Hanka44 Hanka44 komentáře u knih

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Prostě skvělé. Ostatní díly neznám, ale myslím že si je najdu :)

30.05.2021 5 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

První půlka byla fakt zábavná, jenže když to začalo moc fušovat do politiky, tak to na mně bylo moc levičácký (což by nejspíš autora potěšilo).

03.05.2021 3 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Ta čínská jména jsou pro našince opravdu krapet problém, pořád jsem listovala zpátky, který že to zas je. A trochu mě mrz, že jsem netušila, že je to první díl z nevím kolika, tak snad vyjde další, ráda bych se dozvěděla jak to dopadne.

17.04.2021 5 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Příběh je to výborný, oproti jiným Hugovým knihám je to ale docela rozkecané, např. uvedení Josiany a Davida do děje na 100 stranách je opravdu dlouhé. Ale koneckonců, právě proto jsem to začala číst, po všem tom polykání knížek jsem si řekla, že to na zvolnění chce tlustého (jakože kniha) Francouze :).

08.04.2021 5 z 5

Žena, která mi ukradla život Žena, která mi ukradla život Marian Keyes

Hezká knížka, jen jsem se trochu ztrácela v čase.

24.03.2021

Stáčení temného piva Stáčení temného piva Tim Powers

Četlo se to pěkně, jen hlavní hrdina mě občas rozčiloval svým vztekáním a netrpělivostí, ale na druhou stranu, kdo by se mu v jeho situaci divil

21.03.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Ze začátku se to krapet vleklo, zejména ty části z Malediv, tam se vlastně nic neděje. Pak se začnou objevovat dílky skládačky a je to i napínavé a pak přichází pro mně podivný konec. Ale já jsem na konce náročná, všechny mi přijdou uspěchané a zničehožnic

17.03.2021 3 z 5

Krádež ve vlaku Skotský sokol Krádež ve vlaku Skotský sokol M. G. Leonard (p)

Omylem jsem knihu popadla, začala číst a po chvíli mi došlo, že je dětská. No ale už jsem ji dočetla a bylo to fajn.

15.03.2021 3 z 5

Dýka Dýka Jorge Fernández Díaz

Trochu jsem se ztrácela v těch obchodních a politických machinacích, ale zejména v druhé půlce kniha nabírá spád a obecně je celkem poutavá a napínavá

14.03.2021 4 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Narazila jsem na ni náhodou a přišla mi pěkně a zajímavě napsaná. Konec takovy zničehožnic, ale ono jak to vlastně asi ukončit...

11.03.2021 4 z 5

Divoké časy Divoké časy Gert Fritz Unger

Takové poklidné čtení. Vypravěčský styl je takový úsečný a dialogy trochu strojovité

09.03.2021 3 z 5

Merde po evropsku Merde po evropsku Stephen Clarke

Zábavné lehké čtení, hlavní zápletku jsem sice úplně nepochopila, ale to nevadí, hlavně že se člověk zasměje

09.03.2021 3 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Je to dobré, včetně rozuzlení na konci. Ten konec je tedy takový krapet uspěchaný, což je v dnešní době dost častý nešvar u všech knih (skoro i přijde, že autor píše a píše a najednou kouká, že je blízko nasmlouvanému počtu stránek...) a některé otázky zůstávají nezodpovězeny, ale naštěstí ne ty zásadní

07.03.2021 3 z 5

Vůle Vůle Jeroen Olyslaegers

Dost mi trvalo se do toho začíst, vypravěčský styl mi úplně nevyhovoval, ale tak od půlky jsem si zvykla a má to něco do sebe. Vede to k otázkám typu "kdo jsem, abych soudil" nebo "mohu tvrdit, že bych se choval správně?", zejména když co je správně určuje vítěz války. Pokud hlavní hrdina nekecá, tak se jen snažil si hledět svého, čímž se stal hajzlem pro všechny strany.

06.03.2021 3 z 5

Slušná jízda Slušná jízda Irvine Welsh

Je to podivný, ale je to dobrý!

26.02.2021 4 z 5

X X Sue Grafton

První kniha od téhle autorky. Ze začátku jsem byla nadšená, ale nadšení postupně opadávalo, jak příběh vázl a napětí spíše opadalo, než aby se stupňovalo. Konec mi přijde vyloženě utnutý. Ale sérii nezatracuju, určitě ještě něco zkusím

21.02.2021 3 z 5

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

Zvláštní kniha, kterou jsem nejspíš úplně nepochopila. Zejména začátek byl pro mne poněkud matoucí. Je psaná opravdu podivně, ale když si na to člověk zvykne, je to vlastně docela zajímavé.

07.02.2021 3 z 5

Poslední dny Kondora Poslední dny Kondora James Grady

Nebylo to špatné, ale nějak mě to nevtáhlo tak, jak asi autor zamýšlel. Vlastně jsem moc nepochopila, proč se to celé děje

04.02.2021 2 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Atmosféra je vykreslena hezky, myslím, že cílem nebylo vzbuzovat napětí, ale vtáhnout čtenáře do prostředí. Není to detektivka s geniálními dedukcemi vyšetřovatelů, ale příběh plný špíny, která má někde základ (třeba skotská zařízení pro opuštěné děti 50. let). Jen ten konec mi přišel takový nějaký zbrklý.

27.01.2021 4 z 5