gordon13 gordon13 komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Pan spisovatel je vskutku mistr, celá trilogie opravdu skvost, pocit, že jste fyzicky přítomni v jeho úžasných příbězích...

05.11.2017 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Napínavá detektivka od T. Bartošové je moc pěkné počteníčko na pár
hodin. Líbilo!

28.04.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Hospodyně se Joy Fieldingové moc povedla!! Báječně jsem se bavila,
parádní vyprávění jsem zhltla jedním dechem. Moc pěkný konec!!!
P.S. Roztomiloučký muclík mě uchvátil :-)

09.01.2024 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Perfektní druhý díl, opravdu dobrá série, stojí za přečtení.
Moc se mi líbí linka s Brodym. Těším se moc na další pokračování...

21.11.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Musím konstatovat, že u této knihy jsou oslavné komentáře zcela na
místě. Je to skutečně velmi chytlavá, zajímavá a napínavá kniha.
A moc se těším na další osudy a případy této dvojice vyšetřovatelů!

02.10.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Nepamatuji si, že by mě Yrsa S. někdy zklamala. Opět vynikající počin z úžasného
Islandu, četla jsem jedním dechem.Skvělý thriller, přesně dávkované napětí, lehce
mystery, lehce krimi, přesně jak to mám ráda. Výborně a těším se na další knihu!!

08.07.2023 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Opět prima kniha od oblíbené autorky, velmi napínavá, ke konci již docela
překombinovaná, tím trochu ztratila dech...

13.01.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Velmi zajímavý mystery příběh, psaný košatým, bohatým jazykem. Na mě možná až příliš. Asi radši preferuji přímočarejší styl. Absolutně mě uchvátil malý Imbus a moc se mi líbil konec, i když působil hodně usekle...

06.12.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Mé další setkání s Josií takřka nemělo chybu. Nesmírně napínavý díl, spousta náznaků a rádoby odboček na konci vyústilo v přijatelné
vysvětlení...přiznám, že pro mě už dost na hraně uvěřitelnosti. Ovšem nic na tom nemění, že to bylo bezvadné počteníčko.
Těším se na nášup!

12.11.2022 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

John Marrs píše vážně skvělé knihy! Každá je trochu jiná a každá je prostě úžasná!!
Staré křivdy jsou v podstatě jednáním o dvou ženách a na čtenáři je, aby si dle svého morálního kodexu zvážil, která z nich je horší...

10.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Moc ráda jsem se opět setkala s Robin a Cormoranem... bylo to skutečně dlouhé potkání :-)
Kniha je obsáhlá a dlouhá, předlouhá...přiznám se, že na můj vkus až příliš zbytečně rozvláčná. Možná, aby bylo zřetelně vidět, že vyšetřování trvalo též citelně dlouho :-)
Příběh je vcelku zajímavý a rozuzlení též, ale docela jsem se ztrácela v tarotových pasážích a musím konstatovat, že mě to ani nebavilo.
Ovšem na další knihu se budu těšit!

07.11.2022 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Ach jo..začalo to úžasně, ten námět vzbuzoval příjemné napětí, ale vyklubala se z toho děsná ptákovina. Hlavní hrdinka běhna, která všechny chlapy v okolí okouzlí a nakrmí :-) Emocionálně neskutečně ploché!!
Překombinované vztahy, úplně jsem se v ději ztrácela. Na konci se to jakž takž smysluplně poskládalo, ale žádný zázrak. Podle mě hrozně promarněný potenciál!

22.05.2022 2 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Úžasná kniha prakticky dokonalé autorky...neznám od paní Chamberlain horší knihu.
Všechny do jedné jsou literární skvost a ani tato není vyjimkou. Ohromně čtivý a zajímavý příběh jednoho velkolepého obrazu. Umně propletené linky minulosti a přítomnosti ,vyvrcholí na závěr ve vynikající finále. S velikým potěšením jsem přečetla tuto krásnou knihu a budu se moc těšit na další.

29.04.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné počteníčko...některé fejetony byly celkem fádní, ale většina jich je skvělá a úsměvná. A ten poslední mě úplně rozsekal :-)

11.03.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi líbila. Vzhledem k tomu, že tento ženský žánr nečtu moc často, mi připadal příběh příjemný a osvěžující. Konec byl pravda až příliš optimisticky přeslazený, ale ještě se dal skousnout :-)
Za mě poctivé čtyři hvězdy.

14.01.2022 4 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Skvělá detektivka s vcelku šokujícím rozuzlením, ze kterého mrazilo! Trochu se obávám dalšího dílu, myslím, že inspektora Fawleye nečeká nic dobrého :-(

10.01.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Za mě kniha prostě super! Autor použil zápletku geniální a ne zrovna obvyklou... Já jsem opravdu nadšena, jak mě tahal za nos :-)
Tleskám!

02.09.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Tak tohle se mi líbilo, moc pěkná kniha! Taková fantazy romantická pohádka pro dospělé. Příběh mi skvěle sednul do období i nálady. Jasných pět hvězdiček.

26.08.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí Kim v sérii je opět dobrá, příjemně se čte, má pěkný námět i kvalitní zápletku, přesto hvězdičku strhávám za drobné logické nedostatky, které mi vadily a těším se na další díl...

16.01.2021 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Moc pěkná kniha velmi dobré autorky, s netypickou zápletkou. Čtení jsem si užila a paní autorce tleskám, již po několikáté mě v jejich knihách překvapil obrat nečekaným směrem, přičemž děj vůbec nebyl nesmyslný, ale měl hlavu i patu. Dobrý příběh!

31.12.2020 5 z 5