GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Výborné pokračování. Poslední kapitoly se četly jedním dechem. Na této sérii se mi vždy líbilo, že postavy neztrácí hlavu a pořád se chovají profesionálně. Pobavilo boxerské utkání, Hans vs ženy a Lisbeth na venkově.

24.07.2022 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Její další počiny mě určitě bavily více, ale i toto je kvalitní detektivní poctění.

24.07.2022 4 z 5

Ulice Zlodějů Ulice Zlodějů Mathias Énard

Hlavní postava mi nebyla moc sympatická. Takový obyč kluk a ani jeho příběh nebyl moc zajímavý.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nic moc. Nezaujalo

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Atikus je borec. Těžká doba nejen pro černochy, ale vlastně i pro těch pár osvícených, kteří s danou situací nemohli nic dělat.

24.07.2022 5 z 5

To, že už to nebude tak zajímavé jako první díl bylo zřejmé, ale stejně jsem chtěl vědět jak to s ní dopadlo.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka. Popisy přírody, pocitů, osamělosti, vztahů k lidem (hlavně Skokan dojímal). Prostě dokonalost. Jen ten konec mi tam nesedl. Chvíli čtu text a říkám si, že už je to konec příběhu a jsem s ním spokojený a pak najednou odhalení? Úplně zbytečné za mě - ale nic co by srazilo požitek.

13.06.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak to byla síla. Rozhodně se nestavím ani na jednu stranu - postavu neobdivuji ani naopak nezatracuji (to že se několikrát zbavila fyzické závislosti neznamená že má vyhráno - ta psychická je daleko těžší a trvá roky). Bohužel měla holt smůlu na podmínky v kterých vyrůstala (ať už rodinné, společenské nebo zkrátka tehdejší doby), protože ty ji k tomu (a mnoho dalších) přímo vedli. Na druhou stranu měla štěstí v tom, že to dokázala přežít a že nad ní rodina nezlomila hůl.

19.05.2022 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Slabší první díl. Občas už mi to přišlo překombinované a mrzelo mě, že si více nepohráli s vykonáním pomsty jednotlivým protivníkům. Mazlík otravná.

02.05.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Bohužel to dopadlo přesně tak jak jsem si myslel, že to dopadne.. Táta je jasný, ale máma si určitě myslela jak skvělou výchovu jede. Holt občas se nám narodí někdo jiný/výjimečný a nastavené hodnoty musíme upravit a dítěti se v něčem přizpůsobit.

26.04.2022 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Totální blbost.. Ale jestli jsem si někdy představoval, že něco napíšu, tak by to vypadalo přesně takhle. Tajné organizace, hezký baby, superschopnosti, krev a spousta dalšího. Zprvu mě mrzelo, že noční klub byl jen tak na úvod, ale ani chvíli jsem se při čtení nenudil.

26.04.2022 4 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Sice má jen 338 stránek, ale stejně bych jich ještě pár ubral. Jinak dokonalost - náčelník je citlivý chlápek, takže jeho pohled na dění a okolnosti mají úplně jiný rozměr.

05.04.2022 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Taková oddychová knížka. Válka a situace kolem ní se dle mého názoru zobrazuje jen okrajově .

05.02.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Je jedno jak je vrah geniální, precizní, opatrný, vycvičený. Vždy totiž stačí trochu zaťukat na jeho ego..

Každopádně zabavilo jako vždy.

02.01.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi silná kniha, která nutí k zamyšlení nad naší situací a situací těch méně šťastných. Nemyslím si, že by mě rozhovory nějak šokovali ve svých událostech. Konec konců to, že tam dochází k popravám, hladomoru a propagandě je asi obecně známo. Šokující je v tom, že ti lidé s kterými probíhají rozhovory tomu všemu skutečně do určité míry nebo doby věřili a byli ochotni tomu obětovat celoživotní dřinu a bídu. Ale to my nikdy úplně nepochopíme.

26.12.2021 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi nejlepší kniha co jsem četl. Když už si člověk myslí, že se bude odvíjet nějakým směrem a stylem, tak zase něčím překvapí. Jednoznačně nejvíce mě bavil rozbor psychologie postav a jednání. To jsem u tak starého díla nečekal. Hlavní postava zprvu dost předvídatelná ve svém motivu, ale pravda je hlubší.

16.12.2021 5 z 5

Incest Incest Christine Angot

Forma jakým je text napsán je snad odpornější než ten samotný incest. Obdivuju jejího otce, ze s ní tak dlouho vydržel..

27.11.2021 1 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Nejvíce akce a zvratů tu bylo v rozhovorech a líčením vizí, ale překvapivě mi to tolik nevadilo.

21.11.2021 3 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

(SPOILER) Celý ten nápad s pohybujícími se městy zní dost absurdně, ale docela to bavilo. Myslím, že to co nejvíce formuje postavu Hester je její znetvoření - dopředu ji pohání pomsta a naopak jindy ji to drží zpátky, kdy se cítí méněcenná. Je tedy velká škoda, že se ve filmu s maskou více neodvázali - vyznělo by to úplně jinak.

31.10.2021 4 z 5

Krátké a hezké. Dojalo