Greengrass Greengrass komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Sice jsem přibližně třikrát starší než Harry a spol, přesto jsem se však nechala příběhem naprosto unést. S napětím jsem, společně s hlavními hrdiny, odhalovala tajemství kouzelné komnaty. Nemohla jsem přestat číst, dokud nebylo po všem...

06.02.2017 4 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Při čtení Herriota spokojeně předu a vrním:)

06.02.2017 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

S Jamesem Herriotem do oblak i za zvířátky! Kouzelné, milé, vtipné, úsměvné, dojemné....prostě Herriotovo!

06.02.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dobrodružství začíná!
První seznámení s chlapcem s jizvou, první setkání s miloučkým Hagridem i vševědoucí Hermionou a kamarádským Ronem. První jízda vlakem do kouzelných Bradavic, první setkání s moudrým Brumbálem i ukrutným Voldemortem.
První rok v kouzelnické škole.
Dobrodružství Harryho a jeho přátel jsem si užívala. Oceňuji malebný, čtivý jazyk a originální slovní zásobu (přečteno v originále).

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

První setkání s profesionální a racionální Carol a poněkud podivínským psychologem Tonym. Výborně prokreslené charaktery hlavních postav.
Zvěrstva, pachaná zločincem, jsou popsána barvitě, kniha se tedy může zdát příliš brutální. Právě to však činí děj velmi autentický. pro jistotu však nedoporučuji číst před spaním.

03.02.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kdo by nemiloval Saturnina?

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Naši známí třeťáci si dopřávají prázdninový odpočinek. Ale vlastně si moc neoddechnou, protože s kouzelným sluchátkem na to prostě není čas.
Příběhy jsou originální, milé, neotřelé. Duo Macourek&Born je sázka na jistotu.

02.02.2017 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Další variace na téma "nakonec všechna voda steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu", tentokrát z pera mé oblíbené Cecilky.
A protože alespoň u mě platí "co je irské, je i dobré", nemůžu jinak, než hodnotit kladně.
Román v dopisech byl příjemný. Jak už tu mnozí psali, na neobvyklou formu jsem si musela chvíli zvykat.
Rosie i Alex mi přirostli k srdci. Možná právě proto, že papíru (mailu či mobilu) člověk svěří mnohé, protože ten trpělivý přítel snese vše,

Knížka Knížka Hervé Tullet

Tak jsme klepali, ťukali, foukali, třepali, hladili, mačkali, potřásali, otáčeli, převraceli a bavili se a bavili nekonečně, nekonečně dlouho.....

02.02.2017 4 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Koutky úst se zvedají v úsměvu, obočí se krčí v nelibosti, tváře se červenají vzrušením, po tvářích kanou slzy smutku...

02.02.2017 5 z 5

Necítíte se dobře? Asi na Vás něco leze? Tak zajděte k panu doktorovi Herriotovi! On totiž ošetří, obváže, pofouká a pohladí a ještě Vás dobře naladí! A vůbec nevadí, že je to veterinář!

31.01.2017 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Kromě zážitků ze stájí, chlévů, stodol, ohrad, pastvin a luk máme možnost nahlédnout i do Jamesovy domácnosti s novopečenou paní Herriotovou v čele.
Zábava, nádhera, paráda!
Pět hvězdiček nestačí, panu Herriotovi bych snesla celou hvězdokupu!

30.01.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Přiznám se – knihu hodnotím zcela nekriticky. K Brnu mám vřelý vztah a cokoliv se štatlu týká, získává automaticky plusové body.

Od knihy jsem očekávala příběh nabitý dějem, nabitý zvraty, nabitý životními osudy, zasazený do atraktivního prostředí. Neočekávala jsem životopisná fakta, naopak, ocenila jsem směs reality a fikce. Příběh mě pohltil. Skleněný pokoj – středobod celého příběhu – se stal na pár dnů i středobodem mého bytí. Přečteno v originále, napsáno čtivě.

30.01.2017 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Ač jsem absolvovala všech 8 tříd základní školy s vyznamenáním, nejraději bych navždy propadla do té třetí, do béčka. Za Machem, Šebestovou, Kropáčkem, Horáčkem, Pažoutem a dokonce i souškou, v dalších dílech díkybohu paní, učitelkou.

Mach a Šebestová navždy!

29.01.2017 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Vítr mě šlehá do tváře, přidává se déšť a za chvíli jsem promočená až na kost. Klepu se zimou, zmrznu!
Potím se a funím, když se už drahnou chvíli snažím pomoct nebožačce krávě....
Cítím vůni sena, cítím odér hnoje....

Knihy Jamese Herriota nečtu, jeho knihy cítím, jeho knihy žiju!

29.01.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Ronila jsem slzy už u první kapitoly. Nevím, zda to mohu na 100% přisuzovat knize, či zda za to nemohl, alespoň částečně, hormonální výkyv.
Je těžké se loučit, je těžké dovolit milovaným odejít a je těžké znovu objevit radost ze života...
bylo krásné a velmi inspirativní, ale i vtipné, procházet s Holly touto těžkou životní etapou. Děkuji, že jsi mě vzala na tuto cestu s sebou, Holly!

28.01.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Děkuji pane Macourku za výlet do světa, který je postaven vzhůru nohama. Obecně platné zákony neplatí, vše je úplně jinak a úplně obráceně. A je to dokonalé!
Chtěla bych se někdy obléct do svetru ze špaget a naplnit prázdnou hlavu encyklopedií! A chtěla bych mít alespoň krapet Vaší úžasné fantazie!

27.01.2017 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Snad první kniha, kterou jsem četla na jeden zátah. Krásný zážitek! Jen já, Robinson Crusoe a asi třista neštovic.
Děkuji knize, že jsem se nevěnovala škrábání a jen četla a četla, myšlenkami uprostřed oceánu...už je to ovšem kdysi, kdysi dávno...

26.01.2017 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Koupeno v IRSKU v bazaru, přečteno v IRSKU u Guinesse. Milý, imaginativní příběh, který krásně doplnil atmosféru nádherného, kouzelného, zeleného ostrova a jeho přátelských a srdečných obyvatel.

26.01.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Díky Netopýrovi jsem se seznámila s Harrym. Netopýry mám v oblibě, ale upřímně řečeno, byla jsem ráda, když jsem toho od Nesba mohla vypustit do noci a s úlevou zavřít knihu...po čase jsem však dala šanci dalším Nesbovym zvířatům a autor i hrdina si získali sympatie.

25.01.2017 2 z 5