Hesiona Hesiona komentáře u knih

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Tyhle Jamesovy knížky mám moc ráda a je mi moc líto, že Bob letos zahynul. Kniha otevírá pohled do života člověka, který se vší silou snaží zvednout z drogového dna. Dává příležitost uvědomit si, co my "normální" lidi máme a čeho bychom si nejspíš měli vážit.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak jsem se v sobotu podívala na film, a znovu jsem se přesvědčila, oč je kniha bohatší. Filmové efekty jsou krásné a obdivuhodné, to ano, ale co se dělo Katniss v hlavě, to se z filmu nedozvíte. A to je obrovské mínus.

01.08.2016

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Andělé mohou mít nejrůznější podoby...

10.07.2020 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

K této knize jsem přistupovala s jistým despektem, jako ke všemu, co předchází halasná reklama a všeobecné doporučování. Musím ale připustit, že se mi moc dobře četla. Líbí se mi odkaz na starověký Řím a jeho "chléb a hry" - latinská jména, přebytek v Kapitolu, aréna, válečné vozy.. gladiátoři. Autorka má systém dobře promyšlený a hrdinka je mi sympatická. Myslím, že je modelem, s nímž se čtenářky rády ztotožní :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se líbila moc. Četla jsem v originále, a přesto mě stále držela. Po dlouhé době zase knížka, která mi nedala pokoj, dokud jsem nedočetla :)

20.03.2017 5 z 5

V říši obrů V říši obrů Jan Leopoldovič Larri

Rozhodně si ji musím zase přečíst, jako dítě jsem ji milovala :)

28.08.2016 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Tuhle knížku jsem uzmula na nádraží v Přerově z regálu Kniha do vlaku, a fakt se rozmýšlím, jestli ji tam ještě vrátím. Asi jim podstrčím něco jiného, protože mě opravdu oslovila a myslím, že z ní zkusím nabídnout něco i svým studentům, ať si taky zafilozofují :)

01.01.2016 4 z 5

Král musí zemřít / Býk přichází z moře Král musí zemřít / Býk přichází z moře Mary Challans Renault

Už je to hrozně hrozně dávno, co jsem knihu četla, ale pořád si ji pamatuju, pořád mi zůstává ten pocit - tohle se mi fakt líbilo...

18.07.2015 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Hodně se dotýká současnosti. Knihy a četba jsou nahrazeny pasivním přijímáním "zábavy" a nám už asi opravdu chybí jen málo k tomu, abychom se sami stali nadšenými aktéry různých reality-show... Líbí se mi pozitivní závěr, naděje...

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Ještě jednou a už naposledy: pokud někdo máte zájem vyplnit dotazník, týkající se dystopické literatury, budu moc ráda. Prosila bych především čtenáře mladší 12 let, pokud tady takoví jsou. Ale budu vděčná za každý názor :)

Předem děkuji

12.02.2016

Athéňanka Tháis Athéňanka Tháis Ivan Antonovič Jefremov

Vždycky jsem chtěla být jako Tháis - krásná, hrdá, silná... Patří k mým zamilovaným. Dozvěděla jsem se tam spoustu o starověkém Řecku, třeba kolik je mina sov :D

18.07.2015 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Četla jsem v originále, mohla jsem srovnávat s filmem, který je dost "obohacený" ve srovnání s původním příběhem. Líbily se mi ilustrace, určitě super kniha pro děti i pro dospělé.

Vychoval mě gangster Vychoval mě gangster Père René-Luc

Zajímavá biografie. Co všechno může člověka ovlivnit na jeho cestě k cíli. I když je tím člověkem kněz.

Dvakrát do stejné řeky Dvakrát do stejné řeky Iva Hercíková

Já nevím. Připadalo mi to strašně zdlouhavé, rozvleklé...

06.11.2016 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Ano, čučňáci a Micipipi jsou u nás klasika! :D

11.01.2016 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Na tuhle knihu asi nemám ten správný věk a správné povolání. Jak může autorka definovat dobu, kdy se příběh odehrává (středověk, asi tak okolo páté odpoledne), a pak používat slova jako "vypařit se z večírku"? Jakou má vůbec představu o sociálních rozdílech té doby? O společenských konvencích? Ale o to tu zjevně nejde. Tady jde o košile a nahá mužská těla, střídaná s vražděním, za které může moře. Mimochodem, proč vlastně?

01.01.2016 1 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Dostala jsem k vánocům v originále a moc dobře se mi četlo. Fandím Jamesovi a doufám, že se jemu i Bobovi bude i nadále dařit. (Sleduju je na FB :D )

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Četla jsem v rámci přípravy svojí diplomové práce a vzhledem k zájmu čtenářů se mi jako první dostal do ruky druhý díl.
Je pravda to, co už tu bylo mnohokrát řečeno, a sice že kniha je poutavá a čtivá, není lehké se od ni odtrhnout, i když se člověk sám sobě diví, proč to vlastně čte. (asi nějaké kouzlo ;)
Je nepochybně psaná pro mladší čtenáře, kteří snad rozumějí Trisinu chování více než já. Mně připadá příběh uspěchaný, vadí mi krátké úsečné věty a hovorový jazyk - patří to k dnešní mládeži?

18.07.2015 2 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Chtěla bych reagovat na slova Ben Nevis: "Taky bych čekala, že zvolí pro schopnosti originálnější název než "kouzelná síla".
Myslím, že tohle nemůžeme vytýkat autorce, ale překladatelům. V originále je tato síla označena pojmem "Resource" a například "kouzlobraní" je v originále "Harvest".

Jinak mě kniha celkem zaujala, ale jako HP nadšenec jsem za každým slovem viděla něco jiného - bzučivka vypadala jako zlatonka a Koordinátorka rozhodně jako Umbridgeová. Motiv Orena je myslím jasný :D

27.09.2014

Nahoru po schodišti dolů Nahoru po schodišti dolů Bel Kaufman

Našla jsem náhodou ve vyřazených knihách a potěšila. I když už je nějakých šedesát let stará, stále přináší aktuální myšlenky :)

21.04.2022 4 z 5