haski haski komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Dobrá severská detektivka. Můj oblíbený Joona Linna--- zápletka dobrá, dokonce hodně dobrá. Napsané tak, že vás to nutí číst . Ale! Na mě moc drastické, moc krve, moc dopodrobna líčené dechberoucí mordy. Brrr, slabším povahám nedoporučuji..

17.02.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Afghánistán, utrpení, válka, ničení a zoufalství, které je promítnuté v příběhu dvou žen. Krásně napsané, čtivé a člověku se ani nechce věřit, že je to v dnešní době ještě možné.
Dáte si doma v teple kávičku a k tomu sáhnete po dobré knížce, tak si po přečtení nutně musíte uvědomit, jak dobře se máte.

10.03.2019 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Je to zase Goffa jak jsem na něj zvyklá. České prostředí, napínavé, vtipné a uvěřitelné. Těším se na další pokračování.

17.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře napsané, ten kdo zažil alespoň část období popisovaného v knize, toho to určitě vrátí v čase do dětských let. Moc dobře vykreslené všechny osoby, nic přikrášleného, nikdo není ani černý nebo bílý. Gratuluji paní spisovatelce i těm, kteří budou mít možnost knihu číst. Připomnělo mi to moje rodiče. Také byli mladí a také chtěli žít, milovat a bavit se, ikdyž byla válka.

27.04.2017

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je napsaná podle skutečné události. Hrůzy z koncentračního tábora se nedají nijak obejít, ale mně se líbilo, že i tenkrát se do sebe dva lidé mohli zamilovat. Přežít, pomáhat druhým a dostat se z toho. Nejlepší asi pro mě je, že ti dva se potkali i po válce a mohli spolu ještě prožít krásný život.

26.09.2019 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Moc se mi líbila. Cestování v čase, chytlo mě to jako nápad, neřešila jsem technické možnosti. Na začátku každé kapitoly byl dobrý citát a také ve kterém časovém úseku jsem - pro mě dobrá orientace. Milé čtení.

26.03.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevěřila jsem, že to bude tak dobré jako Medvědín. A bylo, dokonce možná ještě lepší. Vypadá to, že jde stále jenom o hokej, ale vlastně ne, pomalu se vám dostanou pod kůži všechny postavy a vy s nimi žijete jejich příběh. Backman je fakt mistr pera a možná, že z nás při čtení jeho knih dělá alespoň na chvilku lepší lidi. S velkým citem. Doporučuji napřed číst Medvědín.

19.10.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc dobrý námět. Dobře napsané, pobavila mě i donutila k zamyšlení, coby, kdyby?
Coby bylo, kdybych se probudila o 10 let zpátky. Asi nevím, ale nesměla bych vědět dopředu, co se stane potom. Přečtěte si jí, já jsem si "pochutnala".

10.05.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Milá knížka. Přesně mi sedla do předvánoční uspěchané doby. Krásné pojetí vztahu moderního novopečeného otce, který bojuje s péčí o malé dítě. Kapitoly byly krátké, takže se dalo kdykoliv přestat a zase snadno navázat. Jeho pocity a pohledy s předčasnými omluvami směrovanými do budoucnosti syna - to se musí přečíst, to se nedá vyprávět. V té jednoduchosti, citovosti a přímosti je poznat pravý Backman.

28.12.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Ze začátku, jsem byla zklamaná, že hlavním hrdinou není H. Holle, ale stačilo pár stránek a knížka mě dostala. Je zde všechno pěkně nadávkované, všeho je dost. Napětí, city, právo, spravedlnost i nespravedlnost, láska i nenávist. Zkrátka, dost mě mrzelo, že kniha končí. Doporučuji!

10.01.2016 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Dobrá česká detektivka. Jiří Březina je čím dál lepší. Baví mě jeho styl psaní, české prostředí a dobře vykreslené postavy. Uvěřitelný příběh..

01.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Moc hezky napsané. Mám ráda knihy, kde se postavy jednotlivých rodin postupně prolínají dějem.. Lehkost čtení je důkazem těžkosti a seriózníh
o psaní. Gratuluji, těším se na další díl..

02.08.2021 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Navzdory záporným recenzím, mně se kniha líbila. Nešlo o detektivku v pravém slova smyslu, ale o příběh. Ten se postupně rozmotával, až vám došlo, že se z toho může vyvinout něco tajemného. Ryze české prostředí, postavy obyčejných a uvěřitelných lidí. Těším se na další knihy od autora.

03.11.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak to mě bavilo. Krásný propletenec postav několika rodin na vesnici. Psané dialektem Vysočiny, který dobře dokresloval atmosféru. Vlastně tam jednotlivé postavy v duchu říkaly to, co by člověk asi nikdy nahlas nevyslovil. Mě se to moc líbilo. Obvykle mě ocenění (např. Magnesia Litera) trochu odradí, že půjde o něco moc intelektuálního nebo oduševnělého, ale tady jsem se spletla.

28.11.2018 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Moc pěkná detektivka z našeho prostředí (Československo), Dobře vykreslené postavy a uvěřitelný příběh.

08.06.2020 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Odpočinková česká krimi. Dobře čtivě napsané, ale už jsem od něj četla lepší. Vyhovuje mi uvěřitelnost příběhu i jednání postav. České prostředí je také výhodou.

13.01.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

V hlavní roli nikoliv člověk, ale Skleněný pokoj. Krásně napsané. Nejsem žádný znalec architektury, ale Mawer mě navnadil. Hned bych se jela podívat. Mám svoji představu, kterou utvořil autor, ale přesto.... Postavy, které v různých obdobích prochází vilou Tugendhat jsou mi blízké, dovedu si je představit a jejich osudu dojmou. Knížka mě potěšila.

20.09.2019 5 z 5

Trochu jsem se bála, že pokračovat ve staříkovi nelze. Lze. Pokud se alespoň trochu orientujete v současné politice, musí vás kniha pobavit. Jak jednoduše se dá vykreslit Trump, malý Velký vůdce nebo Angela, to umí jenom Jonasson. Trochu bláznivé, nepravděpodobné a hlavně zábavné. Mně se to moc líbilo.

27.04.2019 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Pro ty, kteří četli jeho předchozí knihy, je to takové smutné pohlazení s touhou po pochopení.

02.04.2019 5 z 5

"Gofa" je dobrý a čím dál lepší spisovatel. Jeho Miko je snadno uvěřitelný, není namachrovaný a má kromě svých špatných vlastností i ty dobré. Dokáže pomoci kamarádovi, když je v totálních s....ch, ale závěr už si musíte vydedukovat každý sám. Třeba to zmíní v příští knize. A hlavně, je z českého prostředí.

12.02.2019 5 z 5