Země odpoledního slunce

Země odpoledního slunce

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326101/zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 434

Land of Afternoon Sun (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

hankahin

Barbara Woodová je mou oblíbenou autorkou, ale tato kniha mě bohužel neoslovila.

veronika9143

První kniha od této autorky a moc se mi líbila. Byla tedy pořádně dlouhá a díky nahuštěnému textu mi trvalo docela dlouho než jsem jí dočetla, ale celkový dojem to nezkazilo. Za mě ano a doufám, že co nejdříve sáhnu po další její knize.

putpuda

Mě se tedy líbila moc. Vůbec mi nepřišla jako červená knihovna. Období osidlování a rozvoje Kalifornie se mi moc líbilo. Člověk se dozví i spoustu nových věcí. A příběh samotný je moc pěkný. Domorodí obyvatelé, jejich zvyky a kouzla mě vždycky dostanou ;). Stejně tak se mi líbila i Bílá žena, u které v jednom komentáři je napsáno, ...."Tato baba prostě umí vtáhnout do děje"...tak toto platí i u této knihy :D. Já si ji tedy vychutnala a určitě ji mohu doporučit.
Už se těším na další.....

alnahu

Barvitě vylíčený příběh Elzabeth bohaté dědičky a anglického šlechtice Nigela, který má sice titul ,ale je bez peněz. Nigel okouzlí naivní Elizabeh a vezme si ji , tím jí nastane životní peklo, až do jeho náhlé smrti ,když se utopil. A konečně se může Elizabeth provdat za svého předáka Codyma. V knize je výborně popsán život ve dvacátých letech ,kdy Američané vstoupí na území indiánu a naruší zde jejich poklidný život a tradice.

hadenka

Opět luxusní čtení,autorka nikdy nezklame, knihu můžu jen a jen doporučit

Veronika248

Barbara W.opet zpet, precetla jsem od ni vsechny knizky a posledni dobou jsem si rikala proboha kam se podela ta spisovatelka co napsala doktorku samathu, panenky z raje , atd.posledni knizky nestaly za moc ( Vyvolena, strazkyne tajemstvi) ale zeme odpoledniho slunce me vtahla do deje a bavila me

Sisi711

Má oblíbená autorka opět dokázala napsat krásnou knihu plnou výborně vykreslených situací, ale především barvité přírody. Příběh od začátku lehce plyne a nechybí v něm ani romantická linka dvou sympatických hrdinů. Země odpoledního slunce splnila má očekávání do poslední tečky a stejně jako ostatní knihy od Barbary Woodové ji velmi doporučuji.

orinka3

Knížka jako lusk! Nádherně se čte, je nabitá bohatým dějem. Zajímavé prostředí. Nejde o jednoduchou červenou knihovnu, i když se tam samozřejmě o lásku jedná. Postavy jsou výborně vykreslené a uvěřitelné, hlavní hrdinka získala mé sympatie okamžitě a její spoluhráči jsou rovněž výborní. Doporučuji všem, je to dobrá četba, která zaujme, poučí a utkví.

Ivana11

Pěkné čtení, i když oproti předchozím autorčiným knihám jsem byla trošičku zklamaná. Ale zase byl příběh z jiného prostředí, opět jsem se dozvěděla něco nového.

raty

Jako vždy od paní Woodové -do detailů propracovaný příběh silné ženy, která si najde své místo ve společnosti navzdory zvyklostem doby. To, že najde i lásku pro mě neznamená rovnítko s červenou knihovnou.

alepav

Proti jiným knihám této autorky ( Lékařka Samanta, Pod africkými sluncem ) je toto opravdu zklamání. Tak snad příště se to povede.

Dadula118

Na novou knížku od této autorky se vždycky moc těším.Ale musím teda říct,že u této jsem se nudila.

ugisha

Pěkný příběh, ale na mě dost červená knihovna; žádné překvapení se nekonalo. Ale jako oddechovka na jarní dny...proč ne. Zarazilo mě však množství překlepů.

Lena63

Začala jsem číst ale zatím mě nenadchla. Zdá se, že každá další kniha autorky je slabší.
Panenky z ráje byly určitě nejlepší.

Modrina

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst, ale najednou jsem měla pocit, že se docela rozjela. A až do konce jsem knížku hltala. Ano, je to lehce červená knihovna. Ale příběh se mi moc líbil a popis prostředí byl skvělý. Takže já jsem vcelku spokojená.

zuzana2599

Mistrovský román z pera známé autorky. Velmi rozsáhlý děj, krásné popisy krajiny, vodopády, poušť, postavy mi doslova ožívaly před očima a pak ta všudypřítomná zakázaná láska, která se vine celým příběhem jako hedvábná nit...Konec dobrý, všechno dobré - takový jsem měla pocit na konci knihy, která svůj příběh uzavřela přesně podle mého přání.
Země odpoledního slunce se mi moc líbila a tak nějak cítím, že mě vnitřně naplnila a obohatila a já na ni na oplátku jen tak nezapomenu :-)

zdazilek

Na knihu jsem se těšila. Určitě mě nezklamala námět a příběh se mi moc líbil. Pohodové a čtivé.

jindrusa

Pěkné čtení, i když bylo od začátku víceméně jasné, jak vše dopadne.

LéňaM

kniha je pěkná. Jen od této autorky čekám víc. Konec byl trošku rychlí a kniha víc "červená" než naučná. Ale pěkné čtení.