Věc Makropulos přehled

Věc Makropulos https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363045/vec-makropulos-up5-363045.jpg 4 1165 1165

Komedie o třech dějstvích uvedená poprvé v roce 1922 na scéně Vinohradského divadla, kde byl Karel Čapek dramaturgem. Podnětem k jejímu vzniku byla teorie profesora Mečnikova, že stárnutí je autointoxikace organismu. Dlouhověkost líčí, slovy autora, jako „stav velmi málo ideální a dokonce velmi málo žádaný". Vydáno jako program k divadelní adaptaci ve Stavovském divadle s premiérou 18.11.2010.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věc Makropulos. Přihlašte se a napište ho.

boticelli
19.04.2024 4 z 5

Další hra, která by mi asi lépe sedla přímo v divadle. První dvě třetiny zmatené, závěr to sice dohnal, ale jako celek na papíře to zase až takový zážitek nebyl. Madam nesmrtelná byla ovšem kouzelná od začátku do konce.

Petr874
14.04.2024 2 z 5

Myšlenka opravdu dobrá, ale to podání mi vůbec, ale vůbec nesedlo.
První dvě dějství mi přišla hrozně zmatená a já ani nevěděl, jestli má cenu pokračovat. V tom třetím se to aspoň trochu srovnalo.
Možná kdybych tuhle hru viděl v divadle, tak by se mi líbila víc.
Myšlenka na nesmrtelnost se táhne s námi už od nepaměti. Kdo ví, možná je to fakt dobrý, ale co potom...?

Anajkaa39
09.03.2024 4 z 5

Tuto Čapkovu divadelní hru jsem si přečetla a myslela jsem si na ní chvilku do seznamu četby k maturitě, ale nakonec zvítězila Bílá nemoc, ale Věc Makropulos je také parádní Čapkovo dílo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Věc Makropulos v seznamech

v Právě čtených3x