gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Z mého pohledu oceňuji autorovu bohatou slovní zásobu, rozvité věty. Ale vadilo mi tam také to předbíhání děje vyprávěním smrti. Při čtení jsem se musela hodně soustředit, nepřišlo mi to jako moc jednoduché čtení. Ale příběh se mi líbil.

04.04.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Asi žánr romány pro ženy není moje parketa, nebo nevím. Ale takhle příběh přítažený za vlasy jsem dlouho nečetla. První půlka byla docela zajímavá. čtivá, i docela vtipná. Ale ta druhá část, a hlavně ten závěr. Musela jsem kroutit hlavou. Další díly asi číst nebudu.
Tři hvězdy dávám, že ač se mi příběh jako takový moc nelíbil, je to napsané čtivě, má to spád, Opakující se slova jen minimálně.

24.03.2014 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Průměrná kniha, dost předvídatelný děj. Čte se docela dobře,ale opakující se slova mi vadila. A je to snad kniha pro ženy a ne pro mládež, takže nechápu, že např. po milování se hl. hrdinové a další postavy při jiných příležitostech ,,muchlují" aj. Ale asi to je překladem.

22.03.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je mi líto, ale já nijak nadšená jsem z této knížky nebyla. Četla se dobře, ale přišlo mi to takové nanicovaté. Na konci žádné slzy nepřišly, žádné vlny emocí na mě nedolehly. Průměrná kniha. Škoda, zdála se tak nadějná. Hvězdy 3a1/2.

21.03.2014 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha mého srdce. Neustále se k ní vracím, přečteno mnohokrát. Marnivý Nero, zamilovaný Vinicius, romantická a něžná Lygie, ochranitelský Ursus, samolibý Petronius, všechny je miluju.

Edit: Po několika letech jsem se ke knize letos (2015) vrátila. A zjistila jsem, že některé knihy je lepší nechat už jen jako v hezkou vzpomínku v hlavě. Je lepší si ponechat iluze. Některé věci mě dost iritovaly. Ale Petronius je pořád ,,k sežrání".

20.03.2014 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Napínavé, čtivé. Zabijácké. Musela jsem pořád a pořád číst.

15.03.2014 5 z 5

Kniha, po které sáhněte, když budete chtít vypnout, odpočinout si. Emočně se zrelaxovat. Hezké čtení.

10.03.2014 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Třetí díl nedosahuje napínavosti a zajímavosti těch přechozích. Některé pasáže mi přišly zbytečné. Knihu bych klidně zkrátila o polovinu. A na úplný závěr, jak jinak, sladký, americký happy and. Ale celkově trilogii hodnotím jako povedenou a určitě se k ní někdy vrátím.

01.03.2014 4 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Čtení plné napětí, jak to vlastně s Taťánou a Alexandrem dopadne. Sledujeme jejich oddělený život , každý na jiném kontinentě, ale přesto ani jeden na sebe nezapomněli. Tak je jejich láska silná. A Taťána je plná odhodlání svoji velkou lásku zachránit. A Alexandr se svým nezdolným duchem rozhodl vytrvat a nenechat se zlomit Stalinistickými zákony. Taťána a Alexandr není už romance, nýbrž nám představuje více válku a trápení. Uff, chtělo se mi říct po dočtení poslední stránky. Ještě, že už to mám dočtené. V dobrém slova smyslu.

22.02.2014 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Taťána a Alexandr, ááách, to je taková nádherná romantika. Láska hory přenáši, v tomto případě láska např. přeneslaTaťánu přes blokádu Leningradu, aby mohla být nablízku svému milému. Jak krásná a romantická je první láska. Naivní, důvěřivá, bez hranic. Na první stránce se nadechnete a vydechnete až na konci. Tak vám příběh vezme dech. Odvaha a nezdolnost Taťány jí pomůžou překonat zlo a nepřízeň osudu.
Při čtení jsem doslova podlehla kouzlu příběhu.
Nedočkavě beru do ruky 2. díl a vrhám se do života spolu s Taťánou.

16.02.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

1. musím ocenit obálku, protože ta mě opravdu nadchla, čiší z ní taková bezstarostnost dětí, Působí pozitivně a mile, vyvolává ve mě vzpomínky na mé dětství, na prázdniny.
2. prve jsem srovnávala s předchozími knihami autora, ale je třeba se nad to povznést a posuzovat ji zcela samostatně. V průběhu čtení jsem si říkala, že tady se autor trochu seknul, že to je úplně vedle, ale po dočtení jsem ji přehodnotila. Udělala na mě opravdu velký dojem, zanechala ve mě moc hezký pocit rodinné sounáležitosti, sourozenecké lásky. Je to příběh, který spíš pohladí, než vyvolá bouřlivé emoce, jako v případě předchozích knih Hosseiniho. Přesto jsem na konci musela vzít kapesník do ruky. A rozhodně na tuhle knížku jen tak nezapomenu a s chutí si ji někdy v budoucnu přečtu. Což třeba Tisíce planoucích sluncí, přesto, že jsem z ní byla nadšená, tak podruhé už ji do ruky vzít nechci.

14.02.2014 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Oproti předchozím dvoum dílům je tenhle poslední o něco lepší. Dala bych 3 a 1/5 hvězdy. Vztah mezi Grace a Samem bych asi vykreslila víc, tak nějak mi tam chyběly ty emoce. Ale mělo to spád, ke konci i trochu napětí.

09.02.2014 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Ke knížce si určitě vezměte i balíček kapesníků, budete je potřebovat. Velice citlivě a emotivně napsaný příběh o lidské touze a lásce. O dilematu, o rozhodnutí mezi rodinou a pravidly, které ovlivní životy vícero lidí. Co je správné a co už ne, kam až může zajít touha ženy po naplnění jejího života, a to stát se matkou. Jo, je to velice silný příběh. Sice fikce, nicméně jsem se dokázala při čtení vžít do podstav a celou knihu jsem prožívala vnitřně s nimi. Jak lásku a štěstí, tak nenávist a smutek. Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

04.02.2014 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Bohužel, tak jsem doufala, že jak se příběh na konci prvního dílu rozjel, že to bude pokračovat. Ale nic, příběh se tak nějak pořád táhne ve stejné rovině. Není to žádná hrůza, číst se to dá. Je to poměrně jednoduché čtení, nic náročného. Ale zase to není žádný trhák a určitě bych si netroufla ji někomu doporučit. Nicméně pustím se i do 3. dílu, ať vím, jak to skončí.

28.01.2014 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Velice milé a pohodové čtení. Pohladí po duši. Prožijete příběh plný lidských osudů, šťastných i těch nešťastných, ba i s tragickým koncem. Nu což, i to k životu patří. Příběh plný emocí, lásky,odvahy, ale žádná červená knihovna se nekoná. Nechte se vtáhnout do světa britské Indie,. Budete tam tak rychle, ani nebudete vědět jak. Děj plyne velice lehce, .A tak mi bylo i trochu líto, když jsem knihu dočetla.
Dávám pět hvězd a pokud máte rádi milé čtení, neváhejte a pusťe se do toho. Protože jak to tak ve světě literatury většinou bývá, vše dobře dopadne. Kolečka zapadnou tam kam mají a Vy si budete moct oddechnout, že šál patří tam, kam od začátku patřit měl. A že i neklidné a rozhárané duše najdou klid a pochopení.

23.01.2014 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Hezky napsané, ale emoce ve mně kniha nevyvolala. Až konec začal být zajímavý, takže jsem se do druhého dílu pustila. .

13.01.2014 3 z 5