Hakri Hakri komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Krásný příběh, moc hezky se četl. Jak zmiňují ostatní, bylo v něm hodně šťastných náhod, ale o tom to je. Musíme věřit, že to tak může být. Hlavní hrdinové neměli zrovna na růžích ustláno, tak jim ten šťastný konec přejme.

21.04.2024 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Zajímavé téma. Smutné, jak si může člověk sám sobě ve svojí hlavě vyrobit takové problémy.

24.03.2024 5 z 5

Surrender: 40 písní, jeden příběh Surrender: 40 písní, jeden příběh Bono (p)

Dočteno, chvilku to trvalo, ale stálo to za to. Bono je dobrý vypravěč, v knize je spousta informací, čtení ale lehce plyne. Doplněné o texty, kresby, fotografie. U2 je moje srdeční záležitost, ke čtení jsem poslouchala také jejich písničky. Kniha mi potvrdila, že Bono je opravdu osobnost!

01.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dala jsem si trochu odstup od těch všech zveřejněných informací ke knize a knihu přečetla až nyní. Dobře jsem udělala. Musím tedy říct, že to bylo pro mojí přecitlivělou duši těžké čtení, ale zároveň tak čtivě napsané, že jsem se nemohla odtrhnout. I přes ten pesimismus, smutek, ublížení a osamění v rámci rodiny dávám 5 hvězd. Psát o takovém tématu tak lehce je neuvěřitelné.

07.07.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nejdřív jsem se bála "Nebude na mě moc vědecké" otázka?. Ale bylo to skvělé, bavila jsem se :-)

30.10.2022 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Moc pěkné čtení, smutné, emotivní. Líbil se mi styl vyprávění "jako by se nic nedělo" a přitom to mělo takovou hloubku.

20.08.2022 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Super čtení na cestu do práce/z práce, "humorné" zážitky a krásné ilustrace.

09.06.2022 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Četla jsem cestou do práce a často jsem se musela smát, naštěstí to pod rouškou není moc vidět :-) Není to čtení pro každého, je to vlastně "vážné" téma, ale skvěle napsané. Líbilo moc, víc než Vířivka.

10.02.2021 5 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Většinou se mi kniha líbí víc než její filmové zpracování, ale tentokrát jsem rozpolcená. Je to 50 na 50, protože kniha a seriál jsou hodně odlišné. Kniha je k zamyšlení a minisérie akčnější.

10.01.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno jedním dechem. Úplně jsem se do situací vžila a je smutné jak v této rodině nefungovala komunikace, rodičovská láska, pohlazení, pochvala. Smutný, ale silný příběh....

17.06.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

...nikdo se nenarodí s pečlivě promyšleným plánem, jak si všechno v životě posrat.. Tak nějak jsem se v tom příběhu našla, často mám pocit, že chci nebo potřebuji utéct, ale nemám na to ty koule. Takže to byla jízda s hlavní hrdinkou, někdy mě štvala, někdy jsem jí chápala, někdy záviděla.....

23.05.2020 5 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Pěkně těžká kniha, bolí ruce, ale čte se velmi lehce. Líbí se mi tento styl vyprávění, popisy pocitů. Je to víc psychologický román než thriller. Znám všechny knihy autorky, Dublinská série je vynikají, tato je pro mě nejlepší z jejích románů.

27.12.2019 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zase skvělé čtení od Liane Moriarty. Četla jsem od ní všechny knihy a tuto řadím k těm lepším. Čtivé psycho, možná trochu přehnané, ale každý máme nějaké problémy a hledáme pomoc kde se dá, takže odjet do "lázní" zní lákavě. Jenom tedy, ehm. kdybychom se řídili příbalovým letákem s vedlejšími účinky léků, tak raději nebereme vůbec žádné......

02.11.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Mám ráda takovéto knihy k zamyšlení, ale protože sama nejsem v nejlepším psychickém rozpoložení, tak mi kniha dala docela zabrat. Přesto se těším na další díly.

26.06.2019 5 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Trošku překombinované, ale v Řecku docela uvěřitelné. Ponaučení: prostě a jasně, lhát se nemá......

08.04.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knižku jsem koupila už před časem, pořád jsem ji odkládala a dávala přednost jiným, ale už se na ní dostalo a bylo to moc milé čtení, tak nějak lehce plynulo a moc se mi líbilo.

24.03.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Bavila jsem se, pak mi bylo úzko, opravdu mě příběh pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Výborně napsané, humorné, smutné a jednoznačně v poslední době to nejlepší co jsem četla!

23.08.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Závěr knihy vynikající, skvěle popsané pocity každé postavy!!!

25.01.2018 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Asi tak 70 stránek jsem byla nějak v rozpacích, ale pak už příběh lehce plynul a našla jsem styl Meyerové. Takže nakonec se mi kniha líbila. Jenom mi chybělo, že nevím jak dopadla Lola.....

03.01.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Naprosto skvělá kniha, spolu s Alicí asi nejlepší!!!

25.05.2017 5 z 5