Florindela Florindela komentáře u knih

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Příjemné čtení. Navazuje na Oběd v Paříži, dala bych klidně další díl.

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Pěkné čtení. Popis Paříže, trhů, života... , líbilo se mi. Kniha proložena recepty, někdy při četbě zafungoval reflex "pavlovových psů" .

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásná kniha. Konec jsem obrečela. Mám ráda takové příběhy.

06.10.2019 5 z 5

Maigret se svěřuje / Maigret na dovolené Maigret se svěřuje / Maigret na dovolené Georges Simenon

Mám ráda detektivky. První povídka ale nebyla až tak dobrá. Trochu jsem se v ní ztrácela. Druhá to vynahradila.

06.10.2019 4 z 5

Maigret u koronera / Maigretovy paměti Maigret u koronera / Maigretovy paměti Georges Simenon

Dobře napsané. I ty paměti nakonec. Spousta věcí pak dává smysl, nebo se na ně dá pohlížet v jiném světle. Už není jen románovou postavou, ale běžným smrtelníkem.

06.10.2019 5 z 5

Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Georges Simenon

Mám ráda detektivky. Moje fantazie zase mohla pracovat na plné obrátky. Spokojenost.

06.10.2019 5 z 5

Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Georges Simenon

Dobře napsané. Mám ráda detektivky. Přiznávám, že u Maigreta jsem hodně ovlivněna tím, že jsem televizní zpracování viděla pouze s R. Atkinsonem.. neumím si tedy představit v této roli nikoho jiného. Autor jej fyzicky popisuje naprosto odlišně, ale nemám s tím problém.

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Mně se to líbilo. Pohodové, nenáročné čtení... Zlepšila mi náladu.

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Jednoduché, oddechovka ke kafi.

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Moc jsem ji chtěla přečíst a přečetla. Trochu fantasy, není to právě můj šálek čaje. Ale příběh pěkný.

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Příjemná kniha, dobře se četla. Člověk hlavní hrdince fandí, i když od začátku už tuší, jak vše dopadne.

Vojna a mír I. Vojna a mír I. Lev Nikolajevič Tolstoj

Na prázdniny se u nás zavírala knihovna a tak jsem využila možnost mít doma knihy dva měsíce - a tak jsem se dala do Vojny a mír. Překvapilo mě, že je docela podrobně vykreslen příběh postav, vč. vztahů a lásky, jenže stejně podrobně a syrově byly vykresleny napoleonské války a v závěru knihy i utrpení zajatců... No, některé odstavce jsem přeskakovala. Ale přečetla a stálo to za to. Dokonce jsem si dohledávala informace o Napoleonovi.