hanča34 hanča34 komentáře u knih

Divný kořeny Divný kořeny Hana Frejková

Působivé svědectví o době, kterou už si ani střední generace nepamatuje. Je potřeba si připomínat, co by se mohlo v naší zemi opakovat.

19.11.2014 4 z 5

Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Jean-Dominique Brierre

Přečetla jsem jedním dechem, velmi realisticky vylíčen její nelehký život.

16.11.2014 5 z 5

Intimní autoportrét Intimní autoportrét Frida Kahlo

Tato kniha mi doplnila některé informace o této pozoruhodné a osudem zkoušené malířce. Posilnilo to můj osobní vztah k Mexiku.

12.11.2014 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Velmi dobrý Sparks, i když závěr velmi dramatický. Manžela hlavní hrdinky vylíčil velmi přesvědčivě.

12.11.2014 5 z 5

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Pavel Kosatík

Děkuji panu Kosatíkovi za vyčerpávající informace o manželkách našich prezidentů. Člověk si udělá obrázek i o těch prezidentech. Teď by měl napsat knihu Hulvát na Hradě, ale k tomu by se asi nesnížil. Tak radši ať pokračuje v těch manželkách. Je mi líto paní Zemanové a ze srdce jí přeji abychom mohli přímou volbou toho člověka odvolat.

06.11.2014 5 z 5

Chuť na lásku Chuť na lásku Zdenka Procházková

zvláštní kniha, celkem mi nic nedala, nečtěte, nebude vám to chybět

30.09.2014 2 z 5

Na útěku Na útěku Patrick Lee

Pro někoho možná napínavý thriller, ale na mně příliš technických věcí, nedočetla jsem...

30.09.2014 2 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Zajímavé dva příběhy lidí, kteří věří, že má smysl chovat se slušně,dokonce k vlastnímu partnerovi. Zajímavý, překvapivý konec.Chválím...

30.09.2014 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tuto knihu jsem nedočetla, možná proto, že jsem viděla film a ten se mi docela líbil

30.09.2014 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Jeden z nejlepších románů Sparkse, u moře se mi to četlo úplně báječně

30.09.2014 5 z 5

Krajan Gustav Mahler Krajan Gustav Mahler Zdeněk Mahler

Zdeněk Mahler vždy potěší, zvlášť když píše o krajanovi.

22.08.2014 4 z 5

Lásky českých královen Lásky českých královen Slávka Poberová

Název knihy je poněkud zavádějící, lásky je tam pramálo. Ale kdo chce stručnou historii významných žen na českém trůně i mimo něj, tak si přijde na své. Jinak na historii doporučuji knihy Vlastimila Vondrušky. je to můj oblíbený autor, jeho Přemyslovci jsou úchvatní.

18.08.2014 3 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

stará, dobrá Ivanka Devátá, nezklamala

13.08.2014 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

jedna z těch lepších Sparksových knih, i když děj hodně předvídatelný

13.08.2014 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Podle mně zatím nejslabší kniha autora, ale berte to jako můj soukromý názor, po všech těch působivých Noci v Rodante, Milý Johne, Svatba a jiných...

13.08.2014 4 z 5

Oko uragánu Oko uragánu Patrick White

Bohužel jsem ji četla už dávno, musím si ji zase půjčit. Ale vím,že jsem byla nadšená.

23.07.2014 5 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Všechny Sparksovy knihy čtu téměř na jeden dech. Tato mě vzala obzvlášť silně, protože už mám nějaká ta léta a jsem s mým mužem 42 let. Samozřejmě to soužití není tak idylické jako v tomto příběhu, ale stejně mě děsí, že jeden z nás odejde dříve a ten druhý zůstane sám. Obdivuji sílu a vynalézavost Noaha při zacházení s nemocnou ženou, lépe řečeno pana Sparkse jak to krásně napsal.

23.07.2014 5 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Konečně od tohoto autora kniha s dobrým koncem. Přestože je to příběh hodně americky romantický, souhlasím s mnoha myšlenkami Wilsona. Člověk musí celý život partnerovi vyznávat lásku a může se i po 40 letech manželství do svého partnera zamilovat. A nemusí být vyloženě romantický typ.

20.07.2014 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pro mě první kniha od této spisovatelky a hned tak silný příběh. Okamžitě jsem zatoužila přečíst další příběhy.

26.06.2014 5 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Kniha, ke které se vracím, když mi není moc dobře. Dá se z ní čerpat síla. Tak jako svou sílu čerpal prezident Havel z Olgy, bez ní by nedošel tak daleko.

26.06.2014 5 z 5