HaHy7 HaHy7 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha vypráví příběh o životě obyčejných lidí v hornickém prostředí z Karvinska na přelomu 19. a 20. st. a historické události s tím spojené. Po kratkém začtení mě kniha pohltila. Moc se mi líbilo pro zachování autentičnosti příběhu užívání nářečí. Jednotlivé postavy jsou průvodci svých příběhů, procházejí různými životními obdobími, kterými ziskávají zkušenosti a pohled na svět. Knihu doporučuji k přečtení.

08.07.2020 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Kniha vypráví pravdivý emotivní příběh jedné židovské rodiny během 2. sv. války pohledem malého chlapce. Jsou zde popisovany osobní zkušenosti s Oskarem Schindlerem. Po přečtení mě kniha přiměla k přemýšlení nad obsahem, životními hodnotami a významem rodiny. Pan Leyson, který vypráví příběh svého dětství usiluje o zachování a přenášení vzpomínek na holocaust dalším a dalším generacím, aby se nezapomnělo. Má můj velký obdiv.

30.06.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Kniha je z mého pohledu zvláštně ujetá. Zasmala jsem se, ale hlavně mě přiměla k přemýšlení nad dějem, postavami. Je čtivá. Má pozitivní naboj, vyzařuje lidskost, vyvolává emoce.

06.07.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha Houbařka bylo moje první setkání s touto autorkou. Svým psaním mi připomíná tvorbu A. Mornštajnové. Je to příběh, který pozvolna plyne a přináší různá životní tajemství. Z mého pohledu to je depresivní, velmi silný, zajímavý a čtivý příběh, který vede čtenáře k přemýšlení nad ním.

21.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vau! Kniha mě od začátku pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji na jeden zátah, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Během čtení se ve mě mísily různé pocity. Do posledního slova napínavý, nepředvídatelný a velmi čtivý příběh.

21.06.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úžasná, vtipná kniha s hezkými ilustracemi, přečtená na jeden zátah. V mnohém jsem se našla, bavila mě.

07.06.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Romantický a vtipný příběh plný sladkých dortíků. Začíná útěkem Sophie do New Yorku před zradou jejího přítele a přeroste v dobrodružství, nové sny a novou lásku. Má to děj a spád, je to oddechové čtení.

12.01.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Příběh o lásce a velkém nedorozumění, které se časem vysvětlí. Ovšem napachané škody se nedají vrátit, snad pochopit a přijmout. Nicméně příběh má šťastný konec. Je to velmi čtivá kniha.

26.07.2019 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Opět skvělý příběh. Pro tentokrát si autorka zvolila kontroverzni téma "téma potratů". Autorka nehodnotí a nekritituje žádného účastníka, vykresluje jeho postavu, nechává čtenaře přemýšlet a vytvořit si vlastní nazor a postoj na dané téma. Předkládá mu různé pohledy a je zajímavé, jak se v současné době mohou pohledy různit. Kniha se mi líbila a těším se na další knihu, s čím autorka překvapí.

21.05.2020 4 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Kniha, ktera začíná nahodným setkáním na konci valky. Je to setkaní ale opravdu nahodilé?... To povypráví příběh, který začíná pozvolna, postupně nabírá na dynamičnosti a s napětím do samotného závěru. Je zde poměrně dost vedlejších postav, což bylo tíživé pro rychlou orientaci. Proliná se zde několik dějových linek. Za mě je to kniha velmi čtivá, zaujala mě. A ač válka skončila, tak ne pro každého, pro mnohé utrpení přetrvává.

13.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha vypráví příběh velmi mladé ženy, která v životě dělala vše, aby přežila koncentrační tabor a hned v návaznosti gulag. Je to silný příběh o hrdinství, přátelství, odvaze, soucitu, empatii a síle žít, který vás vtáhne do děje a pustí až s posledními řádky, kdy si říkáte, zda je možné, aby toho člověk tolika ustál a nebyl těmi životními ranami úplně citově zmrzačen.

25.03.2020 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Opět kniha, která pohltí a nepustí. Můžete se stát postavou příběhu, kdy vám je srdce zlomeno a postupně ho ze střípků skládáte zpět. Hned od počátku máte představu, jak to nejspíš dopadne, ale příběh je okořeněný tolika emocemi. Zažíváte frustraci, naštvanost, dojetí, empatii, štěstí, lásku v různých rovinách, vděčnost, naději... Prostě slzy budou, alespoň u mě ano.

16.07.2023 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha, která se mi velmi pěkně četla. Staré dobré pravdy o výchově. Jako učitelka jsem nad obsahem plesala a doporučila bych knihu všem rodičům k přečtení, aby si uvědomili, jak je důležitý jejich vliv při výchově, co mohou a co nemohou ovlivnit, ale hlavně to, že oni jsou "Ti" hlavní v procesu výchovy a všechny školní instituce jako doplňující a rozvíjející.

17.01.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Kniha byla pro mě zklamáním. Jediné pozitivum, které mohu za sebe o knize říci, má hezký přebal. Knihu jsem přečetla do konce, ale neoslovila me. Jeden velký chaos v ději i myšlenkových pochodech hlavní hrdinky.

29.06.2020 2 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Zajímavý čtivý příběh ze Sudet 1938-1945. Je svědectvím, že ne každý Němec byl špatný a každý Čech dobrý. Příběh ukazuje spletitost různých charakterů osob tam žijících, jak se s odstupem času k sobě chovali lidé, kteří si kdysi jako děti společně hrávaly, znali se. Je to příběh, který dojímá.

26.10.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc hezky četla. Smekám před hlavní hrdinkou, co všechno musela zvladnout, co prožila. Jakým výzvám se v mladém věku musela postavit. Hezký příběh o nelehkém životě, ale i tak to na mě dýchlo, že je Anně, co závidět.

23.05.2019 4 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Kniha je těžká na čtení, ale má vypovídající hodnotu. O problematice autismu jsem četla nejednu knihu, ale asi tato ve mě nechává zatím největší stopu. Hezky se čte, co všechno jim Dorotka při svém handicapu dává, jak je obohacuje, ač to stojí nemalou daň. Není zde nabízeno žádné univerzální řešení, jak na dítě s autismem, ale životní zpověď rodičů, kteří nezlomili nad svou dcerou hůl. Úžasné je jejich poznání, že pokud tu chtějí být pro ni, musí se především postarat sami o sebe a vůbec to nepůsobí nijak sobecky, naopak velmi rozumně. Autoři mají můj velký obdiv a respekt. Jejich výpovědi jsou velmi odvážné. Věřím, že tato kniha pomůže dalším rodičům, kteří řeší podobné problémy.

27.02.2022 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Kdo věří na zázraky je opět trefa do černého předznamenávající skvělý, čtivý příběh ze života, který není jen sluncem zalitý, ale naplněn i zármutky, tak jak to v životě chodí - jednou dole, jednou nahoře.

13.03.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha vypráví příběh mladé německé ženy, která prochází proměnou vnímání a uvědomování si německé propagandy během 2. sv. války. Autor plynně posouvá příběh k očekávanému závěru, zbytečně nezdržuje a nezabíhá. Kniha potěšila, lehce se četla, ale nepřekvapila.

21.06.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Dojemná kniha, která se čte jedním dechem. Hlavní hrdinka je dáma na sklonku života, doživající v domově pro seniory se svými peripetiemi, co přináší staří. Kniha působí optimisticky, zaměřuje se na mezilidské vztahy a emoce. Stojí za přečtení.

29.12.2019 5 z 5