hlavajda93 hlavajda93 komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha nebyla špatná, ale celou dobu na mě působila hrozně depresivně. Hanka byla hrozný spratek. Chápu, že to měla v životě opravdu těžké, ale i přesto se nemusela chovat, tak otřesně. Ale líbilo se mi, jak se nakonci vzpamatovala a hlavně, že se zbavila Huberta.

15.03.2024 3 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Pěkná kniha o dlouholetém přátelství, které postupně snášelo různé rány osudu. Nicméně celou dobu jsem měla při čtení špatný pocit, že se něco pokazí a celou dobu mi bylo Kate trochu líto, že vlastně byla pořád ve stínu Tully, která i přesto, že měla hrozný osud, tak šla často přes mrtvoly.
V podstatě nevím, která na tom byla hůř, jestli Kate, která sice měla milující rodinu a téměř vše, ale neměla seběvědomí a pořád žila v něčím stínu nebo Tully, která sice dosáhla všeho, čeho chtěla, ale neměla rodinu a lásku...román hezky ukazuje, že člověk, co chce pořád víc a pořád se za něčím honí, tak stejně není 100 % šťastný, pokud nemá dobré zázemí.

22.02.2024 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Moc pěkná kniha o hledání sama sebe a postupném uzavírání bolestné minulosti. Dean byl úžasnej.

20.10.2023 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Pokračovaní příběhu Bella Visty a odkrývání rodinných tajemství a tentokrát i příběhu Isabel, která to také v životě neměla jednoduché a musela najít odvahu vykročit ze své ulity.

29.08.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Opět starý známý Sparks, kdy budete potřebovat zásobu kapesníků. Příběh je vyprávěň ve dvou rovinách, v přítomnosti a pak vyprávění Maggie z minulosti. Obě roviny jsou velmi srdcervoucí a celou dobu jsem si přála, aby to s Brycem dopadlo jinak...

14.08.2023 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Na začátku jsem se do knihy nemohla moc začíst a Anna mi vůbec nepřirostla k srdci, připadalo mi, že neví, co chce. Líbilo se mi, jak se postupně vyvinula a našla se. Takže slabší 4 hvězdy.

06.02.2023 4 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Moc pěkná kniha a vývoj jednotlivých postav. Líbilo se mi, jak se ukazovalo, že se postavy během let vlastně několikrát potkali a táhlo je to k sobě.

19.10.2022 5 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

klasická oddechovka s jasným koncem, Bennet samozřejmě okouzlující se smutnou minulostí, ale celkově pěkný příběh...

08.02.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Rev mě zaujal svojí tajemností už knize Dopisy ztraceným, takže jsem se těšila i na jeho příběh. Kniha byla pěkná a čtivá, ale Dopisy se mi asi líbili o trochu víc.

25.01.2022 5 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Pěkná knika, ikdyž jsem od ní čekala trochu něco jiného. Příběh ze života, který ukazuje, že téměř nic nevychází podle toho, jak si člověk v mládí vysní a že není dobré příliš lpět na dokonalosti, protože potom člověku unikne život pod rukama a už je pozdě vrátit něco zpět.

07.09.2021 4 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Pěkná kniha o předválečném Montaku, kam odjely na léto vdané paničky, mezi nimi i Beatrice, která však moc nezapadá a lépe je jí s lidmi z vesnice a hlavně se strážcem majáku, který jí vynahrazuje chybějící lásku. Bee jsem celou dobu držela palce, aby jejich příběh měl šťastný konec, ale současně jsem měla celou dobu podvědomě strach, že se něco pokazí a nedopadne to. Bohužel to tak přesně bylo. Závěr byl napínavý, ale za konec bez Thomase hvězda dolů.

15.10.2020 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

kniha o nesplněných snech a o touze být štastná...pěkný příběh o ženě, která začala znovu, ale život jí stejně hodil klacky pod nohy...konec byl na můj vkus dost useknutý, brala bych ho určitě rozvinutější, za ten hvězda dolů

18.09.2019 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

nádherný příběh, Sparks opět nezklamal

02.09.2019 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Pohádkové zakončení pro všechny, co čekaly, jak to dopadne s Lily a Atlasem. Trošku moc dobrých konců, ale to jsme přece pro Lily a Atlase chtěly:)

28.05.2024 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Od spojení těchto dvou autorek jsem čekala trochu víc. Ne že by to nebyl pěkný příběh s dobrým koncem a úžasným chlapem, ale něco mi tam prostě chybělo.
Na konci dobrý odkaz na Drzého bastarda.

08.04.2024 4 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Nejprve jsem na doporučení kamarádky shlédla seriál, který byl boží a hlavně David v něm a ty jejich pohledy. Po seriálu mi kniha přišla trochu slabší a trošku mi trvalo se do ní začíst, ale asi jsem byla ovlivněná seriálem a trochu mě štvaly ty odlišnosti. Ale celkově moc pěkná kniha se spoustu krásných myšlenek o životě, v kterých jsem se často našla.

15.09.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Moc pěkný příběh, kdy se z nevraživosti vyklube láska. Líbil si mi i samotný příběh Kate a to jak byla silná. No a Aidan byl zlatíčko:)

24.05.2023 5 z 5

Osamělá Meredith Osamělá Meredith Claire Alexander

Příběh o Meredith, která po prodělaném traumatu přestane vycházet z domu a vydrží jí to téměř 4 roky, ale nakonec to zvládne pomocí přátel překonat.

11.05.2023 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Pěkný příběh a celkově se mi líbil mnohem víc než díl o Kate a Kennedy. Konečně jsme se dozvěděly něco o Wolfeovi a jeho životě, ikdyž to bylo dost drsné. K šťastnému závěru vedla pro oba docela trnitá cesta.

20.08.2020 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Knihu jsem četla hned po 1. díle, takže jsem měla postavy zažité a špičkování Lexe a Gabi jen pokračovalo v jiné knize. Oproti 1. dílu vtipnější, ikdyž děj byl stejně předvídatelný. Taková naivní romance, ale jako oddechovka dobrý.

02.07.2020 4 z 5