Florindela Florindela komentáře u knih

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

V komentářích níže se píše: "v mládí se tomu nedalo odolat" - no a já doplním, že ani teď, v hluboké dospělosti. Skvělé!

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Příběhy Rychlých šípů - v dětství hltán každý komiks, který se tehdy dal sehnat, a v dospělosti jsem tu knihu prostě musela mít. Přečtena mockrát, a nikdy neomrzí.

Co jsem ti udělala? Co jsem ti udělala? Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je pro mě vstupenka do minulých časů. Oddechová, nenáročná, s dobrým koncem. A to mám ráda.

Co skrýváš v srdci? Co skrýváš v srdci? Hedwig Courths-Mahler

Jeho choť Jeho choť Hedwig Courths-Mahler

Dcera druhé paní Dcera druhé paní Hedwig Courths-Mahler

Tajemství zámečku Tajemství zámečku Hedwig Courths-Mahler

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem neviděla, knihu mi půjčila snacha, že prý je to dost dobré.... No - je to skvělé! Chytne a nepustí. Četla jsem pořád a pořád, příběh je napínavý, autorka umí vtáhnout do děje tak, že jsem slyšela řinčení zbraní, cítila zimní chlad i teplo z krbů, za každým rohem očekávala skotského válečníka. Co mi vadilo, tak fotka hlavních hrdinů na obálce. Jak už jsem zmínila, seriál jsem neviděla, ale jsem přesvědčená, že podle popisu v knize Jamie takhle opravdu nemohl vypadat...

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Příběh, který se odvíjí v této knize, je krásný a zajímavý. Popisy Paříže a Francie také. Bohužel mi to tak nějak kazil hlavní hrdina a jeho pohnutky, psychologické úvahy a filozofování. Zhruba od strany 30 jsem přeskakovala některé odstavce, a od strany 135 jsem začínala přemýšlet, že přeskočím celý konec. Neudělala jsem to, knihu jsem dočetla, i když mi dalo docela práci z toho ten krásný příběh vypíchnout.

Srdce mezi vinicemi Srdce mezi vinicemi Miriam Parker

Příběh knihy je docela zajímavý, ale... Autorka mě nedokázala nadchnout svými popisy místa, města, abych docela pochopila hlavní hrdinku, proč právě tady a tyto vinice. Přišlo mi to takové nedotažené. Konec mě mile překvapil, je úplně jiný než by člověk prvoplánově očekával.

Svatba v Paříži Svatba v Paříži Charlotte Nash

Začátek knihy byl pomalý, po příjezdu do Paříže už se děj vyvíjel uspokojivě. Vadil mi ale slovník zúčastněných, výrazy jako: tejdny, zejtra, takovejch, přemejšlet... No, bez toho bych se obešla.

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Knihu mi půjčila tchýně, jako svou velmi oblíbenou.. Do mých top nebude patřit, četla se mi těžce, některé pasáže jsem jen rychle přeletěla. Na druhou stranu mi poskytla zajímavé historické informace, jak se to ve Španělsku vlastně mlelo a vyvíjelo.

23.06.2021 3 z 5

Láska v knihkupectví Láska v knihkupectví Annie Darling

Taková oddechovka... hodně předvídatelný děj...

23.06.2021 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Thriller to podle mě není, napínavé a zajímavé ano. Dobře se to četlo, ten pohled dvou žen ze dvou různých stran. Kéž by i ve skutečnosti vše končilo happyendem.

22.06.2021 5 z 5

Bruno, Chef de police Bruno, Chef de police Martin Walker

Pohodová kniha, trochu detektivka, trochu výlet do Francie. Moc dobře napsané.

05.04.2021 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Příjemná oddychovka, hlavně žádný šílený krvák, naopak vždy překvapující rozluštění záhad. Stojí za přečtení.

28.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po přečtení prvního dílu jsem hned navázala druhým. Nedokázala jsem se odtrhnout, protože kniha je psaná velmi poutavě. Bydlím ve Slezsku a spoustu historických událostí jsem nevěděla. Ve škole nás to neučili, evidentně se nebylo čím chlubit. A protože tchán je bývalý havíř, staly se obě knihy vděčným tématem našich rozhovorů. Autorce děkuji a netrpělivě čekám na třetí díl.

28.02.2021 5 z 5