Tiene minulosti

Tiene minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488634/bmid_tiene-minulosti-EV1-488634.jpg 4 15 9

April Blakeová prežila šialený útok sériového vraha, pri ktorom prišla o jednu zo svojich najlepších priateliek. Roky bojuje sama so sebou a svojimi strachmi, aby dokázala nájsť cestu späť. Život jej do cesty postaví nového terapeuta. Krok po krôčiku ju začne vyťahovať na svetlo a ukáže jej, že aj ona môže konečne slobodne dýchať. Daniel Kennedy prišiel o manželku. Trvalo dlho, kým sa zmieril so stratou a začal opäť pomáhať iným. Na svadbe svojho priateľa Treya spozná mladučkú April. Keď mu o niekoľko dní zavolá s prosbou o pomoc, chvíľu zaváha, napokon ju však prijme. Obaja bojujú s tieňmi minulosti, s ktorými je veľakrát jednoduchšie naučiť sa žiť, ako sa proti nim postaviť. April však do života vstupuje niekto, o kom nik netušil, že vôbec existuje. Nájdu April a Daniel cestu k vlastnému odpusteniu? Dokážu sa pozrieť pravde priamo do očí a nájsť z bludného kruhu to správne východisko? Začítajte sa do mrazivo napínavého trileru pretkaného romantickými scénami z pera slovenskej autorky.... celý text

TerkinKnižnySve
29.03.2024 3 z 5

Martina Domaničová - Tiene minulosti

Počet strán: 282
Žáner: #thriller
Vydavateľstvo: Naše vojsko, knižní distribuce

Táto kniha ma niečo...

Niečo čo ma neskutočne vytáča a niečo čo ma nútilo aj napriek tomu čítať ďalej.

Začiatok knihy bol výborný, mrazivý. Pokračovanie ma síce veľmi neohurilo ale okej.

April stretne terapeuta Daniela, ktorý jej naozaj veľmi pomohol, no možno zafungovala aj chémia, čo bolo jasne ako facka hneď zo začiatku.

Nie nevadí mi romantická či erotická linka, ktorá je okrajovo daná do druheho žánru.

Ani tu mi to veľmi nevadilo ale co mi teda vadilo?

Ku koncu knihy ma April tak strašne vytočila, ze som myslela, ze knihu zavrem a nedocitam.

Tak strašne neracionalne a trapne správanie som už dlho nezažila, ako vážne? Ide aa nasierať, že chudak nosi hodinky ktoré mu darovala mrtva žena! Po tom všetkom čoho sa ona boji, čoho sa nedokáže vzdať?

No nič....

Napriek tomuto môjmu vytočeniu do biela som bola rada, že záver knihy toto romantické klišé celej knihy trošku vymazal, hoci ma zas vytocila posledná strana

Fakt? vyšu*at niekomu mozog z hlavy je dôkazom nehynúcej lasky? No možno je

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu @martina domanicova a aj keď som asi zla a velmi kritická, kniha sa mi mimo toto vsetko veľmi pacila a nutila ma čítať ďalej a ďalej a pomaly odhaľovať, čo sa stalo v ten osudný večer a co všetko musela April zažiť než ju zachránili.

Štafeta č. 158
Kniha č. 72/2024

#recenzieTerka
#kniznizavislaci #kniznastafeta #autorskastafeta #stafetovyzavislak #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #skbookstagram #kniznarecenzia

Obsah:

#sériovývrah #trauma #strach #odpustenie #terapia

Dela90
31.07.2023 5 z 5

(SPOILER) I AB, IWH, IS. - April Blaková, bola jsem tu, prežila som.

Páni, netušila jsem, že mě může nějaký příběh, který je označen jako thriller, takhle strhnout.
To bylo něco. Dechberoucí příběh April, která přežila šílený útok sériového vraha. Neustále ji straší její stíny minulosti, démoni, kterých se ii po letech nemůže zbavit.

Upřímně, kdo by se jí divil? To bylo fakt peklo.

Má úžasné přátele. Rita byla správně trhlá a Trey byl takové zlatíčko.
A pak tu máme Daniela, terapeuta, který se nemůže přenést přes smrt své vlastní ženy, ale pak potká April a jeho život má zase světlejší okamžiky.
No a Danielova švagrová, tak ta se mi taky hodně líbila!

Postupem knížky se vlastně pomalu dozvídáme, co si všechno April musela přetrpět a no, není to pro slabé žaludky. Při čtení mi doslova běhal mráz po zádech, protože knížka je plná nebezpečí z minulosti. Ale nebojte, nezamrznete! :) Příběh má lehkou romantickou linku a taky nějaké ty erotické scény.

Vůbec mi nevadilo, že čtu ve slovenštině, stránky mi ubíhaly pod rukama a já hltala srdceryvný příběh zlomené ženy.

Jediné co bych vytkla je, jak jako Daniel, zjistil, kde je? Úplně mi to tam nesedlo, ale jinak vřele doporučuju! Děkuju autorce za skvělý byť mrazivý příběh.

Hodnocení: 4,5/5

Terka.td
20.03.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha o velmi nepěkných věcech se zdařile vykreslenými charaktery postav, jejich vnitřním vývojem, bolestmi i slabostmi. Příběh je nabitý emocemi všeho druhu, od hrůzy, po neutišitelné pochybnosti až po lásku. Autorka vás jednoduše protáhne peklem, aby vám pak před nosem zamávala praporkem naděje.
Těším se na další počin z pera této nadané spisovatelky a doufám, že se ho brzo dočkám.

Lienka666
15.03.2023 5 z 5

Skvele napisane. Autorka naozaj vie ako zaujat, udrzat citatela napateho od prvej stranky po poslednu. Vsetky postavy su uveritelne a April si musi clovek zamilovat. Co este dodat od tejto talentovanej autorky chcem este viac, takze sup sup vydavatelstva tento pribeh je proste paradny.

Gabri-88
24.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Velmi podařené, chytlavé a čtivé! Nechybí emoce v kompletním spektru a k tomu napětí. Změny pohledů mezi oběma hlavními hrdiny nám nabízí možnost podívat se na jejich osudy z různých pohledů a to vše dokreslují doplňkové kapitoly o neznámé třetí osobě.
Autorka má bohatou slovní zásobu a tak nás čtenáře potěší nejedním barvitým popisem a výstižnou kombinací slov. Skoro bych řekla, že nejen díky dobře spletenému a postupně se vyvíjejícímu ději, si autorka zaslouží velkou pochvalu a další pozornost nás čtenářů. Jsem si jistá, že se můžeme těšit na další dechberoucí příběhy!

Mojí nejoblíbenější postavou se (možná né uplně překvapivě) stala Rita :))) všechny bychom si zasloužily mít kámošku jako je ona! Jsem fanouškem v literatuře především humoru, takže tenhle příběh mi dost bral vítr z plachet. Je to mrazivé, nepříjemné a smutné. Ale díky Ritě se mi povedlo znovu se nadechnout a usmát se:))) a myslím, že April taky:)

,,...
Po chvíľke, ktorá mohla trvať pokojne aj vecnosť, sa odtiahol a zapozeral sa mi do očí.
,,Si ako slnko, April. Žiariš tak jasne, až je ťažké hľadieť ti do očí. Si spaľujúca, očarujúca, a tak nádherne živá. Si slnko, April, na to nikdy nezabudni. Si krásna taká, aká si. Aj s tvojimi strachmi, démonmi či strašidlami pod posteľou. Si nádherná bytosť a každý jeden chlap, ktorý toto nevidí,” prstom ukázal postupne na moju tvár, hruď, lono a nohy, “je slepý.”

Mousiiinka88
23.07.2022 5 z 5

Když jsem viděla, že Martince vyšla kniha, věděla jsem, že ji musím mít doma. Sice jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu a vlastně neměla ani žádná očekávání. O to větší byly Tiene minulosti překvapením.
Kniha ať už má i svojí romantickou a trochu erotickou stránku, je z velké části opravdu thriller. Thriller napsaný tak neskutečně čtivě a reálně, až z toho mrazí. Autorka mě donutila příběh zhltnout téměř na jeden zátah. Byla jsem zvědavá, co se hlavním hrdinům přesně stalo, co si prožili a co vše skrývají. Vytvářela jsem si konspirační teorie a věřte mi, jako viníka jsem chvílemi vnímala úplně každého a snažila se nějak zapasovat, proč tomu tak je.
Postavy, jak April, tak Dan, i jejich blízcí, byly neskutečně reální. Jejcih povahy, strachy, démoni i pokroky, vše bylo vykresleno tak povedeně, že musím smeknout pomyslný klobouk, protože tohle se povedlo! Žila jsem jejich příběhem, jejich společnými chvílemi a vždy spolu s nimi zapomněla, a až po tom mi svitla pravda.
I ty hnusné scény, ty odporné prasárny, které lidská zvěř dokáže udělat, byly napsány tak, že jsem je hltala. A na konci? Zhltla jsem všechno i s navijákem, tekly mi slzy po tvářích a smiřovala jsem se s nejhorším.
Děkuji, za tenhle příběh a za to, že jsem si ho mohla přečíst!
5/5 jednoznačně! Po dlouhé době nemám u knihy opravdu co vytknout

Vknihách
27.05.2022 4 z 5

Tak vážení, táto kniha musí mať neskutočné predaje! Predsa v kníhkupectve si každý prečíta anotáciu, či nakukne na prvé stránky. Prológ knihy Tiene minulosti musí v každom čitateľovi, obľubujúcom žáner romantický thriller, vzbudiť tú správnu dávku zvedavosti. Naozaj, prvé tri stránky sú masaker. Začítala som sa okamžite. Veľmi sa mi páčilo, že autorka neopisuje každý jeden deň hlavnej hrdinky zbytočne. Vďaka tomu a nie dlhým kapitolám sa stránky pretáčajú len taký fukot. Každá kapitola má akoby "podnadpis" s dobou kedy sa dej odohráva. Čiže nudné dni sa preskakujú a ideme na akciu, vraciame sa do minulosti alebo, čo mňa nesmierne potešilo, bolo rozprávanie aj z pohľadu Daniela. April, napriek prežitej traumatizujúcej udalosti, bojuje každý deň za svoju "normálnosť". Sama si myslí, že sa jej to nedarí, ale počas niekoľkých rokov krôčik po krôčiku napreduje. Veľkým míľnikom je pre ňu spoznanie Daniela. On, ako terapeut, v nej vzbudí dôveru a svojskými metódami April začne napredovať míľovými krokmi. Daniel má za sebou tiež neľahkú minulosť a bojuje s vlastným smútkom a uzavretosťou. Dve osudom skúšané bytosti v sebe navzájom nájdu priateľa, oporu, pochopenie, porozumenie, spriaznenú dušu. Samozrejme, morálne zásady zabraňujú vzťahu terapeut- pacient…čo ma dosť prekvapilo bolo odôvodnenie Danielovej švagrinej,prečo si zaslúži lásku-"Si mladý, krásny talentovaný a múdry…"=to vážne?! Z toho mi vychádza,že starší,nepekný chlapík, ktorý v ničom nevyniká a veľa rozumu nepobral,si nezaslúži byť milovaný :\
Táto kniha sa mi veľmi páčila, avšak plný počet bodov odo mňa nezíska. Naozaj,od prvých stránok som bola zvedavá na finále príbehu. A tu bol tak trochu u mňa kameň úrazu. Nestotožnila a neuspokojila som sa s rozuzlením príbehu. Tušila som ako sa zápletka vyvinie,no až do samého konca som dúfala, že to bude inak. Napriek tomu vám knihu odporúčam, pretože romantický thriller mal všetko, čo má mať. Rozvíjajúcu sa lásku a s ňou súvisiace príjemné chvíľky, a taktiež mrazivú atmosféru s napätím, ktoré sa Domaničovej podarilo navodiť veľmi dobre.

kristy.books
06.05.2022 4 z 5

Musím sa priznať, že trilery čítam pomerne málo. Keď som sa však dozvedela, že táto kniha je kombináciou trileru a romantiky, nedokázala som odolať. Po dočítaní môžem povedať, že sa mi príbeh páčil, obe zložky tu boli dobre vyvážené, svoje si tu našla aj moja romantická duša a zároveň som si užila niečo iné, ako obvykle čítam.

Autorkin štýl mi sadol, kniha sa mi čítala rýchlo, mala som ju prečítanú za pár hodín, k čomu prispela hlavne "akčná" zápletka, pretože som bola veľmi zvedavá, kto vlastne za všetkým stojí. Celkovo v príbehu vládla taká temnejšia atmosféra (najmä v druhej polovici), čo je vzhľadom na to, čím si April prešla a vlastne aj stále prechádza, pochopiteľné. V jednom momente som sa aj trochu bála.

To, čo sa April stalo...vôbec si nedokážem predstaviť, že by som niečo podobné zažila na vlastnej koži. Bolo mi jej ľúto, nemala to vôbec jednoduché, no súčasne som ju aj obdivovala, keďže postupne sa posúvala vpred a snažila sa. S takýmto niečím si človek úplne neporadí asi nikdy. Našťastie, mala okolo seba rodičov a najlepšiu kamarátku, ktorý jej boli veľkou oporou. Rita bola skvelá, taká neriadená strela, s ktorou je niekedy ťažké držať krok, ale pre April by urobila prvé aj posledné. Zároveň do príbehu vniesla značnú dávku humoru, aj s jej manželom, ktorý zasa rád podpichoval Daniela.

Daniel si toho na pleciach tiež niesol veľa. Pred rokom a pol prišiel o milovanú manželku a stále ho trápia výčitky svedomia, že jej nedokázal pomôcť. Bol to taký paradox, že na jednej strane bol úspešný psychológ, ktorý dokázal pomôcť svojim pacientom, no na druhej strane svoje problémy neriešil.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo sa mi páčilo. Vzťah lekár a pacient, osobné problémy, nadobudnutie vzájomnej dôvery... to všetko museli najskôr prekonať, aby sa mohli posunúť niekam vpred. Užívala som si každé ich zblíženie.

V príbehu sa strieda prítomnosť s minulosťou. Priznám sa, že kapitoly z minulosti sa mi čítali ťažko... dozvedieť sa všetky nechutnosti, ktoré April a ostatným dievčatám ich únosca urobil... Na konci sme sa dočkali ďalších napínavých chvíľ, kedy som nemala silu pustiť knihu z rúk. Obľúbila som si aj postavu vyšetrovateľa, ktorý mal na starosť vyšetrovanie prípadu a s April zostal v kontakte aj po uzavretí všetkých záležitostí, dokonca sa z nich stali priatelia.

Martina2605
24.04.2022

Táto kniha bola výborná až sa mi nechce veriť že je to autorkine prvé dielo.Skvelo napísaný triler s trochou romantiky a silným priateľstvom dvoch báb

April prežije útok sériového vraha pri ktorom jej kamarátka také šťastie nemala.Odvtedy má strach z mužov,z tmy má skvelú kamošku Ritu ktorá ju vždy podrží vždy pomôže ale aj vykrici pravdu do očí....Spoznáva mladého terapeuta Daniela ktorý jej pomáha prekonať toto všetko zlo čo sa jej stalo a krôčik po krôčiku sa rodí medzi nimi láska,ale aj Daniel si nesie svojho démona z minulosti podarí sa im spolu zahnať tiene minulosti?Kto je muž ktorý ju sleduje a v ktorom spoznala modré oči jej vraha ktorý bol pri jej záchrane zastrelený?

Za mňa 5/5

Autorovy knížky