Gabri-88 Gabri-88 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Kniha se mi jako celek hodnoti tezko, protoze prvni cast me bavila i kdyz slo o hrozne klise, ale druha polovina uz byla otravna. Hardin se chova neustale jako psychopat a Tessa to jako zamilovana blbka trpi. Furt samy slzy, hadky, obcas nejaky ten sex - nuda. Rozuzleni jakoze zodpovedelo nektere otazky, ale finalova scena jinak trapna. Ackoliv autorcin styl se mi vicemene libi. Nejsem si jista, jestli jsem dost motivovana precist si pokracovani

24.05.2019 3 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Zabavny nesmysl :-) neni to zadny zazrak, ale ani nuda. Nekolik opravdu vtipnych hlasek se tam najde. A to jsem do toho nakoukla jen z duvodu Ctenarske vyzvy :-)

Byl to salek caje.
"Vezmete si kapku mlika?" Mamina se znovu rozrehtala, az se ji prsa natrasala. "Chcete mliko z kravy nebo z Johnnieho Walkera?" :-)

09.05.2019 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Cetla jsem v anglictine a nasledne v italstine. Styl je slaby ve vsech jazycich :-) Namet a hlavni postavy jsou v prvnim dile opravdu zajimave. Cetlo se skoro samo, ackoliv jsem se castokrat musela v duchu musela ptat, to jako fakt? :-) ale bylo to chytlave a jako oddechovka to splnilo svuj ucel. A tak jsem si rikala, ze druhy dil bude urcite taky fajn!

08.05.2019 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Posledni dil trilogie me rozhodne bavil, tentokrat mi kniha neprisla tak prehnane dlouha. Dreysil autorka dobre popsala, mrtvorozene a jejich zvyky, chovani a usporadani spolecnosti. Takze clovek ziska pocit, ze je ta Hirka vedle Dreyri jako figurka ze skla. Kazdou chvili jsem cekala, ze nekdo priskoci a smrtelne Hirce zakrouti krkem. Jenze o cem by bylo dalsich 400 stran ze jo :-) nejoblibenejsi postavou dilu pro me byl tentokrat Kolail. Otevreny konec se mi libil.

Sila na ni utocila ze vsech stran. Uhnetla z Hirky hrudku.
:-))

Dárce Dárce Lois Lowry

Super! Uz nevim jak jsem k te knizce prisla, tudiz jsem ji cetla "omylem", ale slo o fakt krasny omyl :-)
velmi mi to pripomnelo jisty postapokalipticky film - usporadani spolecnosti, pilulky... nejvice se mi na knize libilo predavani vzpominek. Jizda na sankach byla supr! Urcite bych si to precetla znova, cetlo se to samo

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

(SPOILER) Přestože to není podle skutečné události, jedná se o fikci, vážně se mi to líbilo. Četlo se to samo a hodně se mi to dostalo do hlavy. Nejsem si jistá, jestli pouze kvůli tomu, že se jednalo o "zakázanou lásku" anebo prostě to spojení Nacista - Židovka. Každopádně mi sedl styl, který chvílemi tak trochu neseděl k tématu a době.

... Teď, jak jsem ležela v posteli, jsem se zachvěla. To, jak na mě (velitel) zíral, mi připomnělo pavouka pozorujícího mouchu. Teď budu každý den muset chodit do pavoučí sítě. Znovu jsem se zachvěla....

Čemu jsem se už pak bohužel chvílemi musela skoro smát anebo minimálně kroutit hlavou byly Emminy duševní souboje sama se sebou, její neupřímnost k sobě samé (což je však pochopitelné) a její přesvědčování sama sebe, že s velitelem leze do postele jen protože to po ní vyžadují ostatní a situace. Jak si to pěkně dokázala omluvit. To mě fascinovalo a přišlo mi to zároveń velmi lidské. Věřím totiž, že to je vskutku zajímavá lidská schopnost. Umět si omluvit kde co, svědomí se tak rychle, ač uměle, uleví.

...Jacob je můj manžel a je zraněný. Přestože nemůžu být s ním, jsem oddaná jen jemu. Velitel je můj milenec, muž, se kterým mi přikázali spát. Pravda je tak jednoduchá, až se to může zdát směšné...

Čtyři hvězdy nedávám, protože se by se mi to nelíbilo, ale protože mi to prostě chvilkami přišlo absurdní a ne uplně uvěřitelné. Jako např, že si Emma na konci stoupla ke zdi ghetta a úúúúplnou náhodou tamtudy vážně zrovna procházel její otec... wtf? A nikdo si jí nevšiml, jak se tam dírou lísá k otci??? Jo to určitě. Už by dávno měla díru od kulky v lebce... Závěr byl bohužel poněkud málo uvěřitelný...

16.04.2023 4 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Trochu se to ve mně pře. Líbila se mi zápletka i dramatický závěr, ale poněkud mi vadí autorův styl. Některé popisy jsou úplně zbytečné a zbytečně zdlouhavé, místo aby autor přešel k věci.
Ve skutečnosti jsem omylem přečetla nejdřív třetí díl a chtěla dát Bromanovi šanci, aby mi objasnil linku týkající se jeho osobního života a Ninni :) teď váhám jestli pokračovat… uvidím…

„Ne že by snad měl něco proti ženám ve vedoucích funkcích, ale zrovna policejní ředitelka? Byl to opravdu ten “správný muž na správném místě”?
:)))

05.02.2023 3 z 5

Jak malovat - Olej Jak malovat - Olej José M. Parramón

pouzila jsem knizku jako podklad pro praci do skoly. Naopak se mi velmi libi, ze to neni jen suchy navod jak i clovek bez talentu muze namalovat Mona Lisu. Nybrz je to pro nekoho, kdo se nechysta jit nekam na kurz, a tak si to chce zkusit doma ve sve pohode. Ja se priznam, ze se mi libilo, ze se zpocatku dozvime o historii, o teorii svetla i pigmentu. No a nasledne jsem se krasne nasmala u malovani palety barev, kdy jsem sice michala podle toho jak pan Parramon porucil, ale obcas z toho vzniklo neco uplne jineho. Hihi. Za me dobry, akorat obcas trochu hodne strucny

01.11.2022 4 z 5

Ragnarok – soumrak bohů Ragnarok – soumrak bohů Villy Sørensen

Mě se to překvapivě líbilo! Tahle stručná osekaná verze mi sedla. Nejdřív mi to přišlo divný a až moc úsečný, ale zase to bylo k věci. Samozřejmě mě nejvíc bavil Loki, napůl bůh, napůl veleobr! Super! A bohové se moc nevytáhli, nějak na mě neudělali dojem, asi to byl autorův cíl. Zajímavé

09.02.2020 4 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Az po byky jsem se nemohla zacist... byci to zachranili, Flamenco krasny, vino se povedlo, Kolombova lod taky fajn. Pardon pane Capek, ale vic z toho nevyzdimam

13.05.2019 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

A tak jsem si rikala, ze treba pribeh bude stejne silny jako v prvni knize a ze styl bude lepsi.. no a neni. Dvojka se sice cetla skoro sama, a byly tam zajimave momenty jako vysvetleni Dorianovy minulosti... ale ten styl to proste nejak zabil. Znovu uz bych to necetla, ale v tu chvili to byla fajn oddechovka

08.05.2019 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleneny trun jsem zacla cist, aniz bych mela velke ocekavani ohledne pribehu, stylu psani... Ocekavala jsem, ze tam bude nejaka ta romantika pro mou neznou dusi a cekala jsem, jak budou padat hlavy jedna za druhou...
Celeana se ukazala jako rozpolcena osobnost. Kdy ve volnem case je nezna divka se zalibou v luxusu a knihach, a na druhou stranu jako najemny vrah nechava bez mrknuti oka strikat krev. V soutezi o kralova bojovnika dokaze Celeana - polomrtva z Endovieru, bez fyzicke kondice - drzet krok v boji s chlapy. Ukoly v soutezi jsou smesne, takze moje zklamani bylo v tomto ohledu nemale. Ostatni bojovnici jsou zabijeni bez priciny jeden po druhem a Celeana, ktera mela snad odpadnout jako prvni, se stale drzi, tak ok, ocekavam, ze se svoji women power vytre vsem zrak!
Milostny trojuhelnik byl dost otravny. Celeanina nechut myslet na svou minulost, sice pusobi trochu otravne, ale s vidinou dalsich x dilu, to trpim docela ochotne.
Tahle kniha je takovy pilotni dil k dalsim v serii. Je ponekud nudnejsi, ale clovek ma aspon prostor se seznamit s postavami a pochopit slozitou zapletku. Takze zpetne jsem za tenhle dil rada.

08.05.2019 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

V Plisni mi konecne byly vysvetleny veci, ktere tak okate v prvnim dile zustaly tajemne nevysvetlene. Supr! rikala jsem si. A pak byl nas svet hanen, nic tu neni dost dobre a Hirka furt brecela, jak ji chybi Ymslanda a jak ji chybi tohle a pak zas tamto. Cetla jsem vsak dal, protoze jsem se tesila na casti o Rimem.
Dalsi dil jsem se rozhodla precist, protoze nazev Sila, slibuje' ze to bude fakt sila!

Rime zavrel oci. Rozhodnuti padlo. Je Kolkagga. Nezacina, co nezvladne dokoncit!

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Wow! Jakoze tohle jsem uplne necekala! Fakt me to hrozne bavilo. Nejvic me bavilo primknuti, Sila, hodne jsem zrala Rimeho a vsechny havrany. Hirka se mi jako hlavni hrdinka velmi zamlouva. Nezapada, ale pere se s tim.
Co me obcas trosku vadilo, ze autorka nektere vyrazy opakovala jakoby ocekavala, ze ctenar to stale jeste nechape a nevi. Jinak zajimavy styl.

"Nasleduj havrany!"

Selekce Selekce Kiera Cass

Myslim, ze jsem knizku vybrala podle obalky, ale uz si nejsem jista. Jednoduse napsane, ctive, odpocinkove. Pohadkovy princeznovsky svet se mi libil, rozdeleni na kasty me moc netesilo a drbala jsem si hlavu nad tim, jestli ten system casem zmeni nebo pujde jen o romantiku. Hlavni hrdinku jsem nejdriv chapala, pak mi ji bylo lito a nakonec mi bylo lito prince a pak i Aspena. Aaaale rikam si, ze dam sanci dalsimu dilu.

Číňan Číňan Henning Mankell

Prvni kniha od Mankella co jsem precetla mimo serii o Wallanderovi. Nejdriv se mi nechtelo a pak jsem zjistila, ze i bez Wallandera to pan Mankell umi napsat velice pekne! Umyslne nepisu napinave, protoze v prvni polovine knihy jsem se fakt nudila a chvili jsem uvazovala jestli prestat cist, ale pak se to nejak rozjelo :-) politicka a hospodarska situace Ciny me jako tema nikdy nefascinovala, ale povazuju to za plus, ze jsem se o tom neco v knize dozvedela. Rozhodne doporucuju

Tiene minulosti Tiene minulosti Martina Domaničová

(SPOILER) Velmi podařené, chytlavé a čtivé! Nechybí emoce v kompletním spektru a k tomu napětí. Změny pohledů mezi oběma hlavními hrdiny nám nabízí možnost podívat se na jejich osudy z různých pohledů a to vše dokreslují doplňkové kapitoly o neznámé třetí osobě.
Autorka má bohatou slovní zásobu a tak nás čtenáře potěší nejedním barvitým popisem a výstižnou kombinací slov. Skoro bych řekla, že nejen díky dobře spletenému a postupně se vyvíjejícímu ději, si autorka zaslouží velkou pochvalu a další pozornost nás čtenářů. Jsem si jistá, že se můžeme těšit na další dechberoucí příběhy!

Mojí nejoblíbenější postavou se (možná né uplně překvapivě) stala Rita :))) všechny bychom si zasloužily mít kámošku jako je ona! Jsem fanouškem v literatuře především humoru, takže tenhle příběh mi dost bral vítr z plachet. Je to mrazivé, nepříjemné a smutné. Ale díky Ritě se mi povedlo znovu se nadechnout a usmát se:))) a myslím, že April taky:)

,,...
Po chvíľke, ktorá mohla trvať pokojne aj vecnosť, sa odtiahol a zapozeral sa mi do očí.
,,Si ako slnko, April. Žiariš tak jasne, až je ťažké hľadieť ti do očí. Si spaľujúca, očarujúca, a tak nádherne živá. Si slnko, April, na to nikdy nezabudni. Si krásna taká, aká si. Aj s tvojimi strachmi, démonmi či strašidlami pod posteľou. Si nádherná bytosť a každý jeden chlap, ktorý toto nevidí,” prstom ukázal postupne na moju tvár, hruď, lono a nohy, “je slepý.”

24.12.2022 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Nemůžu si pomoct, ale musím knížku srovnávat s Mesíční písní od P.Briggs. Námět podobný, ale zápletka a autorčin styl se mi líbí mnohem víc. Asi se dám i na další díly, abych zjistila, jak to s tou Kate skutečně je.

07.07.2019 4 z 5

Argentinec Argentinec Klaus Merz

Nevim presne jak popsat svoje zklamani z knizky. Totiz pribeh jako takovy je moc krasny, myslenka bajecna. Jde spis o krkoloma slovni spojeni. Rozumej: cetla jsem v originale. A asi to bude tim, ze kdyz Svycar pise spisovnou nemcinou, tak to obcas nesedi. Nehlede na to, ze nektere charakterove vlastnosti dedecka radoby Argentince jsou strasne nesvycarske, ale to byl urcite autoruv zamer. Nevim, jestli nemam knizku otevrit i v cestine, abych mohla porovnat, treba je po prekladu mnohem lepsi :-)

30.06.2019 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Spousta akce a zabavy! Aelin kuje pikle jakoby nikdy nedelala nic jineho. Vsichni se bijou jako lvi a zachranuji i nezachranitelne a jeste u toho jsou krasni a uzasni.
Ja bych rekla, ze jelikoz je to young adult literatura, tak to tak ma byt, ze nektere drobnosti pusobi detinsky nebo neuveritelne. Me to bavi!

14.05.2019 5 z 5