziskal, jak muze byt nekdo tak strasne bozi, ale pritom vlastne hrozne zly? Nathaniel byl taky skvely a mel super hlasky. Elisabeth me narozdil od ostatnich zenskych hrdinek nestvala.

Vim, ze se jedna o samostatnou knihu, ale rada bych se podivala na pokracovani zivotu tyhle trojice.

14.06.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Prijemna oddechovka. Knizka se moc hezky cetla, dej ubihal a byla opravdu pekne napsana.

26.05.2021 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Budu zrejme jedna z mala, ale druhy dil se mi libil o moc vic nez prvni. Prvni byl naprosto nekonecny, tahl se, byl nudny. Druhy mi prisel pribehem mnohem lepsi, i kdyz stejne jako prvni dil mi prisly nejaky veci nelogicky, blbe popsany (takovym zpusobem, ze jsem moc nechapala, co se vlastne deje, jak se to deje a proc se to deje). Postavy jsou porad hrozne ploche, nepopsane, nic moc o nich clovek nevi.

Myslela jsem, ze treti dil uz cist nebudu (puvodne jsem nechtela cist ani tenhle), ale vzhledem k tomu, jak to skoncilo, tak si ten dalsi budu muset precist.

SPOILER
Ansela je mi fakt lito, to nemuselo byt. Jedina super postava v cely serii a takhle dopadne.

02.05.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nebudu lhat, ale zezacatku jsem byla docela zklamana do ceho jsem se to pustila. Vubec jsem nechapala, co se deje, kdo je kdo (protoze mit pro jednoho cloveka nekolik jmen je proste hardcore), a tak nejak me to nebralo. Trvalo mi asi 150 stran nez jsem se do toho zacetla, ale pak uz to ubihalo bleskove.

Pribehu se musi nechat, ze je zase o necem jinem, co tady doted bylo. Sice tam bylo hodne ukecanych detailnich casti, ktery na me uz byly trochu moc, ale ve vysledku se mi to libilo. Postavy mi teda k srdci moc neprirostly a zatim jsem si k nikomu nenasla cestu (krome Syrinxe).

I kdyz bych dala knizce na zacatku 2-3 hvezdy, tak nakonec davam 4. Znovu to uz ale cist nebudu, nicmene pokracovani si prectu rada.

PS: Tolik chyb jsem v knize už dlouho nezažila. Překlepy bych ještě nějak snesla, ale napsat oblečený místo oblečení a podobný zvěrstva, nechápu.

11.03.2021 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knihu jsem cetla, kdyz vysla a tehdy me vubec nenadchla a dala jsem ji 2 hvezdy (a to bylo dle myho tehdejsiho nazoru az moc, jelikoz me vubec nebrala). Ted jsem ji dala druhou sanci a moc se mi to libilo. Asi jsem musela do knihy nejak “dospet”, protoze jsem ji mela behem nekolika dnu prectenou a hned se jdu pustit do dalsiho dilu.

10.02.2021 5 z 5