ferda16 ferda16 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice zajímavě psaná knížka. Zpočátku jsem nevěděla co očekávat, ale po pár stránkách jsem ji už nemohla odložit. Velice silné téma opravdu moc hezky zpracované. Stojí za přečtení.

08.11.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Trochu mě mrzí, že jsem četla až tuto knížku a ne první díl. Jelikož je v této knize dost odkazů, včetně toho nejdůležitějšího, (vyzrazení lumpa), tak už se k ní nemohu vrátit. Knížka je psaná hezky, napínavý děj a dobrá zápletka. Těším se na další díly.

18.07.2021 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělá knížka. Prima nápad vrátit nás na začátek,kdy se teprve tvořil Kimin tým a jaký byl jejich první případ, který je stmelil. SPOILER měla jsem ráda Dawsona a v nových dílech mi chybí. Pokud čtěte díly správně po sobě, ještě víc si toho chlapíka vážíte, když víte jak se vypracoval. Těším se na další díly.

02.10.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tohoto autora mám ráda. Knížka je napínavá od začátku do konce.

03.11.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký příběh plný všeho. Bravurně napsáno. Až z toho obyčejného příběhu mrazí. Myslím, že nikoho nenechá chladného.

18.07.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Trochu jsem se zdráhala, jestli mám knihu číst, ale jak jsem začala, už jsem ji nemohla odložit.
Mnoho písemných dokumentů a filmových dokumentů ukazuje fakta, všichni víme, že je to špatné, ale opravdu mě překvapil příběh a pohled člověka na "druhé straně". Připomínal mi Forresta Gumpa :). Dostal úkol, tak ho splnil. Knížka se čte svižně a je to opravdu zajímavý úhel pohledu na věc. Ještě jsem nic takového nečetla. Opravdu stojí za přečtení.

24.04.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dechberoucí. Knížka v podstatě bez děje a přesto se nedá odtrhnout. Tolik neuvěřitelných myšlenek, pocitů, prožitků. Nádherná klasika.

22.11.2017 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další skvělý díl. Obě dějové linky napínavé, plné zvratů a skvělý závěr. Vřele doporučuji. Čte se jedním dechem.

12.10.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět úžasný díl. Na Cartera se vždy těším. Jeho knížky nejdou odložit a musí se dočíst do konce. Snad bude v psaní pokračovat....

24.04.2021 5 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Skvělé příběhy a nádherná knížka. Je to tedy na čtení doma - opravdu bichle, ale krása a jsem moc ráda, že jsem ji dostala od ježíška do své knihovny...:-)
Ideální pro klidné večery - sáhnout do knihovny a přečíst si příběh či dva a tak můžete každý den ochutnávat kouzlo Poirota.

23.11.2017 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tento díl doporučuji číst jen pokud jste četli i předešlé. Jinak si knížku tolik neužijete. V knížce jsou zmíněni i staří pachatelé či kolegové a byla by veliká škoda nevědět kdo je kdo. Jinak opět perfektní a napínavý díl. Kim a její tým si prostě musíte oblíbit :-)

01.03.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá a napínavá knížka. Není to ucelené vyprávění, ale přeskakuje se v příběhu mezi 3 ženami, což vás drží stále ve střehu. Čte se svižně, nechybí napětí a závěr byste asi nečekali. Určitě lepší, než filmové zpracování.

10.02.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Skvělý příběh. Četl se opravdu jedním dechem. Poprvé navazoval na předešlý díl. Kdo má rád Roberta Huntera, rozhodně si přečtěte, asi nejnapínavější díl. Už se těším na pokračování. :)

02.10.2019 5 z 5

Pro mě naprosto jiný způsob vyprávění, než na který jsem zvyklá. Trochu jsem se obávala severského autora. Ale originální a drsný humor autora mě dostal. Absurdita a gradace příběhu byla nezapomenutelná. Rozhodně doporučuji - jako oddychovku. :)

05.06.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další napínavý díl s Kim. Opět zajímavé téma a napětí až do konce.

01.04.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Překrásné, troufnu si napsat, filosofické dílko. Trošku podobné způsobu , kterým je napsán Malý princ.
Myslím si, že tuto knížku můžete číst stále, s odstupem času, dokola a v každém věku z ní dokážete získat víc a víc nebo jiný pohled na věc.

Já už ji četla 3x. Podruhé jsem si tužkou podtrhávala řádky, které mě zaujaly. Mám v úmyslu se k ní znovu vrátit. Určitě mě zaujmou zase jiné věty nebo pasáže. To poznám podle svých poznámek, jak mě v knížce kdy a co zasáhlo. Je to neuvěřitelně hluboký, i když na první pohled možná obyčejný příběh.....

20.09.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná knížka. Napínavá, plná zajímavých informací o lékařství i době a zvycích. Moc mě bavila.

24.11.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Skvělá knížka s každým novým dílem je zápletka snad lepší a lepší. Jen píše hrozně pomalu :)

23.11.2017 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Četla jsem ji před 15 lety... a nechala ve mě velmi silné emoce. Určitě se k ní za pár let vrátím a jsem zvědavá, k jaké změně dojde. Na to, jak je knížka obsáhlá se čte jedním dechem.

22.11.2017 5 z 5

Dobrá oddychovka. Je to úsměvný příběh, který se hodí například na dovolenou. Není to žádný zázrak, stařík byl daleko propracovanější, ale tato knížka je moc hezká. Na tento způsob humoru jsem si musela trošku zvykat, ale je to opravdu příjemné čtení.

16.09.2019 4 z 5