Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Krásné, ale smutné čtení. Je dobře, že se doba vlády komunistů stále připomíná. Domnívám se, že podle knihy by se mohl natočit pěkný film.

29.10.2020 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Na další knihu paní Soukupové jsem se těšila a opět mě nezklamala. Na jejich příbězích se mi hlavně líbí, že jsou ze života a obdivuji, jak umí vykreslit postavy všech věkových kategorií. Obzvlášť oceňuji, jako starší čtenářka, jak popisuje pocity a příběhy starých lidí. Přes její mládí je to velice obdivuhodné.

27.08.2018 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Mám radost, že Hole stále ještě nepije. Opilého ho nemám ráda. Napínavé, hrůzostrašné, přehnané a výborně napsané. Krvavá pohádka pro dospělé s dobrým koncem.

28.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bezvadné čtení o obyčejných lidech, jejich trápení a štěstí a hajzlech co nám ztrpčují život.

08.11.2019 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oddychové čtení, které mě vrátilo do mých mladých let, která autorka popsala velice věrohodně. Ostatně je můj ročník.

14.12.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Hezké, smutné a vážné počtení. Mnozí dospělí by nedokázali co dokázal Štěpán.

26.09.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Listopad, venku mlha celý den, nálada nic moc a knížka. Musela jsem ji číst pomalu, každý den povídku, abych to unesla. Výborně napsané.

15.11.2021 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

V době covidové jsem objevila v knihovně Miláčka, kterého jsem již určitě v minulosti četla. Na to, že je kniha napsaná v 19 stol. mě mile překvapila stylem psaní a příběhem. Určitě i po tolika letech převyšuje mnohé dnešní knihy.

22.11.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Po několika letech konečně kniha ulovena v místní knihovně. Nezklamala. Napínavé, děsivé, tajemné a smutné.

23.04.2023 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Nádherná kniha pro milovníky železnice, historie a cestování. Knihu jsem si dávkovala vždy pár stránek a pak jsem potřebovala pauzu, abych si ji vychutnala a vstřebala. Na konci na mě padla mírná melancholie.
Beadekr byl super, takový mít i pro dnešní dobu :).

21.06.2022 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Přestože je knížka tlustá, její čtení jsem si užívala a šetřila, aby mi to vydrželo pěkně dlouho. Škoda, že je již tetralogie konec.

05.03.2022 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Je velice těžké pochopit člověka nemocného OCD. Autor to popsal tak výstižně a srozumitelně, že to začínám " trochu "chápat. Krásná kniha.

16.05.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Zcela mě překvapilo jak se chovali Američané jak bílí tak černí ještě v 60. letech minulého století. To by nebylo v Evropě možné. Domnívám se, že "ty" americké paničky přetrvávají dodnes a není to jen chování k jiným rasám, ale tak nějak je to jejich styl života.

10.05.2020 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Z knih co jsem od Nesbo přečetla se mi tato líbila nejvíc. Hlavně pro záhadu v podobě pentagramu, ale také, že Hole začal abstinovat a neprováděl v opilosti " šílenosti". Škoda, že mu to dlouho nevydrží.

10.09.2019 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Malá knížečka plná osudů. Moc pěkné čtení.

31.03.2023 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné počtení. Pouze mě trochu vadilo vykreslení 70 let. Jako by byli všichni negativně naladěni, ale i přes nelehkou dobu vlády komunistů a normalizaci se lidé družili a snažili si život ulehčit.

12.11.2022 5 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Přemýšlela jsem, jakou knihu vyberu do čtenářské výzvy a najednou na půdě na mě vykoukla tato útlá knížečka mého dětství. Jako by tam na mě čekala a chtěla se mi připomenout. Krásný příběh a hezké obrázky. Hned jsem si ji přečetla a připravila pro své vnuky.

04.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda tento druh knížek, tak jak to v životě bývá. Velice dobře se mi četla a musela jsem si jí "šetřit", abych jí nepřečetla na jeden zátah :).

13.04.2020 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Když není strom ani rodina zdravá, churaví a plodí jen pláňata. Výborně napsané, tak bohužel žila za socialismu a přežívá i dnes spousta rodin.

12.01.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh moc hezky plynul, sice čtenář má strach o osudy všech postav, drží jim palce a překonává s nimi úskalí války a najednou ten hrozný konec. Krásná kniha o prostém životě.

08.12.2023 5 z 5