Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Na knihu jsem byla moc zvědavá, neb jsem četla zatím všechny vydané knihy...román měl poetické kouzlo, které nacházíme i v jeho povídkách, autor je nepřekonatelný ve vyjádření jinak snad nepopsatelných věcí, pocitů..asi bych vytkla až zbytečnou rozsáhlost a vyvolávala ve mě spíše otázky či úvahy typu..proč člověk takto promrhá kus života?, nebo nepromrhá, ale všechno chce svůj čas? a nebo je to o tom, že nikdy není pozdě.....

04.01.2018 4 z 5

Kouzelná knížka, krásný , křehký příběh o tom, co je v životě nejdůležitější.. Měla by to být být povinná četba.

22.10.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Průměrná kniha, těšila jsem se na děj odehrávající se v Nepálu, ale přišlo mi to vše přitažené za vlasy a nenazvala bych to ani thrillerem.

23.08.2017 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvělá kniha. Krásně vykreslený fantasy svět, skvělé hlavní postavy. Kniha mě zcela vtáhla do děje, přečteno na jeden zátah. Už se těším na další díl.

07.08.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

25.07.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pokračování kočky :-) Příběh s myšlenkami obsahujícími základy buddhismu nás zavede opět ke starým známým z prvního dílu.

25.07.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha, která pohladí po duši, přečetla jsem jedním dechem a určitě se k ní v budoucnu vrátím.

25.07.2017 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Kniha se četla dobře, ale celkem brzy jsem tušila rozuzlení, hrdinka mi chvílemi lezla až na nervy, sama zralá na odbornou pomoc.. Ale jako odpočinková kniha jde..

18.07.2018 3 z 5

Neublížíš Neublížíš Henry Marsh

Výborná kniha, autor čtivě popisuje příběhy ze své praxe, připouští i vlastní kritiku, občasnou nabubřelost, kterou lékaři ze své pozice dávají někdy najevo, i pohled do duše bezmocnost pacienta. Určitě se ke knize vrátím.

15.04.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Pěkně napsaná kniha o tom, že za 2.sv.války docházelo i k dalším hrůzným věcem kromě perzekuce Židů. Je to pro mě nepředstavitelné, co si ti lidé museli vytrpět.. Doporučila bych to jako povinnou četbu, aby si lidé uvědomili jak se mají, až budou brblat, jak se mají špatně.

18.01.2018 4 z 5

Milá knížka, moc se mi líbil i netradiční styl formou dopisů, kniha opravdu vtahla do děje a těšila jsem se na rozuzlení.

06.11.2017 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha inspirativní, k zamyšlení, postavená na jednoduchém příběhu. Myšlenky zde uvedené, jsem již znala z jiných zdrojů, ale nikdy není na škodu si tyto připomínat, protože v realitě na ně prostě zapomínáme. Důležité však je nejen o nich přemýšlet, ale také je zavést do praxe.

19.10.2017 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásný příběh z japonského prostředí, který skvěle popisuje život gejši se všemi jeho stránkami.

31.08.2017 4 z 5

Hezká, melancholická kniha..

24.08.2017

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Doporučuji, od středoškoláků po dospělé. Kniha ukazuje sílu lidské vůle, jak i v těch nejhorších podmínkách lze nalézt vůli k životu, což je také jeden ze smyslů života. V dnešní době, kdy je člověk bombardován jen negativními zprávami, může tato zpověď ukázat, že není tak zle, a v hlubinách své duše najdeme, co je opravdu důležité.

15.08.2017 5 z 5

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Výborná kniha, která se opírá o nejnovější výzkumy a popisuje, jak již od samotného porodu jsme ovlivňovaní střevním mikribiomem, jaký vliv má strava, psychika na to jak se cítíme. Jednoduše popisuje možnosti, jak pozitivně působit formou stravy na naše střeva.

11.08.2017 5 z 5

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Skvěle napsaná kniha, základy celostního principu ke člověku, jsem ráda, že se najdou lékaři, kteří se v přístupu ke zdraví a nemoci neopírají jen o jednu stránku, ale zajímá je jak fyzično, ale i duševno..

11.08.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem očekávala více, děj se opakoval, táhl, jde spíše o lehčí knihu na dovolenou.

07.08.2017 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Odpočinková kniha, ale není přímočará a mám ráda knihy z lékařského prostředí,takže jsem četla na odreagování již několikrát.

28.07.2017 4 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Jaroslav Dušek je člověk, který je mi blízký srdcem, i když pro někoho mohou být jeho myšlenky nepředstavitelné, tak dle mě je to člověk, který umí vnímám jemné nuance života a inspiruje mě k tomu, aby jsem se neustále zamýšlela nad tím, co je opravdu v životě důležité.

25.07.2017 4 z 5