Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Anodea Judith

Skvělá kniha o systému čaker, která se na problematiku dívá hlavně z pohledu psychologie.. Autorka píše srozumitelně a čtivě, ale jednotlivé kapitoly vedou k zamyšlení, takže to není kniha na jeden, dva večery...

04.03.2019 5 z 5

Velká kniha o čakrách Velká kniha o čakrách Anodea Judith

Srozumitelně a čtivě napsaná kniha, která seznamuje se základními teoretickými i praktickými poznatky o čakrách. Babízí možnosti práce s nimi a základní orientaci v problematice . Již se chystám na další knihu od autorky - Tělo Východu, mysl Západu

09.01.2019 5 z 5

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Prostě wow..dlouho jsem nečetla tak kvalitní román, ceny dostala autorka zaslouženě. Kniha je vrstevnatá, místy pobuřující, smutná i krásná, obsahující tolik zajímavých informací z různých směrů a popisující tak rozmanité ženské duše.

14.08.2018 5 z 5

IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví Joachim Bernd Vollmer

Kniha je čtivá, ale co se týče informací, nedosahuje kvalit knihy Zdravá střeva, která obsahuje kvantum informací,co vše a jak střeva ovlivňují. Kladně hodnotim tipy na metody, jak "dát střeva do pohody" ...

10.06.2018 3 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Zajímavá kniha, líbil se mi styl rozhovoru, a v podstatě jde o to co sami v hloubi duše víme, ale někdy je těžké to uvést do praxe...

08.06.2018 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Opravdu osobní kniha o rodině, zdraví, jídle a celkově o zdravém životním stylu. Autorka vychází ze své zkušenosti i ze spousty studií, ale nikomu nic nevnucuje, jen ukazuje svůj pohled na věc. Zajímavé jsou autorčiny zážitky a zkušenosti z cizích zemí, kde pobývala a musím vyzdvihnout grafickou stránku knihy, je radost ji mít v ruce!! Doporučuji každému, kdo se chce o své zdraví, tělo, rodinu dobře starat a dozvědět se něco nového ..

22.05.2018 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Netradiční příběh, prvních 100 stran mě moc nezaujalo, ale pak příběh nabral atmosféru magičnosti a četla jsem jej jedním dechem, zvláštní, nezařaditelná kniha psaná krásným jazykem..

30.04.2018 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Kniha se mi líbila, ikdyž po přečtení hodnocení jsem čekala více.. Více napětí více emocí, ale líbil se mi autorův popis vnitřních duševních pochodů..

11.04.2018 3 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Knihu jsem si vybrala na základě tématu, kterým se zabývá. Místo děje je zasazeno do exotické Afriky, ale chyběla mě větší propracovanost postav a zápletky. Ale problematika léčiv je skvěle zachycena, nepřekvapuje mě, že se tyto věci dějí, vždyť již i ve vyspělých zemích nevíme, co je opravdové a co falešné. Otázkou je, jak tento boj, za kterým se skrývají mocní lidé a hlavně peníze, vyhrát. Ale i každé zrnko povědomí o těchto praktikách a vzbuzení zájmu v lidech může vést ke změně...

23.02.2018 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Nesouhlasím s kritickou odezvou, ale krásně to popsala kofee.. To, že my žijeme svůj život určitým způsobem, neznamená, že je tento dobrý či špatný a druzí, že by měli žít stejně. Nesouhlasím se způsobem, jakým rodiče své děti vychovávali, byl to drsný život, ale na druhou stranu, i díky tomuto životu se z dětí stali lidé takoví jací jsou a navíc přes to vše, dokázali držet při sobě. Zařadila bych to mezi povinnou četbu pro dnešní adolescenty, neb je to nejen pro ně zajímavá sonda do jiného než digitálního života.

30.10.2017 5 z 5

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Jako příručka "první pomoci" při obtížích, kdy člověk hledá řešení v přírodních produktech, užitečná kniha.

12.10.2017 3 z 5

Všechno dopadne jinak Všechno dopadne jinak František Koukolík

Velice hezká kniha moudrého muže

24.08.2017 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla, zasazená do krásného prostředí a období, plná emocí a nejde přitom o sladkobolný románek. Silný příběh o lásce a činech, které pro ni činíme.

16.08.2017 5 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Zajímavá kniha, nejvíce se mi líbil popis indické kultury, života ve slumu a prostředí vězení.

16.08.2017 4 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Skvělá kniha, která ukazuje, jak je dětská duše křehká, a jak každé slovo i čin mohou ovlivňovat život druhých, a zvláště těch malých křehkých dušiček. Také kniha o lidech, kteří mají trpělivost těmto dušičkám pomáhat, co přitom cítí, a že to není vždy lehké.

15.08.2017 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Zatím pro mě nejzajímavější že všech dílů, otevřený konec nutí číst další díly

11.08.2017 4 z 5

Mozek a jeho tajemství aneb Pátrání neurologů po tom, co nás činí lidmi Mozek a jeho tajemství aneb Pátrání neurologů po tom, co nás činí lidmi Vilayanur Subramanian Ramachandran

Skvělá kniha o fungování mozku. Na případech z praxe autor vysvětluje, jak lze tyto funkce ovlivnit, jak sám mozek si při určitých poruchách funkcí dokáže sám poradit a jak nás dokáže měnit.

11.08.2017 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Výborná kniha, která se zamýšlí na způsobem života, kde v dnešní době chybí tak trochu selský rozum. Autora mám moc ráda, je to člověk s inteligentními názory a přirozenou skromností.

10.08.2017 5 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Zajímavá kniha, další důkaz, že nejsme pouze nástrojem genů, ale jak naše tělo funguje již od nejmenší částečky v těle, jak reaguje na změny a jak my lidé můžeme tyto informace využít ve svůj prospěch.

07.08.2017

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moc pěkná kniha, čekala jsem, jak se zápletka vyvine, jedna z mála knih která nemá čitelný konec, který byl dojemný, smutný a krásný.

02.08.2017 5 z 5