Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) přehled

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70597/stastny-princ-a-jine-pohadky-70597.jpg 5 512 512

Sedm pohádek známého anglického spisovatele 19. století naplněných bohatou básnickou fantazií a hlubokou morálkou. Obsahuje tyto pohádky: Šťastný princ, Znamenitá raketa, Slavík a růže, Sobecký obr, Oddaný přítel, Hvězdné dítě a Mladý král.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Happy Prince and Other Stories

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek). Přihlašte se a napište ho.

Ennie
09.01.2024 4 z 5

Neobvyklé pohádky s krásnými poselstvími :)

Mira7
17.06.2023 5 z 5

Rád poslouchám v audioverzi v podání Vlastimila Brodského. Smutné, ale krásné s hlubším sdělením. Výhodou je, že kromě nejmenších čtenářů, osloví všechny věkové skupiny.

Vendula39
11.03.2023 5 z 5

Co k tomu dodat, prostě nádhera. I když pohádky nekončí vždy šťastným koncem, tak alespoň předají nějaké poselství, jinak řečeno morální ponaučení. Knihu jsem četla v originále a musím říct, že každý příběh má něco do sebe, zaujal mě motiv různého ptactva ať už vlaštovky, skřivana nebo konopky. Chudáci dělali vždy co mohli, ale ne vždy se jim to vyplatilo.
Určitě stojí za přečtení, nehledejte rozhodně pohádky pro děti, mohly by jim způsobit spíše trauma, ale co se týká těch větších, to už by vadit nemuselo. Každý si tam najde svého favorita, ať už z říše zvířat nebo lidí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) v seznamech

v Právě čtených3x