Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Je to taková malebná detektivka. Můžete si při ní dát i ten zmiňovaný croissant se šunkou uzenou v javorovém sirupu, zralým čedarem a doplněný medovo-hořčičným sirupem. Prostě je to takové myšlenkami protkané, ale přitom neskutečně poutavé čtení.

10.03.2019 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Velice, velice čtivé. Umění a napětí. Určitě budu číst i další knihy od této autorky.

11.02.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Ilustrace jsem si prohlížela potajmu, asi ze strachu, že na mě některá z nich vyskočí. Proč jsem většinu stránek okousala...nemám už tušení, nicméně jedním slovem působivá kniha.

16.02.2018 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Je to jedná z vděčných knih, kterou máme na toaletě a pravidelně si ji některá z návštěv přinese z oné místnosti a dožaduje se jejího zapůjčení...je to fajn

06.02.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha je jako „fazolky na kyselo“. Vždycky bude část strávníků, která je miluje a ocení tu kombinaci chutí. A druhá skupina, která třeba díky vzpomínkám na školní kuchyni, nebo z vrozené nedůvěry tento pokrm nesnáší. Já patřím k těm, kteří si do fazolek dají smetanu a místo octu pomerančovou šťávu. Byť si pochutnám, tak mi to stačí dvakrát za rok, stejně jako tento způsob psaní.

05.03.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Hořké, hořké jako instantní kafe zalité vlažnou vodou po náročné noci. Někdy sedne, někdy ne, ale stejně ho dopijete.

09.05.2018 4 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Nápad s průřezy je dokonalý, obsah tak ze života až to bolí, prostě a jednoduše skvost.

16.02.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásná vzpomínka na sedmou třídu.

14.02.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Čtivá, často doporučená, několikrát darovaná.

07.02.2018 5 z 5

Nahá před Bohem lásky Nahá před Bohem lásky Markéta Nocourová

Mrzí mě to, ale bylo to neskutečné utrpení. Letitý rybí tuk je proti této knize to nejlepší chardonnay.

22.09.2018 odpad!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Láska mé matky...tedy tato kniha. Na panu Darcym se neshodneme.

30.08.2018 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Příběhy s neskutečným rozměrem. Zatím jsem nedorostla do fáze, kdy budu moci předčítat svým dětem bez "bulení".

05.03.2018 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

No asi tak...název Trápení jaksi odpovídal mému stavu při čtení této série. Dlouhé a nudné, předvídatelné, ale s fajn vedlejšími hrdiny.

04.03.2018 2 z 5

Doporučil mi ji zubař, když mi tahal kořeny. Teda skoro...oba jsme četli stejný reflex. A jo, něco na tom bude. Dala jsem darem a potěšila.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Hmm, tak už je čas posunout tu knihu další generaci. Hned bych si těch třicet let zase odmázla :-)

21.02.2018 4 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Srdeční záležitost mého otce. Jako malou mě zkoušel z vlajek...no neumím je dodnes, nicméně je to jedná z krásných vzpomínek na dětství.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Je to kniha, kterou stojí za to číst vícekrát v životě. Na doporučení profesorky dějin umění jsem ji četla v patnácti, ale je lepší s tím počkat. Mládí jaksi nedokáže docenit tu hloubku. O pár let později mě už takzvaně "sejmula."

07.02.2018 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Knihu jsem dostala jako dárek...od výrazně mladšího bratra a musím konstatovat, že jsem po delší době byla u knihy opravdu rudá...ale bylo to fajn.

29.12.2020 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Četly to tři generace naprosto odlišných žen a všem se to líbilo a to je u knih docela vzácnost.

06.02.2020 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z knih, při kterých nevadí, že jíte loupáček s paštikou a zapíjíte to lákem z okurek...prostě fascinace dějem...ale nedoporučuji napodobovat, byť si to člověk stejně jako obsah téhle knihy zapamatuje i více než čtvrt století.

18.09.2019 5 z 5