HaniSebi Online HaniSebi komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha se určitě četla rychle a dobře. Někdy až zbytečně krátké kapitoly (například tvořící jen půl stránky) nutí číst dál a dál. Trochu mi vadilo střídání stylů psaní, místy to působilo nepřehledně, a podle mě to bylo zbytečné. Nebudu se rozepisovat o ději abych mimoděk něco neprozradila. Na obálce stojí "přesvědčivé čtení", ale mě to tedy nepřesvědčilo. Přišlo mi to až moc neuvěřitelné a překombinované. Navíc kniha je poměrně tenká, tak by podle mě neškodilo trochu rozvést zakončení knihy. Přesto dávám 3*, protože jsem opravdu nevěděla, komu mám věřit.

01.03.2019 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tři dámy na zhubnutí mě velmi mile překvapily. Moc pěkný oddechový příběh. Všechny tři hrdinky byly moc sympatické a já jim fandila :-). Pokud má, jako je tomu v mém případě, člověk nějaké to kilo navíc tato knížka potěší a řekla bych, že i dokáže inspirovat.

21.02.2019 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Milá knížečka. Ideální na dovolenou, člověk u ní nemusí přemýšlet ani se nijak soustředit. Samozřejmě že to není žádné veledílo, ale to u těchto letních oddechovek snad ani nikdo nemůže čekat. Je pravda, že mě sem tam Isa dost štvala, ale znám i mnohem horší hrdinky a Jens (i Alex) byli skvělí. Navíc jsem se u knihy sem tam i usmívala (a to se mi při čtení moc nestává). V knize mi trochu vadilo několik překlepů, ale za to samozřejmě autorka nemůže. Celkově hodnotím velmi pozitivně. Milé, oddechové, letní, nenáročné, romantické.

21.11.2018 4 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Knížka nebyla vůbec špatná, četla se moc dobře, ale chvíli mi trvalo, než jsem přišla na chuť hlavní hrdince. Několik prvních kapitol mi přišlo, že se pořád hroutí, pořád mi přišla taková ublížená a ukřivděná. Divila se, že jí rodina nevítá s fanfárami, i když se sama dlouho neozvala. Na začátku to také vypadá, že by bylo lepší, kdyby si s Paulem pořídili jenom dvě děti a ne tři, protože si ani nepamatuje jejich nejdůležitější aktivity a celkově jsou její organizační schopnosti dost špatné. Chápu, že to má zahrát na notu vystresovaným matkám, které se užírají pocitem, že děti nezvládají, ale opravdu jsem se bála, že budu celých 340 stran čekat, až se Iris sebere. Problémy jsou možná reálné, ale Iris by tolik fňukat nemusela.
Oddechovka na léto. Nic světoborného, ale člověk si odpočine a nemusí tolik u čtení přemýšlet.

07.06.2018 4 z 5

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Na začátku knihy se píše, že byla napsána podle seriálu Versailles. A přesně to splňuje. Nic míň, ale ani nic víc. Já dávám plný počet, protože zmíněný seriál zbožňuji a tato kniha je pro mě jako připomenutí první série. 10 dílů a 10 kapitol, co scéna, to kousek knihy. Ani mi nevadily poznámky uprostřed přímé řeči, spíše mi to přišlo úsměvné. Podle mě se knížka hodí skutečně spíše pro ty, kteří znají (a mají rádi) seriál.

20.04.2018 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Tahle knížka nebyla špatná, ale přijde mi, že tam nebylo co řešit. Jediným skutečným problémem byl pípající telefon, takže bylo od první chvíle jasné, jak se všechno vyřeší. Moje hodnocení ale vylepšuje postava babičky, ta mi zvedla náladu.

10.04.2018 4 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Moc pěkná romantická oddechovka. Nepřišlo mi, že by Swartingham pohrdal ženami. Oba hlavní hrdinové byli sympatičtí a to je rozhodně u tohoto žánru podstatné. Nenáročné čtení na odpoledne. Navíc se mi moc líbily rozhovory Edwarda s komorníkem Davisem.

14.03.2018 5 z 5

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

Určitě hezký příběh a velmi pěkná kniha, která svůj účel rozhodně splňuje. Oddechové, romantické, milé. Ale jak už se tady psalo, chybělo trochu víc z pohledu Dominika. Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá, co si o něm myslet. I tak moc pěkná harlekýnka. Dala bych 4,5* a doporučuji.

04.03.2018 5 z 5

Svést nevěstu Svést nevěstu Nicole Jordan

Souhlasím s komentáři, že Lily byla až moc tvrdohlavá a Heath byl zase opravdu skvělý. Nicméně kniha rozhodně splňuje svůj účel. Oddechovka, u které můžete vypnout.

25.02.2018 4 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

3* jsem dala pouze za Sebastiana, který se mi od prvního dílu série líbil. Bohužel, Josefina mi byla dost protivná od první chvíle až téměř do konce. Nejslabší díl z celé série.

06.02.2018 3 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Po přečtení celé série můžu říct, že tento díl je rozhodně nejlepší. Eleanor je sympatická a Valentina jsem si zamilovala. Škoda že každý další díl této série je horší a horší.

06.02.2018 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Pro mě je tento díl asi nejlepší z celé série (zatím). Hezká oddychovka, kde vše končí přesně tak, jak má a navíc mě potěšila přítomnost mého oblíbeného páru ze série Čekanky. Lisa Kleypas opět nezklamala.

24.01.2018 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Skvělá oddychovka, když chce člověk vypnout. Jsem moc ráda, že se autorka vrátila k historickým románům (ne že by série Travis byla špatná, ale tenhle styl jí podle mě sedí víc).

08.11.2017 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Úžasná detektivka z tudorovské Anglie.

09.10.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Po 22 kapitolách jsem to vzdala. Po dlouhé době knížka, kterou jsem nedočetla. Sentimentální knížečka o stáří. Ani jednou jsem se nezasmála, že bych se u čtení usmívala to taky zrovna ne a abych se rozplakala u takové nudy to bych musela být psychicky labilní. Kniha je plná rádoby vtipných přirovnání a nesympatických postav. Na otravnou sousedku Parvaneh jsem byla úplně alergická. Za mě ne.

08.10.2017 1 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Moc pěkná detektivka. Zase jsem při čtení z vraždy podezírala půlku vesnice a zase jsem se netrefila, ale na to jsem u Agathy zvyklá.

07.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno za jedno odpoledne, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, chtěla jsem vědět, co bude dál, a hlavně jak se všechno vyřeší. Nic není tak, jak se zdá. Nemohla jsem si pomoct a na chvíli mě přepadla vlna obdivu k Jackovu preciznímu detailně promyšlenému plánu. Postavy jsou velmi dobře popsány a člověk si k nim dokáže velmi rychle vytvořit vztah. Téma knihy není nijak zvlášť originální, ale samotná kniha je určitě výjimečná. Já doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Kdyby se mě někdo zeptal, jaké knize je Vegetariánka podobná, tak vůbec nevím, co odpovědět. Nic podobného jsem ještě nečetla.
Kniha je rozdělená na tři části, z nichž v každé je vypravěčem někdo jiný, ale děj (pokud se to tak dá nazvat) se točí jen kolem Jonghje, naší vegetariánky.
Pro mě to byl opravdu zajímavý příběh ze zajímavého prostředí tradiční Jižní Korei a nebudu se tady tvářit, že postojům rodiny nebo i samotné Jonghje jako Evropanka rozumím. Je pravda, že zatímco první dvě části jsem zhltla na posezení, se třetí už jsem měla trochu problém a dočíst knihu mi trvalo trochu déle.
U této knihy naprosto chápu, že se rozhodně nebude líbit všem, ale já doporučuji pro jiný pohled na svět.

21.08.2017 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Mohla bych napsat, že všechny knihy ze série Travis jsou stejné a něco na tom je, ale četla jsem skoro všechny knihy od Lisy Kleypas a říkám si, co má taky pořád psát. Její historické románky byly příjemné, oddychové, ale taky všechny v podstatě stejné, přesto si myslím, že jí jdou lépe. Ale tak hlavní hrdinové jsou sympatičtí (všichni Travisovi byli fajn) a hrdinky alespoň nejsou neustále se červenající naivky (tedy většinou). Navíc čtu anotaci, vidím žánr, vidím obálku a mělo by mi dojít že nejde o filozofické pojednání o pneumu, takže za mě příjemná oddychovka.

29.07.2017 4 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Hodně často se ve spojení s touto knihou uvádí dlouhé popisy Paříže, ale mně se moc líbily. Od té doby, co jsem si jí vybrala jako povinnou četbu k maturitě patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Pomalý, oddychový román. Prostě krása, i když si pamatuji, že když jsem se o svém nadšení pro tuto knihu zmínila spolužákům ve třídě, koukali na mě jak na pošuka.

29.07.2017 5 z 5