Divný kořeny

Divný kořeny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37632/divny-koreny-37632.jpg 4 10 4

Autobiografické vzpomínky české herečky Hany Frejkové zachycují mimo jiné tragédii jejího otce, který byl v roce 1952 souzen v politickém procesu s Rudolfem Slánským a popraven.

eva5397
25.04.2019

Určitě důležité téma, ale bohužel nezajímavé zpracování. Spousta složitostí a čísel, špatně jsem hledala nejakou linku které by se dalo držet. Životopisy a memoáry jsou moje hoby, tato kniha patří určitě k těm slabším. Bohužel ukázka toho že mit zvláštní a těžký život nestačí k napsání knihy.

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

Paní Frejkovou jsem původně vůbec neznala, ale viděla jsem dva její výborné koncerty v rámci Židovských dnů a pak ještě asi po roce besedu. Bohužel jsem na všech těchto akcích byla takřka jedinou veřejností, jinak se hrálo jen pro organizátory, a byla to škoda. Stejně tak knížka Divný kořeny není asi moc známá, i když by si to rozhodně zasloužila.

chamyl
09.12.2017 5 z 5

Jen houšť a více takovýchto knih.
Odlehčeně, často s ironií i odstupem podané osobní svědectví o době a zločinech, které dnes mnozí považují za banální a zbytečné k připomínání. Zprzněné životy generací lidí, kteří se provinili jenom svým narozením nesprávným rodičům, jsou pouze nejviditelnějším projevem doby, která zprznila životy i těm, kteří o tom dodnes nevědí či tomu nevěří.
Smutné, velmi smutné čtení a to i přes velmi čtivý jazyk, kterým jej paní Frejková napsala.

hanča34
19.11.2014 4 z 5

Působivé svědectví o době, kterou už si ani střední generace nepamatuje. Je potřeba si připomínat, co by se mohlo v naší zemi opakovat.

Autorovy knížky

Hana Frejková