ferda16 ferda16 komentáře u knih

Toman a lesní panna Toman a lesní panna František Ladislav Čelakovský

Povinná četba ve škole. Jinak bych určitě nečetla, ale když se kouknete na Básníky, jak si s dílem studenti pohráli, tak se dodnes usmívám :)

23.11.2017 3 z 5

Skvělé a mrazivé povídky. Musela jsem číst povinně na seminář a jsem za to ráda. Moc jsem si čtení i detailní rozbory ve škole užila. Zánik domu Usherů určitě přečtěte.

23.11.2017 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Autorku mám přečtenou komplet. Tato knížka byla opět napínavá, ale za tři dny jsem ji měla přečtenou. Už se mi stýská po silnějších knihách, kde je větší prostor pro dobrodružství, poznání doby a ochutnávku lékařství. Ale pokud máte Woodovku rádi, tak vás jistě nezklame.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Další z knih, které ač povinně, jsem si ráda přečetla. Zajímavý příběh a fascinující myšlenka.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Povinná četba, ale jsem za ni ráda. Knížku jsem si užila.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Šílená a zároveň fascinující knížka. Už jsem se k ní vrátila podruhé a myslím, že až si ji znovu přečtu třeba za deset let, tak ji budu zase chápat víc a možná jinak.

22.11.2017 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Další knížka z povinné četby - je tu popsána fronta z pohledu vojáků a milostný příběh za války, který doplňuje atmosféru a vtahuje do děje. Příběh mě oslovil a neodtrhla jsem se až do konce.

22.11.2017 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

taky jsem si tuhle povinnou četbu užila a moc.

22.11.2017 4 z 5

Ta maličká,ta je má Ta maličká,ta je má Karel Ptáčník

Knížku jsem objevila náhodou u mamky v knihovně a jsem za to ráda. Krásná knížečka plná milého, laskavého a úsměvného humoru. Sama jsem čerstvě mámou, takže jsem si knížku opravdu moc užila, i když je z jiné doby nebo právě proto.... :-)

17.12.2021 5 z 5

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Krásná, přehledná knížka. Prvorodičkám vřele doporučuji. Mně moc pomohla.

03.11.2021 5 z 5

Lionel Messi: úžasný příběh Lionel Messi: úžasný příběh Michael Part

Knížku jsme četla před spaním klukovi. Sama bych si ji nevybrala, ale nebyla špatná. Aspoň se dozvíte, jak Messi začínal a že to neměl v životě až tak snadné. Pro malé fotbalisty určitě prima počtení :)

16.09.2019 4 z 5

Božská uctívačka Božská uctívačka Christian Jacq

Další díl v sérii. Už jsem se na něj těšila a nezklamal. Je to odpočinkový, ale napínavý příběh. Kdo má rád tuto dobu, doporučuji.

16.09.2019 5 z 5

Hon na člověka Hon na člověka Christian Jacq

Za mě krásná a napínavá knížka. Má pěknou zápletku a čte se svižně.

16.09.2019 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Miloš Kratochvíl

Moc hezká knížka - pěkná čeština pro děti. Příběhy "hodných uličníků". Co dodat? Kéž by takových knížek bylo více!!!!

20.05.2019 5 z 5

Elíša Elíša Jiří Beneš

Knížka byla krásně napsaná - srozumitelná přitom tolik důležitých informací. Otevírá nové pohledy na věc a nutí vás přemýšlet. Vřele doporučuji, zvláště těm, kteří se u pana Benše připravují na zkoušku či státnice :-)

19.10.2018 5 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Já ten příběh zhltla a chtěla víc. Úžasné, napínavé a........a najednou jsem zjistila, že už nic jiného nebude. :-( Musíme si to domyslet sami. Škoda, že tato autorka odešla, asi bychom se dočkali ještě dalších napínavých pokračovaní. Určitě doporučuji celou sérii!

20.09.2018 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Úplně skvělý díl. Téma Avalon, Artuš a Glastonbury znám jak ze školy, tak z jiných knížek a z různých úhlů a jak si s tím poradila Ariana Franklin je úžasné. Napínavý příběh, skvěle popsaná doba a téma mě fascinovalo. Tuhle knížku neodložíte!

20.09.2018 5 z 5

Bůh chrání milence Bůh chrání milence Johannes Mario Simmel

Docela stručná, ale pěkná knížka. Vzala jsem si ji k moři a to bylo ideální. Zajímavé téma, rychlý (až moc) spád a ne úplně čekaný konec. Určitě stojí za přečtení. A ví někdo jak to měl Simmel s Bohem? Na toto téma u něj narážím často ? :)

20.09.2018 3 z 5

Hurá, ještě žijeme Hurá, ještě žijeme Johannes Mario Simmel

Skvěle zpracovaný příběh. Tolik se toho okolo Jakuba dozvíte. Nastínění tak dlouhé a hodně problematické doby ze všech možných stran a úhlů pohledu. Lepší, než x hodin dějepisu. Opravdu mě fascinuje, jak to Simmel dokázal takto zpracovat. A navíc, jak ho znám, jsem stále čekala na tragédii a konec........nepovím :-)

20.09.2018 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Když jsem zvládla 2 předešlé, tak jsem musela dočíst celou sérii. Tento díl byl nejlepší. Tady jsem četla poctivě celé. Napínavá nit příběhu by tam opravdu byla, ale nemusela by být špatná, kdyby nebyla obalena všemi těmi detaily k ničemu, které se stále dokola opakují a ani čeština není tak bohatá, aby ty výrazy dokázala nahrazovat :). Ale ano, mám sérii za sebou a zkušenost to byla. Bohužel mě nijak extra neobohatila. Jenže se o této trilogii tolik mluvilo, tak aspoň patřím k těm, kteří vědí o co jde :-)

20.09.2018 2 z 5