Greengrass Greengrass komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Méně než dvousetstránkové "okýnko" do života nájemného vraha. Ráda jsem tím okýnkem nakoukla a knihu si užila. JN prostě umí!

02.11.2017 5 z 5

S podivnými dětmi jsem strávila volební deštivý víkend. Tedy, tolik paralel s dneškem jsem opravdu nečekala....

25.10.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to zvláštní....člověk ví, o čem kniha je dříve, než začne s prvními stránkami sledovat životní cestu Lou a Willa....člověk tuší a, troufám si říct, ví, jak jejich společná pouť skončí...a přesto...přesto mě příběh tak neskutečně zasáhl! S myšlenkami na ty dva jsem usínala, dokonce se mi o nich zdálo, myslela jsem na ně tak, že by se to nelíbilo mému zaměstnavateli....děkuji za tento citlivý příběh a...díky za každé nové ráno!

17.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Četba plynula jako řeka po povodni a za 4 dny bylo po všem. Bez následků. Postav jak na orloji...hlavní hrdinové mi byli tak nějak lhostejní.
Asi tentokrát poslechnu přísloví a dvakrát do stejné řeky vstupovat nebudu...

24.08.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Harry Hole zraje jako víno. Čím starší, tím lepší. Těším se na další košt!

19.08.2017 5 z 5

Bubáček Bubáček Daniela Krolupperová

SPOILER!!!!!!

Jednou v noci maminka vymyslela pohádku pro Lukáše. Byla to pohádka O Bubáčkovi. Druhý den chtěl tatínek něco malovat. A Lukáš chtěl namalovat Bubáčka z pohádky. Namaloval ho krásně modrého. V noci Bubáček ožil a zmizel z výkresu. Lukáš chtěl, aby se Bubáček vrátil. Výkres se mu zdál prázdný. Tak pro Bubáčka přimaloval stoleček a postýlku. V noci se Bubáček vrátil. Lukáš měl nového kamaráda.

02.08.2017 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Moje první...jak já jsem ji milovala! Už se nemůžu dočkat, až ji znovu objevím se synem!

29.07.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Geniální dílo. Víc psát netřeba.

24.07.2017 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Joona, Harry, Kurt - má oblíbená trojice.

23.07.2017 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Děkujeme za tip zdejším knihomilům, díky kterým jsme objevili se synem tuto nádhernou knížku! Jen doufám, že syn nezmění své narozeninové přání a zůstane u andulky. Kocourka bychom mu pořídit nemohli.

20.05.2017 5 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Milý Roberte,
s Tebou jsou cesty za pracovními povinnostmi mnohem příjemnější. Děkuji Ti za milou společnost, dokážeš mi vyloudit úsměv ve tváři i v pondělí ráno!

25.04.2017 5 z 5

Milý Roberte,
nyní se v životě tak nějak plácám, pachtím se za něčím, řeším, dohaduju, debatuju...a přitom je to všechno tak milé a snadné....jen je potřeba se občas zastavit, začíst se a uvědomit si. Děkuji za Tvoje obejmutí v hektické a uspěchané době.

29.03.2017 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevského veledílo jsem četla, když jsem byla ve věku Raskolnikova. Raskolnikovova muka, všechnu tu trýzeň, pochyby, hledání, bezvýchodnost....vše jsem prožívala a doslova fyzicky pociťovala....

06.03.2017 5 z 5

Mach a Šebestová v historii Mach a Šebestová v historii Miloš Macourek

Tedy! Kouzelné sluchátko umí věcí! Příběhy dua M+Š nás naprosto uchvátily, bylo velmi těžké vracet se z historie zpět do současné reality. Synek poprvé slyšel jména jako Napoleon či Šemík. Je velmi motivován dozvědět se o historii ještě trochu více. Děkujeme, milý pane Macourku! Děkujeme, milý pane Borne!

28.02.2017 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Když si chcete chvíli oddechnout od těch doma (dětí, manžela i zvířectva), není nic lepšího než navštívit rodinu pana Durrella! A pokud se za nimi vydáte rovnou na Korfu, splníte bod ze čtenářské výzvy!

14.02.2017 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Whiteout - další Follettova výborná kniha, tentokrát s mrazivou zápletkou a záplavou sněhu. Strhující příběh, autor prostě umí!

11.02.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

První setkání s Joonou! Láska na první pohled, či spíše "na první větu". Nemohla jsem spát, nemohla jsem jíst, jak to tak u zamilovaných bývá. Musela jsem prostě číst.

11.02.2017 5 z 5

Sísa Kyselá Sísa Kyselá Martina Drijverová

Jé, to byl ale milý příběh! Příběh o síle přátelství pro malé čtenáře. A navíc s kouzelnými obrázky od pana Borna. Co víc si přát!

09.02.2017 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha, při jejímž čtení jsem si málem způsobila zranění krční páteře, jak jsem neustále kroutila hlavou.
PROČ? JAK JE TO MOŽNÉ? JAK SE TO MŮŽE STÁT?
Přisuzuji to své mladistvé naivitě a nevědomosti - knihu jsem četla před 15 lety.

Kdybych příběh četla a vnímala v kontextu dnešní doby, patrně by mi takové zranění nehrozilo.

09.02.2017 5 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Lovely Bones jsem přečetla v originále, možná právě proto mě kniha zaujala. Je to příběh o krutosti i lásce, o umírání i procitnutí, o poznání a prozření. Velmi citlivě napsaný.
Barvitý, fantazijní svět malé Susie je vykreslen naprosto dokonale!

08.02.2017 4 z 5