Gaboskaaa Gaboskaaa komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Těžké téma, drsný příběh, který se skvěle četl jako většina knih autorky. Některé momenty byly až paradoxní, někdy zůstával rozum stát, jak se můžou lidé takto zachovat

29.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po mnoha letech jsem četla znovu, tentorkát se synem a bavilo mě to stejně jako kdysi

21.04.2023 5 z 5

Beletrizující začátky každé kapitoly byly příjemné, ale i tu dokumentární zpracovala autorka velmi čtivě. Příběh je velmi silný, člověku se nechce věřit, že byl skutečný. Trochu jsem se ztrácela v množství osob. Vím, že se k této knize jednou vrátím.

21.04.2023 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Při čtení mi příběh přišel překombinovaný a dlouhý, ztrácela jsem se v postavách. Po přečtení mi přijde neuvěřitelně promyšlený a propojený. Nevím, jestli je to tím a nebo autorčiným stylem psaní, ale kniha mi moc nesedla. Třeba se k ní jednou vrátím a docením ji víc.

09.04.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh, díky kterému si člověk zase jednou uvědomí v jakém blahobytu žijeme. Přes košatost měla kniha spád a velmi dobře se četla. Za mě z letošních knih zatím nejlepší.

11.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Z první poloviny knihy jsem byla rozpačitá, velmi pozvolný začátek, milé čtení, ale nijak nic zajímavý příběh. Druhá polovina byla silná, velmi, v mých očích, naturálně popsané pocity hlavního hrdiny. Četlo se jedním dechem.

26.02.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když si rekapituluji příběh, byl opět velmi silný, téma složité. Nedaří se mi ale nesrovnávat, první díl byl pro mě čtivější..

19.02.2023 4 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Neurazí, nenadchne.. Asi tak. První povídka od Aleny Mornštajnové se mi moc líbila, ostatní byly pro mě průměr nebo podprůměr.

06.01.2023 3 z 5

Terapie vínem Terapie vínem Lucie Melicharová

Na jednu stranu je knížka poměrně čtivá, ale v mých očích dost naivní, až příliš přímočará.. několikrát jsem čekala podle textu zvrat a ono zůstalo při sladké růžové knihovně…

30.12.2022 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Před několika lety jsem viděla film. Knížku jsem začala číst hlavně kvůli výzvě a předčila mé očekávání a v mých očích i filmové zpravování.

30.10.2022

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Pěkný příběh, ale styl psaní mi nevyhovoval a ke čtení jsem se musela často nutit.

09.10.2022 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Málokdy se mi stává, že mě kniha pohltí hned od prvních řádků. A přesně toto se stalo u Šikmého kostela. Autorka je skvělá vypravěčka, krásně vykresluje osudy jednotlivých postav na pozadí reálných historických událostí. Za mě osobně je Šikmý kostel knihou, u které jsem se těšila na každou volnou chvíli, abych zase mohla číst.

17.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

První třetinu knihy jsem hltala a nemohla ji odložit. Zbývající část tak napínavá nebyla. Knížka se ale četla moc hezky, za mě nejlepší autorova kniha.

23.08.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moje první čtenářská zkušenost s Láďou Ziburou. Líbí se mi autorův styl psaní, humor a historické pasáže dodávají knize zajímavý rozměr. Jen některé části za mě byly příliš detailní

09.08.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Od knihy jsem čekala duchovní texty. O to víc mě na začátku překvapilo, jaké množství zápisů bylo z normálního života Martiny Viktorie. A dost mě bavily. Postupně mi ten kompilát přišel míň a míň zajímavý.

22.06.2022 3 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Povídky, které psala většina mých oblíbených českých autorů, jsou čtivé. Knihu jsem přečetla za jeden večer. Jen tématicky nekorespondují s pozitivní letní náladou.

20.06.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Žítkovské bohyně jsem četla před několika lety, kdy jsem ji nedočetla. Očekávala jsem něco jiného. Díky výzvě jsem se ke knížce vrátila a četla se mi mnohem lépe, i když některé části byly náročné a zdlouhavé. Konec byl skvělý a už teď vím, že si Žítkovské bohyně jednou přečtu znovu a dám si nuance, které mi teď unikly, do souvislostí.

01.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje druhá kniha od Julie Caplin. Děj je typově stejný jako u první knihy, nemění to ale nic na faktu, že autorka píše velmi čtivě. K tomu popis Kodaně byl velmi motivující, až jsem se několikrát přistihla, že bych hned vyrazila na výlet.

08.04.2022 4 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Kniha je svým příběhem neuvěřitelně silná a poutavá. Člověk si uvědomí, v jaké zemi žije, jaké má možnosti a že hezký a respektující přístup, ke kterému vede své děti, rozhodně není samozřejmý. Na začátku jsem měla trochu problém s jazykem knihy, ale síla příběhu mě vtáhla do děje..

17.03.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čapka jsem četl naposledy jako povinnou četbu. Musím říct, že mě kniha dost překvapila-stylem a především svou nadčasovostí. Podoba se situací posledních let je trochu děsivá.

03.03.2022 4 z 5