Greenfingers Greenfingers komentáře u knih

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Až téměř neuvěřitelný příběh, ale skvěle napsaný. Životní peripetie mladíka, který se téměř nepřetržitě dostává do nesnází, většinou ne svou vinou. Děj má spád, nepostrádá dramatičnost a vcelku slušnou dávku humoru. Už se těším na druhý díl (Hráč).

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Byla to má první knížka od Niedla.Jelikož jsem historické romány nikdy příliš nevyhledával, tento autor mně nějak unikal. Prevít mě ovšem nadchl. Odlehčený styl Niedlova psaní je něco, co v detektivkách obvykle postrádám.

Mrkev miluje rajčata Mrkev miluje rajčata Louise Riotte

Já pěstování smíšených kultur věřím,osvědčuje se mně to již hezkou řádku let. Knížka je výborným návodem pro sestavování osevního plánu na zahradě.

07.03.2019 5 z 5

Jak na plevel bez chemie Jak na plevel bez chemie Bob Flowerdew

Autor popisuje jak se metodou postupných kroků zbavit plevele, t.j. bylin, které rostou tam, kde nám překážejí. Samozřejmě, bez použití chemie. Mám vyzkoušeno a funguje to.

06.03.2019 5 z 5

Království za koně Království za koně Michal Horáček

Tato knížka vám řekne vše, co jste potřebovali vědět o dostihovém sportu. Pro mě byla v minulosti inspirací k návštěvám chuchelského závodiště. Jelikož jsem se přestěhoval, na dostihy už nechodím. Sleduji je alespoň v televizi.

06.03.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Dle mého názoru tak trochu přeceňovaná kniha. Což o to, příběhu se nedá upřít čtivost a napětí, ale to je asi tak všechno, co bych hodnotil pozitivně. Počítačové hry už nehraji a odkazy na popkulturu osmdesátek mě nechávají v naprostém klidu. Vyrůstal jsem v jiném období a mými hudebními idoly byly jiné skupiny a zpěváci. Respektuji však skutečnost, že "Husákovým dětem" by se kniha mohla líbit i vzhledem k častým odkazům na "osmdesátky".

05.03.2019 3 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Pokud přečtu knihu (nemyslím tím detektivky,humor nebo jinou tzv. oddechovou četbu) a nemám žádný důvod zamyslet se nad jejím obsahem, říkám si,že někde je asi nějaká chyba. Po přečtení Pohřbeného obra jsem naštěstí tento pocit neměl. Mám rád způsob, jakým Ishiguro píše. U této knihy bych chtěl navíc ocenit výborný překlad.

05.03.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mám diametrálně odlišnou představu o kvalitním humoru. Tato kniha mě prostě nebavila. Rádoby vtipné vyprávění mladé dívky ve mně nevyvolávalo výbuchy smíchu, spíše jsem se nudil. Srovnávání se Saturninem silně pokulhává. Další pokračování jsem už ani nečetl.

05.03.2019 1 z 5

Jak žijí žížaly? Jak žijí žížaly? Guy Barter

Naprosto jedinečná kniha o zajímavostech ze života stromů a rostlin. Je napsaná formou otázek a odpovědí a je vhodná i pro zvídavé zájemce z řad detských čtenářů, jelikož autorův výklad je velmi srozumitelný.

Čínská studie Čínská studie Colin Campbell

Nejsem sice vegetarían, ale maso jím spíše výjimečně.Kniha mě zaujala hned od prvních stránek.Důkazy zde předkládané budí ve mně důvěru. I když jsem pouze laik a nemám hlubší medicínské vzdělání, veřím tomu, že složení stravy má naprosto zásadní význam pro zdraví lidí. Docela zajímavé jsou také výzkumy zabývající se skladbou střevních bakterií (biomu) a jejich vlivu na imunitní sxstém.

Zahrada v souladu s přírodou Zahrada v souladu s přírodou Marie - Luise Kreuter

Zahrada v souladu s přírodou je takříkajíc biblí všech biozahradníků. Informace, které jsem zde načerpal mě inspirovaly v mnoha směrech a již deset let se nimi řídím.

04.03.2019 5 z 5

Pan Tompkins v říši divů Pan Tompkins v říši divů George Gamow

Vynikající knížka! Názorný příklad toho, že i někdy nudná věda se dá vysvětlovat docela zábavným způsobem.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Originálně zpracovaný detektivní příběh. Knihu řadím mezi to nejlepší, co A.Christie napsala.

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Autorka se pokusila o něco netradičního, ale dle mého názoru jí to příliš nevyšlo. Mám raději klasického Hercula.

04.03.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih od A. Christie. Napětí od začátku až do konce. Líbilo se mně také filmové zpracování.

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Tuto povídkovou knihu od mé oblíbené autorky jsem četl již hodně dávno. Inspirovala mě k tomu, že jsem se stal sběratelem jejich děl. Povídky jako žánr mám v oblibě a v této sbírce jsou všechny na velmi dobré úrovni.

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Kniha mě zajala hlavně informacemi o diamantech. Jinak zápletka zajímavá, ale zdálo se mně to poněkud překombinované.

04.03.2019 3 z 5

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Richard P. Feynman je pozoruhodná osobnost, opravdová celebrita. Při čtení příběhů z jeho života jsem se velmi dobře bavil. Není to žádný "suchar".

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem kdysi přečetl jedním dechem. Je to strhující příběh plný děsu a hrůzy,a tak jako vždy u Kingových románů, s gradujícím závěrem.

Osvícení Osvícení Stephen King

Knihu jsem četl již před delší dobou, přesto však rád na ni vzpomínám. Opravdu mistrovský kousek pana Kinga.