Garfinela Garfinela komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Je to má oblíbená autorka a tentokrát mě velmi potěšila. Moc jsem se nasmála. Je to vtipné a zároveň to není přehnané, prostě ze života.

28.11.2018 4 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Zdá se, že autorka příliš rozmačkané ego nemá. V podstatě se nás celou dobu snaží přesvědčit, jak je úžasná, nekonvenční a všichni chlapi po ní jedou. Hvězdičku dávám pouze za to, že se člověk o jiných zemích dozví alespoň trošičku jiné postřehy než z cestopisu. Vše ostatní nestojí za nic a svoje osobní úvahy by si asi měla nechat pro kamarádky.

28.11.2018 1 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Velké zklamání

13.11.2018 1 z 5

Něco tak strašného se mi už hodně dlouho nedostalo do ruky. To co v Blesku pro ženy najdete na jedné stránce je tu rozepsáno do celé blbé knihy. Na co někdo sepsal takovou ničemnost, to mi hlava nebere. Ještě štěstí, že jsem ji nemusela kupovat, ale půjčila v knihovně, jinak bych snad zavraždila vydavatele. Opravdu někdo potřebuje vědět, že je fajn si dát ke kávě něco sladkého??? Nebo, že když se zatopí v krbu, že je útulno??? No pardon, ten kdo to do teď netušil...tak s tím je to hodně špatné

13.11.2018 odpad!

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje oblíbená autorka. Mám moc ráda, když se na stejnou situaci dívá z různých úhlů a to je v jejích knihách vždycky. Výborná kniha i když hodně depresivní.

12.11.2018 4 z 5

Báječné nakupování v Las Vegas Báječné nakupování v Las Vegas Sophie Kinsella (p)

Slabý odvar. První knihy série byly mnohem lepší!

30.10.2018 2 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Opravdu dobře napsaná kniha, která vyzněla velmi opravdově a nesklouzla do žádných klišé. Moc se mi líbila

30.10.2018 4 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Opravdu skvělá kniha. Vážím si jí právě pro svoji syrovost a nevyumělkovanost. Popisuje život takový, jaký v mnoha případech je, ať se nám to líbí nebo ne. Smekám!

18.10.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

já jsem zklamaná nebyla. Je to čtivé, napínavé, zajímavé

30.08.2018 4 z 5

Milá Páně Milá Páně Albert Cohen

Opravdu velmi zvláštní kniha o naprosto ničemných lidech. Rozhodně bych ji nenazvala románem o lásce, ale spíš o bláznech. Navíc tam úplně chybí děj, nuda na sto způsobů. Hvězdičky dávám pouze za to, že autor dokázal zajímavě popsat uvažování plytkých a snobských lidí a občas to bylo i humorné. Ale bylo toho moc. Nedoporučuji se vůbec do té knihy pouštět

30.08.2018 2 z 5

Multikulti pindy jedný český mindy Multikulti pindy jedný český mindy Iva Pekárková

Velmi objektivní pohled na život cizinců v Anglii. Paní Pekárkovou obdivuji, to bych nedala.... moc hezky se kniha četla a rozšířila mi obzory. Děkuji

26.04.2018 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Tu jednu hvězdičku dávám za snahu. Opravdu to byla slátanina převeliká. Prostě jenom snaha něco napsat, na druhou stranu, přestože to bylo úplně strašný, tak to nebylo tak plytký jako spousta čtivých knih. Přesto rozhodně nedoporučuji se vůbec do čtení této knihy pouštět

26.04.2018 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tahle knížka mě moc potěšila. Smála jsem se skoro pořád. Něco tak vtipného jsem už hodně dlouho nečetla. Těším se na další díly.

17.04.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Vynikající čtení. Zajímavé, neočekávané, vtipné. Líbí se mi, jak dokáže popsat pocity jednotlivých postav. Vše velmi uvěřitelné. Opravdu doporučuji

26.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Stylisticky nic moc, hvězdičky dávám za příběh.

09.03.2018 3 z 5

Zabít Alexe Crosse Zabít Alexe Crosse James Patterson

Vynikající jako vždy

26.02.2018 4 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Na knize se mi nejvíce líbilo, že většinou se dozvídáme, v jakém srabu se nacházíme teď a co udělat pro to, abychom se zklidnili, byli šťastnější, uvolněnější a láskyplnější. A mnohdy na ty rady a návody koukáme a moc se nám to nezdá. A tady je to vlastně celé naopak a najednou spousta těch původních rad a návodů nám dává smysl, když vidíme, jak se ze šťastných a spokojených lidí dají udělat závisláci a závistivci. A vůbec nevadí, že někdy to působí trošku nereálně, důležité je, co si z toho odneseme.

26.02.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velmi zajímavý náhled na to, co by bylo kdyby.... opravdu jsem pak trnula, kdykoliv zablikala žárovka. Jakmile kniha nutí člověka se zamyslet, tak je vždycky dobrá. O to přece jde. A jestli máme třeba jiné představy o tom, jak by se vše odehrálo, nebo prožíváme jiné emoce, tím líp. Kniha nám má ukázat to co nepředpokládáme, jinak bychom si ji mohli napsat sami :o)

05.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečetla jsem jedním dechem

05.02.2018 4 z 5

Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Louise L. Hay

Zas tak moc mě to neuchvátilo

03.01.2018 2 z 5