Felidae Felidae komentáře u knih

Hra o kosti Hra o kosti Elżbieta Cherezińska

Skvěle napsaný historický román, který mohu doporučit všem, kteří od historického románu očekávají v prvé řadě fakta, která jsou umně zabalena do příběhu. Nepochopila jsem podtitul odkazující k historickému thrilleru - román takové obezličky nepotřebuje a kdo hledá podprůměrný detektivní příběh v historických kulisách, tak ten bude zklamán.

02.01.2018 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První knihu jsem zhltla, druhá se mi docela líbila, tahle byla třetí a mám pocit, že autor začíná omílat stále to stejné....

31.05.2023 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jsem kočkař, tak se mi knížka nemůže nelíbit.

31.07.2022 4 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Dobře zpracované téma moderní historie, oceňuji měnící se styl i hlavní postavy povídek. Nechci být hnidopich, ale nemělo by utéct, že A. Dubček byl předsedou vlády.... Přesto i pro naléhavost takových knih 5 hvězdiček.

14.11.2021 5 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Sága osudů čtyř kamarádek na pozadí sto let Německa, konkrétně Hamburku. První díl sleduje události let 1919-1948. Trochu mne mrzelo, že roky druhé světové války byly brány letem světem, přesto se těším na druhý díl, který má nakladatel v plánu na jaře 2020.

06.12.2019 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Miloš Doležal představuje špičku v oblasti literatury faktu a jeho nová kniha je toho dokladem. V knize sledujeme osudy tří lidských bestií, za kterými se táhne krvavá stopa jejich obětí. Lze jen doporučit.

30.04.2019 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Opětovně skvělý příběh švýcarského autora. Ačkoliv nemá detektivní zápletku, čte se jedním dechem - příběh rodiny, přátelství, lásky, snů a okouzlení a zároveň drsné pravdy pod povrchem.

05.08.2018 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Zločin a trest, kdo je kdo, jak snadné je odsoudit. Nikdo a nic není černobílé. Skvělý příběh z doby temna Protektorátu a ještě temnějšího socialismu.

10.07.2018 5 z 5

Karel Čapek v slzách a věčnosti Karel Čapek v slzách a věčnosti Michaela Košťálová

Celkem zbytečná kniha. Jedná se pouze kompilát vzpomínek na K.Čapka, slohová úroveň na nízké příčce, plno chyb, vlastní autorčin přínos, že se Čapek na rodil v Kozorohu ?! Pokud chcete opravdu kvalitní Čapkovu biografii, přečtěte si knihy paní Marie Šulcové.

05.02.2018 2 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Skvěle napsaná historická detektivka - historické reálie jsou věrné, zvláště co se týká způsobu středověkého dolování, čtivé, napínavé a bonbonek navíc - oživení postavy Petra Ptáčka za Zločinu na Zlenicích hradě, zkrátka všech pět hvězdiček.

28.08.2017 5 z 5

Bolest Bolest Cruja Šalev

Izraelská literatura obsazuje nejvyšší příčky a právem. Psychologické drama, skvělé charakteristiky hlavních hrdinů, myšlenky, ke kterým se budete vracet. Prosím nakladatele, překládejte dále - opravdu je z čeho vybírat.

27.11.2022 5 z 5

Pakáž Pakáž Monika Helfer

Co a kdo je pakáž, výborně sepsaný rodinný příběh odehrávající se na pozadí 1.světové války. Rodinné vzpomínky jako střípky skládají mozaiku příběhu narození autorčiny matky.

03.09.2022 5 z 5

Stella Stella Takis Würger

Skvělé a ještě jednou skvělé. Ihned běžím pro další knihu autora Klub. Moderní styl, autor zná perfektně reálie a přitom se nebojí použít fantazii. Za mě 100 procent bez diskuse.

29.08.2021 5 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Po dlouhé době skvost v rámci české literatury. Dojemná, ale bez patosu, zachovávající Poláčkův styl, neuvěřitelně lidská kniha. To jsou Rozsypaná slova zaznamenávající poslední léta Karla Poláčka. Plním autorovu prosbu v doslovu a sahám po Poláčkově knize.

18.08.2020 5 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Elena Ferrante nás opětovně zavádí do Neapole, a hlavně do duše ženy, matky, pracující ženy = ženy mnoha rolí, které mezi sebou zápasí. Hlavní hrdinka řeší jednak svůj komplikovaný vztah s matkou a zároveň ještě komplikovanější se svými dcerami. Psychologické drama na malém dějovém jevišti. Kdo má rád knihy této spisovatelky, opět nebude zklamán.

20.10.2019 5 z 5

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

Velmi zdařilý historický román o sestře velkých Rožmberků. Na Hanibalových knížkách je mi sympatické, že jsou velice čtivé aniž by se autor (jako mnozí jiní) uchyloval k neskutečné červené knihovně. Postavy jsou plnohodnotné, živé a fakta sedí.

30.07.2019 5 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Velmi dobře napsaný historický román z úsvitu našich dějin. Autor vychází z fragmentů dostupných pramenů, postavy jsou živě napsané, aniž by sklouzával k červené knihovně.

20.04.2019 5 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Skvělý, lidský,nesmírně čtivý, životopisný román o Josefu Čapkovi. Dětství, dospělost i konečná křížová cesta po nacistických lágrech velkého člověka, staršího bratra Karla Čapka.

02.02.2019 5 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Úžasné dějiny Vídně na přelomu 19. a 20.století. Po přečtení knihy se návštěva Vídně stává neodkladnou povinností.

16.12.2018 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Námět a samotný příběh jsou zajímavé. Ovšem zpracování připomíná červenou knihovnu, postavy jsou nevěrohodné, jejich chování nese falešný patos.

21.10.2018 1 z 5