GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dobu jsem nezažil, ale vždy jsem měl názor, že tohle je spíše věc lidské přirozenosti než režimu.. Vždy tu bude něco takového jen v trochu jiné podobě. Bohužel...

26.12.2019 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Super. Jen mi přijde, že autor zbytečně popisuje oblečení postav, kulisy a jídlo na stole.. Ale pořád baví.

26.12.2019 5 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

Trochu me přestává bavit, ale to je asi tím, že teďčtu všechny knihy po sobě.

26.12.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jednoduchá kniha na čtení a přesto podmanivá. Baví mě progres hlavní hrdinky, kdy objevuje své schopnosti a odkrývá tajemství a historii své rasy. Originální svět, ve kterém byl kompletně zotročen a nenáviděn národ sklenářů, ačkoliv u hlavní hrdinky to zjevně neplatí, ji si každý hned oblíbí, soucítí s ní a je k ni laskav. Přijde mi, že to má moc jednoduché, vzhledem k tomu čím si musí zakrývat obličej, ale to, a občasné dementní chování pětadvacítky je asi jediné co bych téhle sérii vytknul.

29.09.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nejdřív jsem sledoval seriál, ale ten mě moc nebavil. Kniha nedopadlo o moc lépe, ale alespoň jsem více sympatizoval s hlavní hrdinkou- zde není tak spurná, nedělá věčně problémy a netváří se apaticky. Naopak je to žena, která se snaží přežít a chytit každého stébla naděje na předešlý život. Jinak je to praktický stejné jako první řada. V budoucnu asi nastanou nějaké změny pro zvýšení populace nás bělochů, ale spíše to budou nějaké výhody pro rodiny než tyhle náboženské extrémy jak ze středověku...

11.08.2019 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Začal jsem hrami, pak jsem přečetl knihy a teď se těším na nový seriál. Úžasná série, postavy, mytologie a celý svět zaklínače. Nejvíce mě zajímalo zaklínačské řemeslo a nejvíce bavily rozdílné povahy čarodějek. Zprvu mi vadilo, že se hlavní postavou stává Ciri a doslova ukradla celý příběh pro sebe, ale naštěstí si Geralt udržel dostatek prostoru. Musel jsem si zvykat na pasáže jiných a často i naprosto irelevantních postav, ale to jsem také překonal. Jedinou skvrnou pro mě tedy zůstává záchrana jednorožcem.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Taková jednohubka, ale přesto velmi silný a krutý příběh. Nejvíce na mě dolehla věta "moji mamince jsem nikdy nesmrděl".

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Ruské metro a jeho neopálené obyvatele jsem poznal už ve hře, která byla na motivy knihy vydaná a jelikož mě svět po atomové válce zajímal, sáhl jsem i po knize. Příběh je více než o přežití proti krutým podmínkám a zmutovanými příšerám o člověku samém. Pojednává o našem strachu z neznáma, o tom, čeho jsou lidé schopni, aby byli nad ostatními. O tom, že politické a kulturní předsudky přežijí jakoukoli dobu a o tom, že jednotlivec málo co změní. A ačkoliv, že druhá kniha se trochu táhla se svým vtíravým filozofováním, jako celek je série skvělá.

Hana Hana Alena Mornštajnová

3. a nejsilnější kniha, kterou jsem od autorky tento měsíc přečetl. Líbí se mi vyprávění očima rozdílných postav a generací, jejich strasti i radosti. Také se mi líbí, že jsou zde hrdiny obyčejní lidé, což je příjemné osvěžení od mých klasických knih a s klady bych mohl pokračovat. Konkrétně Hana na mě zanechala největší dopad. Nad jejím osudem budu dlouho přemýšlet.

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Jsem fanouškem zaklínače, takže jsem se pustil i do téhle série. Příběh mě zaujal a bavil, taktéž se mi líbilo zasazení děje do českých dějin, ale jsou zde příliš dlouhé a nudné pasáže. Stejně tak na čtení je série obtížná (zbytečně popsané všemožné detaily). Škoda, 3. knihu číst nebudu

21.07.2019 3 z 5