Han-nah Han-nah komentáře u knih

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Hezké, smutné čtení. Je to zajímavý příběh Annie, která přijde v jeden okamžik o celou svou rodinu. Autorka velice dobře popisuje její pocity, smutek, výčitky, osamění. Annie se se vším pomalu vyrovnává. Vrací se na své oblíbené místo do domku u moře, kde se svou rodinou trávila v dětství dovolenou. Snad najde mnoho dobrých přátel, klid a i novou lásku.

02.08.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Danielle Steel

Takové čtení na léto. Bude se natáčet seriál a začínají se hledat herce pro hlavní postavy. Romantika a hlavně tajemství, které má skoro každý, Ta ale pomaličku vyplývají na povrch. Bude to mít vliv na natáčení?

02.08.2023 3 z 5

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Barbara Cartland

Jako hodnocení mišule5, při čtení vypnete starosti. Poutavým dějem vrátíte se v čase do doby 19. století, kdy , jako v každé době lidé truchlí , zažívají lásku, mají své radosti a starosti. Nostalgie starých časů lepší vrstvy společnosti.

22.07.2023 3 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Velmi zajímavá kniha. Lidé neradi otevírají svá srdce a je velice smutné, že přestávají spolu komunikovat. Komunikace, ať s přáteli, ale hlavně ve vztahu je velice důležitá součást našeho života. Jestliže nevyjádřím své pocity, partner nemá věšteckou kouli, aby věděl, co chci, jak se cítím apod. Každý , kdo má problém, který se mu zdá neřešitelný, by si měl na papír napsat důvody pro a proti, podívat se na sebe do zrcadla a potom jednat.
Otec Erin dal své dceři v její krásný den, kdy si brala svého milovaného Doma , dar. Zápisník - Kniha lásky, kdy to, co si nechtějí nebo nemohou říct do očí, napíší do této knihy, kde si to ten druhý přečte a odpoví. Vždy je třeba začínat slovy lásky a ukončit, proč toho druhého miluji.
V době technologií je smutné, že lidé vše řeší bez osobního kontaktu.
Ale, co si budeme povídat, na to, jak si to kdo uspořádá, vždy musí být dva..... Tomuto páru, přes všechny životní překážky, tato kniha velice pomohla .

22.07.2023 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Taková krásná červená knihovna pro letní večery. Líbil se mi děj, ale hlavně, jak autorka dovedla perfektně do příběhu zapracovat i vztahy, které Elli má . Ty ze špatného dětství s matkou a sestrou mají vliv na další její život a vztahy s muži. Nevěří si, ale okolnosti ji donutí určité věci přehodnotit.

16.07.2023 4 z 5

Ústřižky Beaty Rajské Ústřižky Beaty Rajské Beata Rajská

V Tv jsem viděla dokument o prvoligové legendě modního návrhářství p. Podolské, která dává inspiraci dalším a dalším. Takové něco jsem čekala asi i od této knihy, protože návrhy B. Rajské se mi líbí. I tak jsem se touto knihou dověděla více z jejího života.

16.07.2023 3 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

"Proč zůstávat ve vězení, když jsou dveře dokořán"
Už jenom při této úvodní větě mě zamrazilo. Zde nám autorka předkládá smutný, krutý příběh ze života mnoha nemocných lidí, kteří jsou vězni svého těla. Zákeřná, tajemná, dosud nevyléčitelná nemoc ALS, kdy mozek přestává ovládat své svalstvo. Nikdo z nás si nedovede představit, jak by se zachoval, kdy lékař určí tuto krutou diagnózu, A tuto si vyslechl světoznámý klavírní virtuos Richard. Autorka bravurně, tak jako i v ostatních knihách, popisuje a vystihuje pocity, jak nemocného, ale i okolí. Zde je to bývalá manželka Karin a dcera Grace.
V prvé řadě šok a pak, jak tělo ochabuje, ale mozek je "bohužel" při plném vědomí, prochází pěti klasickými stadiemi od popírání až po smíření se s daným osudem. Nejbližší, ošetřovatelé i okolí a různé pomůcky mohou usnadnit život, ale..... Vždy je to o konkrétním pacientovi.
Tato autorka má dar nahlédnout čtenáři do nitra nemocných. Važme si svého zdraví.

10.07.2023 5 z 5

Kniha vydaná už před nějakou dobou, ale život mezi ledovci v severním ledovém oceánu, arktické podnebí, ve věčném mrazu, pro mě nepředstavitelný i jen pocit. Jelikož nemám ráda krutou zimu, ale ani tropy a jsem ráda zde, kde žiji, obdivuji cestovatelské nadšence, kteří mě ve svých cestopisech obohatí o vědomosti, fotografie a hlavně jejich zážitky. A já se při čtení zasměju různým historkám . Při popisování přírody si vystačím i se svojí fantazií. Přeji jen všem těmto odvážlivcům radost ze zážitků, odvahu a přátelské lidi, kteří jim jejich cesty obohatí.

07.07.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Život je propletenec, jako pavoučí síť. Některé nitky se přetrhnou, některé nitky pavouček doplní, některé cestičky změní a takový je i život Ninel. Ztráty , zklamání, ale i touha a radost.
Autorka na životě Ninel, od malé dívenky, až po stárnoucí, životem zkoušenou ženu, popisuje propletené vztahy, osudy lidí. Obdivuji zajímavá jména, která používá, buď mazlivá nebo ostrá , cizí, tak, jako osoby, které je nosí. Díky znalosti anglického jazyka se Ninel setkává s mnoha zajímavými osobami. V knize nechybí, to, co v životě a to je láska, vztahy, závist, přátelství, sousedské spory nebo sousedská výpomoc.
To, co dáváme, to se nám většinou vrací.

07.07.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Debbie Macomber

Věřím v osud, karmu, věřím svým pocitům a intuicí, i když vím, že každý život má něco dáno. Čím jsem starší, tak i ty horší dny myšlenkově překlenu v to dobré a za každý den děkuji.
Při čtení této knihy jsem se ocitla, jakoby v pohádce, které nám četla maminka. Tři andílci byli vysláni k lidem, kteří nevědí, co s životem. Některé trápí žal, smutek, samota, někteří stojí na rozcestí a neví, jak dál. Strašně se mi líbilo, že v andílcích bylo i trochu čertoviny. Jestli se jim to podaří, to zhodnotí až Archanděl Gabriel.

04.07.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Shořelá chata a tělo a nastupuje další nová sympatická dvojice vyšetřovacího týmu Ava a Luc. Kniha má krásný obal, zajímavý děj s dokonalým psychologickým rozborem , ale je pro silnější povahy. Kapitoly jsou rozděleny na vyšetřování a další jsou psány pohledem a pocity děsivého psychopata. Popisuje své myšlenky, důvody, proč to vše dělá, týrání, jeho surovost s myšlenkami absolutní moci.
Určitě budu v sérii pokračovat.

02.07.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

V papírech měla mladá žena napsáno "Návrat nežádoucí" a přesto měla to štěstí, že se po válce vracela z koncentračního tábora v Německu a po cestě se ujme malé, asi německé, němé holčičky. Vrací se do rodné Prahy, kde ale dlouho nezůstane. Díky jedné spoluvězenkyni je zajištěná a přijímají ji i její přátelé, kteří jí v začátcích nového života velmi pomůžou. Jako zdravotní sestra přijímá práci v nemocnici v pohraničí a stará se o svou "dceru".
Děj je od r. 1943-1955 a dalo by se říci, že historie se neustále opakuje a lidé jsou nepoučitelní.
- odsun Čechů - odsun Němců
- darování - rabování
- nacisté - revoluční gardy, následně STB
- nacismus - komunismus, demokracie?
- koncentrační tábory - politické tábory pro nežádoucí
a tak by se dalo pokračovat.

Připomíná mi tom, co jsem také četla, jak lidé obrátili naruby sedm hlavních hříchů a vyhlásili je za ctnosti:
- pýchu nazvali zdravým sebevědomím
- lakomství zákonem ekonomiky
- smilstvo zdravým biologickým instinktem
- nestřídmost vyšší životní úrovní
- surovou závist a nenávist bojem o spravedlnost a politickou svobodu
- hněv rozhořčením nad názorem druhých
- a lenost nazvali filozofickým postojem
Této mladé autorce, jak se jí v této krásné knize podařilo toto vše nenásilně vyjádřit. Mělo by to být povinnou četbou. Hodně jsem načerpala, děkuji.

26.06.2023 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Nevšední příběh, kterému ne každý uvěří. Já do kostela nechodím, ale v něco věřím. Taky jsem málem umřela na prasklé slepé střevo. V dalších letech jsem se naučila i těžké věci s větším nadhledem řešit nebo přecházet, protože mi byl dán dar ještě žít. A to je ten největší dar. Děkuji andělíčkům , protože si myslím, že o našem životě je rozhodnuto před narozením. Velmi se mi líbil film "Nenarozený", který toto vystihuje.

25.06.2023

Učení a paměť pravou hemisférou Učení a paměť pravou hemisférou Petr Vladyka

Kniha je zajímavá. Určitě se čtenář hodně doví. Autor mi připadá trochu sebestředný, asi v knize moc propagace na jeho kurzy, ale jinak velice vnímavý k pocitům člověka a jeho myšlení . Vysvětluje názorně i s návody a obrázky.
Taky si myslím, že na jazyky nemám, ale příčinu hledám jen u sebe. Začala jsem s angličtinou, nikdy jsem se jí neučila, vybavují se mi základní slovíčka němčiny z mládí, takže tam něco je. A časem uvidí se, zda to půjde. určitě zkusím možnosti načerpané z této knihy. Když nevydržím, bude to jen vina mého mozku a hlavně mé vůle.

22.06.2023 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Druhá kniha a opět krásná obálka. Oddechová, ale hlavně otevřená zpověď autorky. Není to návod, jak má kdo žít, ale žít, jak to komu vyhovuje. Myslím, že každý se v této knize v něčem najde. Otázkou zůstává, jak se s tím vypořádá. Stačí , jak se v Tv dává Výměna manželek, jsou lidé, kteří dovedou žít ze dne na den, v nepořádku, ale jim to vyhovuje. Jim nevyhovuje sterilita .....
Barbora sama sebekriticky hodnotí v různých situacích a jde s kůží na trh. Na nás není ji hodnotit, ale pochopit ji, ale i naše nedostatky, které vyvážíme myšlenkami, jak být št´astnější.

20.06.2023 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Osídlování amerického Západu , naděje pro mnohé v lepší život. Tuto touhu si splnil Josef s rodinou. Pasáže popisování přírody, její krása, ale i krutost i pocity a víra lidí, kteří tady žijí, to vystihl autor bravurně. Změní ale Josefova víra prokletí tohoto kraje?

15.06.2023 4 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

U čtení jsem se i zasmála. Dočetla jsem se, co už o sobě vím. Nejsem dokonalá, ale hlavně, že jsem šťastná. Jsem taková, jaká jsem, mám se ráda i s nedokonalostma a obklopuji se lidmi, kteří mě berou takovou, jaká jsem. Žiju svůj život, který je příliš krátký , abych bloumala a zkoumala. S úsměvem do dalšího dne. I, když je den blbec, vždy je nějaký okamžik hezký. Nežijeme přece pro druhé.

09.06.2023 3 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Tímto poutavě napsaným cestopisem čtenářům autorka přiblížila a okořenila zajímavým vyprávěním, postřehy o krajině, lidech, zvyklostech a hlavně její pěší cesty přes Kavkaz. Teď běží v TV reklama na něco "Proč?" a odpověď zní "Protože chci!!!" a to mi přesně sedí na Viktorku, cestovatelku, která jde za tím, po čem touží, s vytrvalostí a pokorou, vnímáním a podřízeností . Ví, že je jen malilinkatou součástí velikého celku a na své cestě přírodu svou přítomností neruší, ale je její součástí. Zajímavé jsou její postřehy ze života a kultury místních obyvatel.
Jsem moc ráda, že čtenáře seznámí se svými zážitky, postřehy i osobními myšlenkami. Kromě cest se věnuje i dobrovolnické činnosti na farmách nebo v uprchlických táborech. Obdivuji ji jako samostatnou ženu, která ví, co chce, co si zvolila. Co si budu vykládat, i kdybych byla mladá, nedala bych to.
Nahlédla jsem i na její web, který je uveden v knize , kde má popsány i další cesty, ale hlavně testovací oblečení , což určitě pomůže turistům.
Přeji jí hlavně zdraví a sílu.

07.06.2023 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Tak tento autobiografický příběh je velmi depresivní. Tolik naděje, bolesti a zmaru. Už jenom adopce je závažné rozhodnutí, ale dva Romy, to už je sázka do loterie.
Něco podobného se stalo v mém okolí. Hodně lidí tuto rodinu varovalo, ale stejně adoptovali dva Romy, malé, krásné, kudrnaté, milé a přišla puberta a konec. Tak, jak se říká "Geny nepřečůráš". Když je to vlastní, hledá se generačně, kdo byl v rodině černá ovce. I tady dávali rodiče jen to nej, lásku, materiální zabezpečení, ale zvrtlo se to, adopci zrušit nelze a s bolestí a nejednou i strachem čekáte, až nadobudou zletilosti a snad bude klid.
V knize bylo dost nudných pasáží, ale byla zde potřeba vydat ze svých pocitů vše, i když se některé fráze často opakovaly.
* jsem přidala s pokorou k adoptivním rodinám, kteří vychovávají cizí děti , ne pro peníze, ale z vlastní vůle. Ví, že je to nevratné v jakékoliv situaci, nečekají vděk, ale trochu vzájemné lásky, tolerance a poděkování.

24.05.2023 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

"Vezmi si moje dítě", tak začíná tato kniha se zajímavým tématem a to jsou poporodní deprese některých maminek. Tady je to ambiciózní mladá žena Nicole, které se narodí holčička Quinn. Ale jsou tu poporodní deprese, úzkosti, beznaděj , neschopnost, vzpomínky na tragický moment z mládí. Zrada a využití jejího psychického stavu. Múže ji to dohnat k tomu, co udělala? Věří svým blízkým, ale netuší, jak se někdo snaží zneužít této její situace. K jakému činu jsou schopni takto psychicky zneužitelného člověka i ti úplně nejbližší dohnat svou manipulací a rádoby přátelstvím a zneužitím důvěry nejbližšího. Svým činem ale Nicole netuší, co vše spustí
Tady a teď, krátké kapitoly. A jak k tomu přijde Morgan? Vdova trápící se vinou svého manžela, k vůli něho je vyšetřovaná a pořád jakoby obviňovaná. Chce napravit křivdy, které spáchal její manžel a tolik touží po dítěti. A tyto dvě osud spojí. A to je malá Quinn.
Závěr trochu urychlený a trochu červená knihovna, ale člověk nikdy neví , co mu život přinese,

21.05.2023 4 z 5