Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému

Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332537/bmid_telo-vychodu-mysl-zapadu-psychologi-K5L-332537.jpg 4 10 3

V této průlomové knize přináší Anodea Judith svěží pohled na východní systém čaker založený na principech jógy, který usazuje do rámce západního myšlení. Čakry zkoumá z pohledu jungiánské psychologie, somatické terapie, vývojové psychologie a metafyziky, a vytváří tak elegantní a praktický systém pomáhající s léčením energetické nerovnováhy a s převzetím kontroly nad vlastním mentálním a psychickým zdravím. Jednotlivé kapitoly se postupně zaměřují na všechny čakry, začínají popisem jejich charakteristiky a k ní příslušejících témat. Autorka pak zkoumá vývojové vzorce přináležející ke každé čakře, traumata a zneužití, která se k ní váží, i to, jak čakry můžeme udržovat v rovnováze. Jedinečná kombinace východních a západních přístupů osvětluje spirituální povahu osobního rozvoje i to, jak je propojená s naší tělesnou strukturou.... celý text

Meginho
16.11.2020 4 z 5

Strávila jsem s knihou přerušovaně 8 měsíců. Ona se najednou prostě přečíst nedá. Rozhodně bych jí nedoporučila někomu, kdo s jógou nebo tématem čaker teprve začíná. Narozdíl od jiných knih autorky je návodů na praktické cvičení méně a psychologii čaker uvádí spíš na zkušenostech se svými klienty. Je určitě hezky a logicky členěná, kdo má rád systematické knihy bude spokojen.
Já jsem se na konci knihy už cítila přehlcena informacemi a myslím si, že ubrat v knize některé informace by bylo spíš k užitku než na škodu. Proto o hvězdičku méně.

Gabba99
04.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha o systému čaker, která se na problematiku dívá hlavně z pohledu psychologie.. Autorka píše srozumitelně a čtivě, ale jednotlivé kapitoly vedou k zamyšlení, takže to není kniha na jeden, dva večery...

littleblondie
07.12.2017 5 z 5

jsem přibližně v polovině a musím říct, že jde o velmi povedenou knihu plnou inspirace a podnětů k zamyšlení, k (sebe)reflexi, k následné kultivaci sama sebe, k lepšímu pochopení člověka a jeho chování.
co mě ale bohužel ruší je nepečlivý počin překladatelky (nebo korektorů), narážím na spoustu chyb, dokonce i gramatických.

Anodea Judith
americká, 1952
2017  86%Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému
2018  97%Jóga podle čaker
2012  92%Velká kniha o čakrách - úplný návod k použití vašeho systému čaker