Poslední dny Kondora přehled

Poslední dny Kondora https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249352/mid_posledni-dny-kondora-249352.jpg 3 14 14

Kondor série

< 3. díl

Když agentce Faye Dozierové někdo zabije parťáka v domě bývalého agenta Kondora, nejen jí se převrátí život naruby. Ve snaze odhalit skutečnou pravdu musí čelit útokům ze všech stran a najednou není jisté, komu se dá věřit. Jako jediná možnost se jeví navázat kontakt s Kondorem na útěku a nějak se k pravdě probojovat. Strhující špionážní román se odehrává v kafkovském prostředí amerického hlavního města, ve žhavé současnosti ovlivněné útoky z 11. září 2001, v době přebujelých technologických vymožeností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Last Days of the Condor , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední dny Kondora. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
10.02.2022 3 z 5

Nikdy jsem nečetla špionážní román, který by byl napsán jinak než velmi analyticky, stručně a jasně. Až tenhle, který je napsaný psychedelicky (a to nejen z pohledu Kondora,, který jediný by měl na takový pohled nárok při jeho spotřebě léků, takže vidiny duchů a rozhovory s neviditelnými jsou namístě) - a nemohu rozhodně říct, že by se mi to líbilo. Znejišťuje, zahaluje, rozleptává, a hlavně činí neuchopitelným skutečnost, o kterou v knize jde. Nevím, zda zdolám.
Zdolala jsem, ale jen letmo a silou vůle. Chvilku uprostřed se to zdálo napínavé, konečně špionážní, ale pak to zase sklouzlo do nekonečných absurdit. 50%

Ladinek
20.01.2022

Fakt dost špatné. Už tady bylo vyřčeno, jak moc pitomý a nevěrohodný příběh to byl. Jen dodám, že Grady je patrně sám velmi zmatený a již nerozeznává, co bylo v knize (šest dní Kondora) a co ve filmu a odkazuje se na tu závěrečnou filmovou pasáž s tiskem, která v knize vůbec nebyla (a ani nemohla být).

Hanka44
04.02.2021 2 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak mě to nevtáhlo tak, jak asi autor zamýšlel. Vlastně jsem moc nepochopila, proč se to celé děje

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední dny Kondora v seznamech

americká literatura špionáž