Hoshi Hoshi komentáře u knih

Kdybych jí četla v originále, možná by to bylo lepší, ale i tak se překlad v celku povedl a knihu jsem přečetla za pár minut. Určitě se k ní budu vracet a za mě doporučuji :)

24.02.2015 5 z 5

Leť, Iris, leť! Leť, Iris, leť! Gill Lewis

Tato kniha se mi dostala do rukou v práci, když byly děti přihlášeny do čtenářské soutěže. Bohužel někteří se na ní moc netvářily, a tak jsem se nabídla, že si jí přečtu s nimi. Z knihy jsem byla velmi nadšená, ale mrzelo mě, že jsem jí dočetla tak rychle - když se do toho opravdu začtete, zvládnete to za jeden večer :)

Celý příběh se točí kolem orlovce Iris, díky které se objeví opravdové přátelství, odhodlání dodržet daný slib a naději, která neumírá. Chvílemi mi tekly slzy a přála jsem si, aby to dopadlo jinak. Avšak konec mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla.
Doporučuji!

07.02.2015 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Miluji tvorbu Tima Burtona a netušila jsem, že také píše. Teď se mohu pyšnit tím, že mojí knihovničku obývá tak úžasná kniha, jako je Můra noční, předvánoční.
Příběh je velmi jednoduše veršovaný, doplněný nádhernými ilustracemi ... Může se číst stále dokola a určitě neomrzí :) Jen mi tak trochu chybí Sally, která se objevuje ve filmu, ale i tak je příběh velmi krásný :)
Doporučuji

04.02.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po přečtení prvního dílu jsem se na ten druhý hrozně těšila. K mému překvapení jsem byla vtažena do děje stejně tak, jako u toho prvního! Celý příběh je doprovázen tajuplnými fotografiemi, které zaujmou snad každého. I když třeba někteří od toho čekali víc, ne každého si toto dílo získá a udrží jeho pozornost. Ale za mě... Sem s třetím dílem! :)

02.02.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherná kniha. Asi jako každého, kdo po této knize sáhl, mě zaujaly překrásně modré šaty na obálce. Ostatně jsem to tu v komentářích několikrát četla - která z nás by si nechtěla obléknout tak nádherně modré šaty a připadat si, jako princezna....
Knihu jsem přečetla za den, je velmi čtivá a nechtěla jsem se od ní odtrhnout. Tuto knihu doporučuji! A moc se těším, až bude pokračování :)

02.02.2015 5 z 5

Úroboros Úroboros Petr K. Procházka

Právě jsem knihu dočetla a musím uznat, že z posledních kapitol této knihy mám na krajíčku. Nevím, jestli to je tím jak kniha končí a nebo tím, že skončil tak úžasná příběh o přátelství draků a lidmi, o lásce, která panovala mezi Jakubem, Karolínou a jejich dětmi Ondrou a Luckou.... Nebo že i srdce plné nenávisti může roztát, jako srdce Agamy, sestry Opuncie.... Mrzí mě, že tohle všechno končí.

Trilogii Hic Sunt Dracones mohu jen doporučit všem věkovým kategoriím. Příběh je velmi čtivý, vtáhne vás a není chvíle, kdy nepřemýšlíte nad tím, jak by to mohlo dopadnou, kdyby kníže Ichtyl popravil Jakuba s Karolínu, které zachránila Opuncie, kdyby Agama svrhla svoji sestru Opuncii do propasti ba dokonce, kdyby Jakub nestihl probudit syna slunce Urobora ..... A vlastně... Co by se stalo, kdyby se čas vrátil do doby, kdy byl Jakub pouhým pasáčkem?

Miluji tuto trilogii a určitě se k ní brzy vrátím :)

31.01.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula .... vždy jsem toužila se dozvědět, jak to vlastně s hrabětem Draculou bylo. Vždy, když dojdu do naší knihovny mám nutkání si tuto knihu půjčit a přečíst si jí znovu a znovu a znovu.
V knize se mi líbí, že je to upír takový, jaký má být - pije lidskou krev, přes den spí. nevychází na slunce, v jeho domě nesmí být žádné zrcadlo, jelikož v něm stejně není vidět .... Za úplňku vyjí vlci.... Nádherná kniha, u které se každý rád trochu alespoň trochu bojí...

24.01.2015 5 z 5

Zlopoustevník Šáchor Zlopoustevník Šáchor Petr K. Procházka

Zlopoustevník Šáchor .... Celý název knihy mluví za vše. V příběhu se objeví nejen známé postavy jako je pasáček Jakub s princeznou Karolínou, dračí princové Firfix a Pancíř, jejich rodiče - císař Salamander a císařovna Oris, pirát Balvan, který touží po odplatě a po bohatství... Ale i poustevník Šáchor, kterého ovládne temný Stín a nadělá v Kamenici paseku, vlkodrak Atros - vůdce vlčí smečky, kterého poradil Firfix, když zachraňoval Karolínu... K mému překvapení se objevují i Koryflej s Opuncií, které jsem po prvním dílu oplakala... Avšak nesmím zapomenout na Radu Tří, která místo toho, aby pomohla, natropila neplechu, i když nakonec se jim alespoň nějaké kouzlo povede ... A také na tři sudičky, které upředou věštbu narozeným Lucince a Ondráškovi - dětem Jakuba a Karolíny....

Kniha se mi četla velmi rychle, hltala jsem každou větu a toužila vědět víc. Příběh je plný zvratů, překvapení a neočekávaných setkání... Teď už se těším, až se začtu do poslední knihy - Uroboros.

24.01.2015 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

K této knize jsem se náhodou dostala v práci, když si děti měly přinést knihy, které budou na čtenářské dílně číst. Celou knihu jsem četla s žákem, u kterého asistuji a hodně jsme se tomu nasmáli. Kniha je velmi čtivá, nenáročná a hlavně děti baví a velmi rády si poseroutku půjčují z knihovny.
Jsem ráda, že existuje takováto kniha, protože i nečtenáři si jí moc rádi přečtou :)

06.01.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Jako každého i mě zaujala obálka knihy, která napovídala, že děj bude trochu strašidelný. Po přečtení knihy zhruba do poloviny, jsem si říkala, že to nebude zase až tak hrozné, ale když jsem se pustila dočtení dál.. Nechtěla bych být v kůži Daniela a už jen ta představa, jak šli s Abby do tmy .. Brrr...
Kniha se četla velmi lehle a rychle, dá se přečíst za dva večery. U mě za pět hvězdiček a co se týče konce .... Těším se, jestli vyjde pokračování :)

05.01.2015 5 z 5

Když jsem tuto knihu viděla prvně v knižním časopisu, jako první mě zaujala obálka s levitující dívkou. Řekla jsem si, že tu knihu musím zaručeně mít a přečíst si jí. A vůbec toho nelituji. Fotografie, které doprovázejí děj mu dávají určité kouzlo.
Většina lidí se kterými jsem se o knize bavila se bála do knihy nakouknout s tím, že to bude horror, ale aj tak mě to neodradilo a jsem ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla jí jedním dechem. U mě za pět hvězdiček

04.01.2015 5 z 5

Firfix Firfix Petr K. Procházka

Nádherná kniha s úžasným dějem, který vtáhne každého čtenáře. Když jsem knihu poprvé otevřela tušila jsem, že se ke knize mnohokrát vrátím. A také že ano. Je to jedna z knih, která se neomrzí.

03.01.2015 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapená, když jsem knihu dočetla. Ačkoliv se mi ze začátku zdála trochu chaotická - příliš postav, jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Děj každého vtáhne a pokud zrovna nečtete, přemýšlíte nad tím, jak to asi bude pokračovat. Zaklínače čtu velmi ráda a jestliže bude pokračování, ráda jej uvítám ve své knihovně. :)

03.01.2015 5 z 5