holkazaknihou holkazaknihou komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Wow, ta je opravdu skvele napsana!

Autor behem knihy ctenare pripravuje na to, co se muze stat, ale popravde mi to vyrazilo dech. Nevim proc, ale cekala jsem spis vrazdu :)

Skvely, brilantni a necekany.
Je to takova sonda do zivota malomesta se vsim vsudy..

13.05.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

GENIALNI!

Skvele napsana kniha od zacatku az do konce. Nenudila jsem se ani chvilku.
Ma jiskru, cte se navykove a ty postavy.

Patri mezi knihy na ktere budu jeste dlouho vzpominat..

09.11.2022 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Prekvapive dobre!

Knihu jsem si koupila a nemela nejaka prehnana ocekavani a ta ve finale naplnila.
Je to lehka detektivni oddychovka. Je ctiva, svizna, dobova a plna narazek na osoby, ktere v te dobe zily. Moc se mi to libilo..

28.07.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Zatim pro me nejlepsi dil ze serie
Skvele zamotane a clovek se trochu placa v tom, kdo co udelal.
Tesim se na pokracovani..

26.04.2022 5 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Po dlouhe dobe davam 5 hvezd, protoze me tahle kniha vazne bavila.
Byla napinava, tajemna a hezky gradujici. Neni to kniha, kterou prectete za jeden vecer, ale zase ji nedokazete odlozit. Doporucuju..

31.01.2024 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Po docteni nejak nevim, jak knihu hodnotit..
Ma pres 500 stran a cetla se fakt dobre. Prostredi i vsechny postavy byly super, akorat mi to cele prislo nejak cele naivni a neuveritelne.
Mozna nejsem vekova skupina.. Jinak za me skvela oddychovka.

19.03.2022 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Napinavy thriller, ktery me fakt bavil a rychle plynul. Cely pribeh zacina smrti a my postupne poodhalujeme, co se vlastne stalo.
Nebylo to ale neco, na co budu vzpominat a do par dnu na ni zapomenu. Mate-li ale krizi ve cteni, tohle by vam mohlo pomoct!

02.10.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Krasne a laskave napsany pribeh o osudu jedne knihovny a lidi, kteri do ni chodi Jo, plakala jsem, protoze je opravdu hezky napsana. Prectete si to..

04.09.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Rozhodně nejlepší díl série! Bylo pár okamžiků, kdy jsem si říkala, jaj to snad autor nemyslí vážně, ale příběh byl tak pohlcují a přednes (cteno jako audiokniha) tak skvělý, že všechno odpouštím.
Hezké zakončení..

18.08.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Mala knizecka a pritom takovy poklad!
Vic takovych knih, prosim..

13.05.2022 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

(SPOILER) Skvele nadupane napetim od zacatku az do konce. Trosku vetsi krvak, ale nedokazala jsem se odtrhnout.
Casto jsem si ale rikala, ze jiste situace nedavaji moc smysl.

Risk jede dlouho na vlastni pest a kdyz je prozrazen nema zadnou pojistku kdyby ho zabil? A co ta nakladni lod? Nechapu, ze ji neprohlidli, kdyz to bylo jedine mozne misto, kam by se sel utocnik schovat.

A ten Kim, tak ten mi uz leze krkem.

Snad brzy vyjde ten posledni dil. Mam abstak..

26.04.2022 5 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Vypada to jako obycejny pribeh, ale popravde se v nem skryva tolik krasnych myslenek.. A ty ilustrace! Nadhera.. Tohle je radost cist

13.01.2022 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

3,5*
Nemuzu si pomoct, ale Josie me cim dal tim vic stve. Hlavne jeji chovani a to, ze se trosku koupe v sebelitovani. Posledni dva dily jsem si diky tomu moc neuzila a celkove to kazilo dojem z knihy. Pribeh jinak super. Vubec mi nevadi, ze se to vicemene toci kolem ni a jejiho okoli. Prectu si dalsi dil? Jasne, ze jo :D

06.03.2024 4 z 5

Dcery panství Foxcote Dcery panství Foxcote Eve Chase

Za dlouhou dobu pribeh, ktery me mile prekvapil a bavil!
Neni to typicky thriller - spis roman.. Nektere zapletky jsem si pospojila driv, ale po docteni jsem spokojena a doporucuju.

26.09.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Z knihy jsem byla po docteni velice nadsena, ale nejak to opadlo..
Nechci knihu ale kritizovat. Padla mi do noty a klidne bych si ji precetla znovu. Mela zajimave tema a prostredi. Byla sice trosku pomalejsi, ale vubec mi to nevadilo. Finalni zapletku jsem tesne neuhodla. Tak snad priste :)
Co ale musim knize vytknout je preklad, ale to uz par lidi zminilo a maji pravdu.

26.02.2023 4 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Za me hezke 3,5⭐️ Bavila me, ale nebude to neco, na co budu dlouho vzpominat..
Behem pribehu se nam objevi par zvratu. Nektere prekvapivejsi nez jine. Co me ale mrzi je, ze jsem neuhodla toho vraha bratra hlavni hrdinky!
Ta samotna mi vubec nesedla. Byla na me trosku uknucena a proste jsem ji neverila. Mozna mam v oblibe ty silne hrdinky..

09.02.2023 4 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Wow, skvele napsana knizka a dokonce od ceske autorky. Toho si moc cenim..
Co se tyce pribehu, tak jsem velice spokojena. Dokazala bych si predstavit, kdyby to bylo trosku vic rozepsanejsi, ale chapu, ze jelikoz je to prvotina, tak na to nemela prostor.

29.03.2022 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

To bylo tak krasne pravdivy a od srdce..

22.02.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha je plna zazitku, ktere clovek doma jen tak nezazije. Dovede cloveka dovest na mista, kde nikdy nebyl. Vypravi se svizne a velice vtipne. Ke konci ale trosku ztraci dech.. Jako oddechovka je tato kniha skvela.

22.02.2022 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Rozhodne lepsi nez predchozi dil. Pulku knihy trosku trvalo nez se zapletka rozjela, ale pak me to velmi bavilo. Jsem zvedava, jestli dalsi dily budou stejne dobre..

26.02.2024 4 z 5