Frederick Frederick komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

U Hartla se skloubil smysl pro humor s vypravěčským talentem. Při čtení se výborně bavíte a říkate si Vždyť psát je přeci tak snadné! A přitom humor je nejtěžší z kategorií.

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Spolčení hlupců má jen dvě možnosti, buď vám autorům humor sedí, nebo ne (a pak nechápete, co na tom ti lidi mají.) Mně tedy sedí.

15.08.2018 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Skvělé napsáno, na pomezí hororu.

Šest let Šest let Harlan Coben

Harlan Coben mistrně splétá zápletky, píše čtivým stylem a jeho hrdinové používají nejnovější technologie, čímž jsou jeho detektivky velmi současné. Navíc dokáže do příběhu vtěsnat plno chytrých myšlenek, které mají nárok na samostatnou existenci a určitě patří do knihy citátů. Jsou to takové sofistikované detektivky.

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha je napínavá tak napůl, to, co se odehrává v lese, člověk hltá, ale ty odskoky do minulosti jsou celkem nudné a jenom rozmělňují děj. Je to jen taková vata a nekonečné vysvětlování a opakování již napsaného, aby kniha měla více stránek. Les Aokigahara skutečně existuje, takže autor dostal příběh na stříbrném podnosu. Co se týče fiktivního vyřešení příběhu, tak autorova invence je mizivá, nakonec se z toho vyvine slaboduchá storka bez překvapení.

15.08.2018 3 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Líbily se mi retrospektivy, zejména vyprávění té holky psáno osobitým jazykem.

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Při čtení jsem měl chuť některé postavy praštit, ale tak to asi mělo být.

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Drsné a zároveň romantické.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Je úžasný.

Gang zjizvených Gang zjizvených Iva Pekárková

Je to takové hodně "crazy", zábavné a dobře vysvatěný příběh.

15.08.2018 4 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Zajímavý příběh podle skutečnost, ale nečtivý. Je to psáno spíše formou faktografie než románu, takový patvar někde v půli cesty.

15.08.2018 3 z 5

Obsazeno Obsazeno Věra Nosková

Věrka Nosková nejen, že umí poutavě vyprávět, ale má i krásný jazyk.

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Kniha je vtipná až sarkastická, ale v podstatě je to dojemné vyprávění, nad nímž vám pak zůstanou v očích slzy. I přes ironické postřehy je kniha smutná. Třeskutý humor se nekoná. Tím nechci snižovat její kvalitu, naopak. Je mnohem lepší než přihlouplé komentáře lidí, kteří ji vůbec nepochopili.

Arina Arina Eva Hölzelová

Zajímavé, jakmile se čtenář domnívá, že ví, jak to dopadne, příběh se začne ubírat zcela jiným směrem.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Jedna z nejlepších knih, co jsem v životě četl. I ty vsuvky, co někteří kritizují, jsou velmi zajímavé a do knihy patří, jsou jakousi přidanou hodnotou.

Tibetský broskvový koláč Tibetský broskvový koláč Tom Robbins

Můj nejoblíbenější autor.

15.08.2018 5 z 5

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Tom Robbins

Nesmírně jsem se při čtení bavil, obdivuji autorovu fantazii i schopnost fabulace a rovněž musím vyzdvihnout bohatost slovní zásoby. Skvělé.

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

Kniha se čte jedním dechem, má nezanedbatelnou historickou hodnotu, dozvěděl jsem se plno nelichotivých faktů o osobnostech, jež, jak se zdá, jsou vyzdvihovány jaksi neprávem. Mohu jen dporoučite.