Holly.W Holly.W komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Když jsem začala číst, doufala jsem, že to nebude další romantická slátanina pro náctileté. Moje přání se splnilo napůl. I v této knize hraje romantika, láska a sex velkou roli. Ale je tady i jiné, závažnější, smutné téma.
Kniha se mi četla dobře, děj svižně ubíhal, postavy byly sympatické, i když se většina příběhu točila kolem Kenny a Ledgera.
Co bych ale vytkla byl ten konec. Moc rychlý, předvídatelný a pohádkový. V opravdovém životě by to takto, obávám se, neskončilo.

18.12.2023 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Mé první setkání s autorem a rozhodně ne poslední! Viděla jsem kdysi sice film, ale knize nesahal ani po kotníky. Jsem nadšená!
Kniha se odehrává ve strhujícím tempu, pořád se něco děje. Honičky, přestřelky, hádanky, detailní popis Danteho díla Peklo, úžasný Robert Langdon a jeho sypmpatická společnice.
Děj se odehrává ve Florencii, Benátkách a Turecku. Autor je mistrem popisů světových památek, takže jsem si mohla tato díla živě představovat i když jsem tam nikdy nebyla.
Kniha přináší i důležité poselství, nad kterým se čtenář musí zamyslet. Problém, který je čím dál více palčivý. A to sice růst populace na zeměkouli, a s ním přicházející stále závažnejší problémy. Čtenář se zamýšlí, kam až tento stav může zajít, aniž by se stal už neudržitelným.
Smekám! Brzy nashledanou pane Roberte Langdone!

11.10.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Druhý díl je stejně úžasný jako ten první! Zatím opravdu překrásná série. Tentokrát se příběh odehrává dokonce ve třech časových rovinách. V současnosti sledujeme v pořadí druhou sestru Ally, která během krátké doby zažije hned dvě velké ztráty, vydává se do Norska, kde najde své kořeny a začne nový život.
Druhá dějová linka se odehrává v roce 1875 a týká se Anny, prosté dívky, která se díky svému nebeskému zpěvu stane slavnou zpěvačkou. Život se s ní ovšem nemazlí, hlavně co se týká lásky.
A třetí dějová linka se odehrává krátce před začátkem druhé světové lásky a i zde sledujeme uchvacující milostný příběh.
Celá kniha je prostě ohromná, čtivá, nelze ji dát z ruky. Už teď se těším na další díl!

18.05.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Dala jsem tomu šanci. 120 stran. Ale potom už jsem dál nemohla a knihu odložila. Vyprávění z pohledu několika postav, které se jen přehrabovali ve svém životě a životě svých společníků "kamarádů" na pobytu..... proč???? Jaká byla pointa tohoto přehrabování???
A vyprávění z pohledu správcové chaty, které se odehrávala o 3 dny později (když byla nalezena mrtvola), než vyprávní ostatních, mi v ději udělalo guláš už úplně.
Takže děkuji pěkně ale ne, nebudu strácet čas s takovýma slátaninama bez smyslu.

02.05.2023 1 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Začátek mě moc nechytil, měla jsem problém se zorientovat v postavách, jejich jménech, krycích jménech a přezdívkách. Ale jakmile se pětice hrdinů ocitla v Paříži tak už jsem se nemohla odtrhnout. Každý z hrdinů byl něčím zajímavý, každého z nich jsem si oblíbila. Okupovaná Paříž za druhé světové války, kde na hlavní hrdiny číhá nebezpečí doslova na každém kroku, nečekaní přátelé, které členové Vážky nachází v lidech, do kterých by to nikdy neřekli. Napětí se stupňovalo do poslední strany. Vše bylo vyřčeno a vysvětleno. Překrásná kniha! Jsem nadšená.

20.02.2023 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Tohle bylo dobrý. Zase něco trošičku jiného, než ty spousty thrillerů, jimiž jsou narvaná knihkupectví. Pro mě je tato kniha příjemné překvapení. Sympatický, i když ne úplně normální hlavní hrdina. Děj je svižný, rychle ubíhá, je plný překvapivých momentů a čtenář se ani na chvilinku nenudí. Určitě v četbě této série budu pokračovat!

10.02.2023 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Silná, dojemná, srdceryvná kniha. Kniha o velkém, nekonečně těžkém rozhodnutí – co je správné pro jednoho člena rodiny, nemusí být správné pro druhého. Kniha o síle a soudržnosti rodiny, o lásce ke svým blízkým. Líbilo se mi, že ač je ústředním bodem tragédie, tak sledujeme i osudy ostatních členů rodiny, jejich životy jdou dál a oni musí pokračovat. Všechny jsem si je oblíbila a trpěla s nimi. Tato kniha čtenáře také přiměje se zamyslet nad tím, že nic není samozřejmé. Člověk by si měl vážit svého života, toho, že je zdravý, měl by svým milovaným říkat, jak je má rád. Protože stačí vteřina a všechno může být jinak. Jediné, co bych vytkla, že ke konci toho bylo už moc. Už se to moc vleklo a opakovalo. Kniha si zasloužila méně stran, rychlejší ukončení. Nicméně ve mně zanechala hluboký dojem a určitě si přečtu i další dílko od této autorky.

13.12.2022 4 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Překrásný, dojemný příběh, který čtenáře chytí za srdce. Hlavní Hrdinka Anne se přenese do minulosti, ve které je nucena se přizpůsobit a žít. Seznámí se s Thomasem a jsme svědky jejich veliké lásky. Kniha popisuje historické události v Irsku, což bylo pro mě velice zajímavé a obohacující. Deníkové zápisky Thomase a verše Yeatse dělají knihu, jestli to jde, ještě úžasnější. Čím více jsem se blížila konci, tím více jsem se děsila, jak to může dopadnout. A pro mě to dopadlo uspokojivě, měla jsem slzy v očích. Kdo má rád knihy o cestování časem, velké lásce a úžasných postavách, ten nebude litovat, když po této knize sáhne. Já jsem okouzlená a tento nádherný příběh budu mít ještě dlouho v mysli.

02.12.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Hodně dobré. Sympatická dvojice vyšetřovatelů - Reni a Daniel. Nečené a překvapivé momenty v celé knize. Napětí. Už teď se těším na další pokračování.

30.09.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mě velice příjemně překvapila. Děj rychle ubíhá, hlavní hrdina profesor je sympaťák. Nechybí překvapivé momenty. Ale bylo to teda dost přitažené za vlasy. Naprosto neschopná a nekompetentní policie, která při dnešních pokročilých technologiích nedokáže odhalit, že nezabíjí zvíře ale člověk?? A Theo a jeho geniální prográmek MAAT, za který by asi všechny kriminálky na světě daly mailant. Konec teda opravdu velice velice neuvěřitelný. Nemluvě o Theovi, který všechno přežije. Ale budiž odpuštěno, od autora si přečtu i něco dalšího.

11.06.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Po zklamání, které mi připravil 9. listopad, jsem se této knihy trošičku bála. Bála jsem se, že bude taky tak přeslazená. Naštěstí to tak nebylo. Láska i zde hraje velkou roli, ale ne tu hlavní. Rozjezd byl pomalý, ale postupně se před čtenářem otevírá citlivé, hluboké téma. Téma, které je bohužel, dost časté. Sama mám ve svém okolí ženu, která něco podobného zažívá, mnohokrát jsem se ptala, proč neodejde, já na jejím místě, bych odešla už dávno. Tato kniha mi poskytla náhled na tento problém i z jiné perspektivy. Neuvědomila jsem si totiž, že když žena někoho opravdově a hluboce miluje, věří, že ten člověk se dokáže změnit. Bohužel, to nebývá pravda. Kniha mě tak vtáhla, že jsem nebyla schopna ji odložit, až dokud jsem nevěděla, jak to dopadlo. Zanechala ve mě hluboký dojem. Konec byl přesně takový, jaký jsem si přála.

18.04.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Hezká slaďoučká oddechovka na líné nedělní odpoledne v peřinách. Moc se mi líbili oba hlavní hrdinové a jejich neustále slovní přestřelky. U některých pasáží jsem se i zasmála. Super kniha na odreagování.

07.04.2022 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tuto knihu jsem si koupila ve výprodeji za velice příznivou cenu. Ke koupi mě zlákal obrovský počet komentářů a vysoké hodnocení. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že se z ní stane jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy v životě četla.
Prvních 200 stran mě, musím se přiznat, moc nebavilo. Dlouhé dialogy, žvatlání dvou zamilovaných lidí. Ze začátku mi Taťána lezla na nervy. Ta sladká, nevinná, hodná a čestná Taťána, která se jen všem snažila zavděčit. Dokonce své sestře přenechala svou životní lásku.
Potom přišla pasáž ze zimního válečného Leningradu. Tuto pasáž jsem četla se zatajeným dechem. Muset se dívat, jak lidé které milujete umírají jeden za druhým. Hladovět, být vděčný za drobek chleba s pilinami. Bojovat o každý den života navíc, slábnout víc a víc, pomalu umírat. Šílená Ruská zima. My, v této době, kdy jsou potravinami, oblečením a všemožnými myslitelnými i nemyslitelnými věcmi narvané obchody až po strop v době kdy je všeho takové množství. V době obrovského hýření, plýtvání a vyhazování si už ani neumíme představit, že něco takového lidé mohli někdy zažívat. I proto, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
A konec? Infarktový. Prostě jako celek je to nádherná, kouzelná a nezapomenutelná kniha. Kniha o válce a obrovské lásce dvou spřízněných duší tvoří nezapomenutelný příběh. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

15.10.2021 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Od autorky jsem už četla Ohnivého ptáka, který mě naprosto okouzili. Proto jsem si musela přečíst hned něco dalšího. A Mariana mě nezklamala. Překrásný příběh oděhrávající se opět ve dvou časových linkách, tékové knihy mám ráda. Nemohla jsem se odtrhnout. Sice ke konci smutné, ale nakonec to dobře dopadlo. A musím říct, že ten konec jsem nečekala, moc příjemně mě překvapil. Brzy sáhnu po další knize od autorky.

31.08.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Čekala jsem od toho mnohem víc. Místy zmatečné, hodně přitažené za vlasy. Kdo je vrah jsem tušila tak od půlky.

17.02.2021 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Krásná kniha, kterou jsem četla několikrát. Téme které mě velice zajímá - hypnóza a nádherný příběh vložený do dvou časových rovin.

03.01.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Trošičku něco jiného než přechozí díly, tentokrát nám to autor podává i z pohledu pachatelů. Hodnotím kladně, kniha se mi líbila. Měla všechno co od dobré detektivky očekávám - rychle odsípající děj, napětí, a sympatické vyšetřovatele.

02.04.2024 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

K převážně pochvalným recenzím se, bohužel, připojit nemohu.
Knihy Musím tě zradit, V šedých tónech, Sůl moře, mnou luboce zarezonovaly. Jsou k zamyšlení, o zajímavých historických událostech, jsou to knihy, které mají předat nějaké poselství.
Čekala jsem něco takového i od této knihy, ale bohužel. Je to kniha o holce, která holt měla v životě smůlu. Ale takových lidí je na světě spousta. Pořád jsem na NĚCO čekala, ale to NĚCO nepřišlo. Pořád jsem přemýšlela, jaká je vůbec pointa a smysl této knihy.
Nezaujala mě. Vůbec. A z mysli sejde velice brzy.

30.08.2023 3 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Další překrásná kniha z této úchvatné série. Tentokrát sledujeme příběhy Cece a Kity z Austrálie. Příběhy obou jsou krásné a velice čtivé.
Líbí se mi, že příběh každé ze sester a jejích předků, je každý jiný.
Těším se na další díl.

16.08.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jako ono to nebylo úplně špatné, ale když to srovnám s Carterem (nemůžu se tomu ubránit), jehož novinku Genesis jsem nedávno četla, tak Brandza Carterovi nesahá ani po kotníky.
Erika je celkem sympatická ženská, ale v některých pasážích mi už lezla na nervy. A to její vzpírání se rozkazům nadřízených už začíná být otravné a ohrané a jestli to tak bude i v dalších dílech, tak to potěš.
Hloupost některých policistů v této knize je do nebe volající a čtenář nad tím může jenom kroutit hlavou.
A vadilo mi, že autor brzo, až moc brzo prozradil, kdo je vlastně pachatel.

12.04.2023 3 z 5