hetty64 hetty64 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro tuto knihu je potřeba dospět. Začala jsem ji číst už před několika lety, avšak musela jsem ji odložit. Dnes však ani nedokážu vyjádřit mé zasažení touto knihou.

Nejvíce mně o(c)hromil styl psaní. Kreativní přirovnání a nezvyklá stavba vět.

Neuvěřitelné spisovatelské dílo, nemluvě a obsahu slov... o příběhu vyprávěném dokonalou vypravěčkou- Smrtí.

02.02.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatha Christie má dar... Dar vyprávět příběh, vyvolat napětí, udržet tajemství a hlavně... dar důvtipu a představivosti, které jsou k dobré detektivce/kriminálce hodně potřeba.

Začátek byl trochu nezáživný a jména matoucí, ale zápletka inspirovaná dětskou říkankou mě nadchla.

24.02.2019

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Možná jsem si toho nevšímla ale chybělo mi tam jasně uvedené kolik let je hlavním hrdinům. Vydedukovala jsem že asi 7. třída, ale to mi nesedělo k tomu, co všechno zvládli.
Jinak skvělý příběh, který měl spád, momenty překvapení, tajuplné prostředí a poutavý děj. Je to takovy thriller pro děti ( i když teda i já jsem cítila tu jejich úzkost a strach po celou dobu čtení).

16.04.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Silný příběh o silné ženě. Nedokážu si představit kde Cilka stále brala tu touhu žít v takových podmínkách a s takovými vyhlídkami. Ovšem odvaha Jeleny nebyla o nic menší. A ten seznam by mohl pokračovat.

Velké díky spisovatelce, která nechala vzniknout této knize. Zavedla bych ji do povinné četby.
Oproti Tatérovi z Osvětimi mi přišla Cilčina cesta mnohem silnější i děsivější, ale nelze porovnávat takové osudy.

11.10.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Úžasné.
... a ten konec? Nemám slov... škoda, že ještě nevlastním další díl.

27.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zajímavá kniha. Měla jsem pocit, že příběh nemá žádný děj, žádnou pointu, žádnou hlavní zápletku, a přitom jsem se nedokázala od čtení odtrhnout.
Neočekávaný závěr mě velmi potěšil.
Jediné mínus pro mě byla matoucí jména a přeskakování z osoby na osobu.

26.09.2019 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Tato kniha mne opravdu nebavila. Téma bylo zajímavé, avšak vypravování tak rozvleklé, že jsem se do čtení musela nutit. Za zajímavé a mnohdy myslím i nadčasové myšlenky však dávám 3 hvězdičky.

26.06.2019 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Příběh byl poutavý, avšak občas se dle mého příliš vlekl. Konec byl pro mne překvapivý a rozuzlení zajímavé.

25.12.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka. Název slibuje zajímavé téma a opravdu jsem nebyla zklamána. Myšlenky obsažené v knize mě donutily se nad tématem zamyslet a udržovaly mou zvědavost. Svět knihy byl promyšlený, ale ne dokonale. Děj byl pro mne zajímavý a hlavně nepředvídatelný, což je obrovské plus. Autor píše čtivě, i když jsem občas musela číst určité pasáže dvakrát.

Celkově se mi kniha velmi líbila a můžu jenom doporučit.

"Nesmrtelnost z nás všech udělala kreslené filmy. "

20.11.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Autorka má velmi specifický styl psaní, možná právě z tohoto důvodu mě kniha opravdu zaujala. Kniha se dobře četla a měla spád i spletitý a docela nepředvídatelný děj, jímž si procházely poutavé postavy.

28.07.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pro mně byla kniha částečně zklamáním. Děj se točí hlavně kolem zamilovanosti páru a závěrečná část mi přišla poněkud odbytá. Každopádně, to že je příběh podle skutečné události, dodává knize na zajímavosti.

05.11.2019

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha mě nadchla. Ovšem k mému velkému překvapení ani ne tak dějem, jako prostředím ve kterém se odehrává. Poutavé pro mě byly i postavy a popsaná historie.

Autorka si opravdu pohrála a zanechala tak skvělé české dílo.

Je však pravda, že některým pasážím by trocha akce navíc neškodila.

09.04.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Fantazie! :-D

06.02.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha plná překvapení, která nenechá čtenáře v klidu ani po přečtení poslední strany.

Příběh je zajímavý a pro mě zase něčím novým.

Chvíli mi trvalo zvyknout si na zvláštní slova a názvy, ale k prostředí i postavám jazyk sedí.

Spisovatelka si dala velkou práci. A, dle mého názoru, dosáhla skvělého výsledku.

14.01.2019 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Zajímavé náměty k přemýšlení.
"...je to především a zejména Tvoje chyba. Mlčíš, nediv se."

04.12.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tato trilogie je skvost. Nejen že je plná nečekaných zvratů, akce a časem propletených dějů, ale také si v ní na své přijde milovník vtipu, romantiky a nadpřirozena.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI.
Určitě se nenechte odradit prvním dílem, který je pravda poněkud slabším, ale to je teprve začátek.

06.01.2018 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Výborné! Kolikrát mě kniha donutila zamyslet se nad tolika věcmi - důležitými věcmi - o světě, o mně samé, o lidstvu. Prožívala jsem příběh s hrdiny a to je to, co dělá z knihy KNIHU. Děkuji. Jsem nadšená.

13.09.2022 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Ten konec... to naprosto překvapivé a neuvěřitelné vysvětlení, tleskám.

Také mě neskutečně těšilo i rozčilovalo postupné vysvětlování již naznačených situací. Zkrátka úžasné.

24.07.2020 5 z 5

Zibura umožňuje nahlédnout do prostředí jiných kultur nám, nedobrodruhům, a upravit si tak již vytvořenou představu o těchto zemích a lidech zde žijících. Také nutí k zamyšlení: Jak by to fungovalo obráceně? Podle kterého charakteru z knihy bych se zachoval já?
Pátá * za velmi pěkný epilog.

17.09.2019 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha mě zaujala především svým tématem, ovšem zpracování se mi příliš nelíbilo. Je ale zajímavé se zamyslet nad vlastním názorem na dlouhověkost a porovnat je s myšlenkami v knize.

01.06.2019 2 z 5