felia felia komentáře u knih

Tma Tma Bernard Minier

Opět jsem dal jednu hvězdičku panu Minierovi. Zaslouží si ji za to množství písmenek, které vepsal do své knihy. Po přečtení předchozích knih tohoto autora jsem se domníval, že nejneschopnějším člověkem naší planety je major Servaz. Mýlil jsem se. V hrdince příběhu má svého důstojného konkurenta.

31.08.2016 1 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nádherná kniha od skvělé autorky. Je škoda, že toho nemohla napsat víc. Vtipné, čtivé a snadno představitelné. Jak rádi čteme o potížích těch druhých

05.06.2013 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Tato kniha je moje životní láska, ale na chuť jsem jí přišel až při druhém přečtení. Dnes ji čtu každý druhý rok, vždy si tak spravím chuť po těch současných krvavých thrillerech, kterých jsou plná knihkupectví. Kniha mě vždy rozesměje, i když už ji znám téměř zpaměti

29.06.2020 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Není mnoho tak pěkných knih, tato kniha se hezky čte, Henninga Mankella jsem až dosud považoval za autora detektivek, které mi vůbec nesedly.

11.06.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Od Bryndzy jsem přečetl vše, co u nás vyšlo, ale stále mu nedokážu přijít na chuť. Jednoduché příběhy, napsané tak, aby čtenář nemusel přemýšlet. Když přečtete polovinu stránky víte, jak bude ta druhá půlka pokračovat. Zuřivá detektivka Erika, která nejméně třikrát vyštěkne na své kolegy a dvakrát zařve. Už by ji měl autor nahradit nějakou schopnější postavou

08.01.2020

Vrah má mít doktorát Vrah má mít doktorát A. A. Fair (p)

Tuto knihu jsem poprvé četl před nějakými třiceti roky. Příběhy psané pod pseudonymem A.A.Fair mám raději, jsou humornější, než ty s Masonem. Především oceňuji to, že dřívější autoři detektivek psali knihy útlé, aniž by v nich bylo méně myšlenek, než v těch současných tlustospisech, které vždy postrádají vtip.

10.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nějak mi tato kniha nesedla a závidím všem, kteří ji obdivují

30.04.2017 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tato kniha je knihou mého mládí, mám ji v knihovně doma i na chalupě. Je ideální na prázdniny, vždy mi dokáže navodit příjemnou pohodu. I film s Gregory Peckem v roli Attikuse Finche patří k mým oblíbeným. Dnes jsem se dozvěděl, že autorka zemřela. Je mi to moc líto. Kéž by i dnes vycházely tak skvostné knihy, kéž by i dnes psali tak příjemní spisovatelé.

19.02.2016 5 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Viděl jsem i ten nešťastný film. TomCruis měl roli Jacka Reachera odmítnout. Neznám žádného herce, který by se pro roli hodil. Diváci ať v tomto případě dají přednost knihze a uvědomí si, že četba je často příjemnější než vysedávání v kině a že každý román nelze úspěšně natočit.

22.01.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mnozí moji kamarádi dělí knihy podle jejich oddychovosti. Pro mě jsou všechny knihy oddychové naprosto stejně, pokud se "dobře čtou". Pokud jsou dobře napsané, má-li autor a překladatel bohatou slovní zásobu apod. Jsou-li humorné, tím lépe. Bohužel humor pana Bočka mě úplně míjí a navíc se mi knihy nečetly dobře. Autorovo vtipkování je pro mě příliš těžkopádné. Omlouvám se všem, kterým se kniha líbí. Potřebuji napsat své minění, abych to jejich poněkud vyvážil.

17.01.2014

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Chandler toho moc nenapsal, ale to co napsal, napsal mistrně. Tuto knihu jsem si koupil jako svou první chandlerovku. Vyšla tenkrát ve Smaragdu. Chyby se tehdy v textu nevyskytovaly a rovněž překlad je skvělý. Mám rád dobré detektivky, zvlášť když jsou psány s humorem, pro Chandlera typickým.

02.01.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Dobrých humoristických knih mnoho není, ale zato je můžete číst opakovaně. Koupil jsem si obě Aristokratky. Dočtu každou knihu, kterou začnu číst, ale někdy toho lituju. Tyto na mě působí jako filmy pana Trošky, ale dávám jim tři hvězdičky za rychlost, se kterou jsem je přečetl. Myslím, že jsem poznal dalšího spisovatele, od kterého už nebudu nic číst

02.01.2014 3 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Snad žádná kniha D. E. Westlakea nemůže čtenáře zklamat. Obdivuju jeho smysl pro humor a odpouštím mu, že jeho sympatičtí padouši často vyjdou zkrátka. Je škoda, že většina autorových knih česky nevyšla.

28.08.2013 5 z 5

Je to kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně. Je stará. Přes 120 roků. Přesto mě stále baví. Není mnoho humorných knih, jejichž humor by byl tak jemný. Škoda, že autoři humorných knih píší se stále klesajícím uměním

05.06.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Já téhle knize nějak nemohu přijít na chuť. Už od mala se ji pokouším přečíst a vždy se dostanu až k Viktorce, a potom sáhnu po napínavější knize. Je to jediná kniha z mé obsáhlé knihovny, kterou jsem nedočetl. Považuju se za čtenáře, který dočítá knihy do konce, i když je považuje za špatné. Babičku považuju za svůj nedostatek, jinak nic proti Němcové.

12.04.2013 2 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit je pro mě nejlepší Čapkova kniha na rozdíl od názoru učitelů češtiny. Snad jsem Čapka přečetl kompletně už na střední škole. Čapek je pro mě skvělej i dnes. Všechny jeho "kapesní povídky" si velmi dobře pamatuju.

12.04.2013 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Tuto knihu jsem si koupil týž den, kdy vyšla. Nikdy jsem koupě nelitoval a s chutí jsem si ji přečetl znovu. Skvělý příběh, ve kterém je i kocour

11.04.2024

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Napínavý a čtivý příběh

09.09.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Pan Bryndza píše knihy, které se lehce čtou. Málo postav, hodně mrtvol. Jednoduchý text s předvídatelným dějem. Nepříliš schopní detektivové, kteří trpí bolestmi hlavy i jinými neduhy. Přečetl jsem vše, co od autora vyšlo a více se k těm knihám vracet nebudu

09.09.2021 1 z 5

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

Tuto knihu sem poprvé přečetl, když vyšla v Odeonu. Okouzlil mě jemný autorův humor. Skvostná kniha, rád ji opakovaně čtu

03.04.2019