faraod faraod komentáře u knih

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Další kniha o válce tentokrát z pohledu silné ženy. Za mě krásná kniha moc hezký napsaná, čtivá, ač mi někdy vadilo přeskakování příběhů... Dočetla jsem do konce jedním dechem. Určitě doporučuji!

02.01.2020 5 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Hezky napsané, čtivé... tentokrát bez detailních popisů tehdejší hrůzy...jsem ráda,ze postava Vendulky nakonec sdílela svůj poutavý příběh...

28.12.2019 5 z 5

Útěk z Berlína Útěk z Berlína Malin Schwerdtfeger

Právě jsem dočetla, opět krásně napsaná kniha! Velmi čtivá, popisující život Židů v Německu...obdivuju kde lide brali tolik sily a chuť přežít!! Za mě určitě doporučuji!

09.12.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silný příběh..kniha byla pro mě čtivá... Ač v některých pasážích jsem ji musela odložit, zejména týrání dětí... Za mě plný počet hvězd a řadím do jedné z nejlepších knížek na toto téma.

10.11.2019 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Do knihy jsem se začetla, vyprávění života z Osvětimi mě vyloženě vtáhlo do děje... Avšak druhá část po válce už mě tolik nebavila a k dočtení jsem se musela nutit...

10.11.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na knihu jsem se těšila, ale přes veškerou snahu jsem se nedokázala začíst..Na mě zdlouhavý začátek. Bohužel jsem to po první třetině knihy vzdala..

05.06.2018

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem četla doslova jedním dechem. Krásný dojemný a hlavně smutný příběh!

05.06.2018 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Přečtená jedním dechem... Čtivá a moc pěkně napsaná..Děj mi chvílema připomínal 50 odstínu .) , příjemná oddechovka co stojí za přečtení! Vrhám se na další " Leova šance" :)

13.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst, avšak postupně si mě kniha vtáhla do děje..Krásný a dojemný příběh.. Za mě pět hvězd!!!

12.12.2017 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Od knihy jsem očekávala víc..

04.09.2016 4 z 5

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Janis Heaphy Durham

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Ač jsem od samotného názvu očekávala něco jiného a některé části byli zdlouhavé..V obsahu nejde tolik o fakta jak o celkové zamyšlení a to se autorce myslím povedlo. Je na každém z nás, jak dalece jsme schopni těmto věcem věřit..

15.07.2016 5 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Začátek knihy mě moc neoslovil, zdlouhavé, zbytečné popisování postav a spoustu jmen..Do děje mě to vtáhlo až posledních 100 stran..Zatím řádím ke knížkám "jednou a dost"...

23.03.2016 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nejlepší knížka co jsem četla.Příběh lásky a zároveň hrůzy války, mě opravdu vtáhlo do děje. Krásně napsané a ač jsem přečetla všechny díly tento se mi zdá nejlepší..rozhodně se k ní v brzké době ještě vrátím a řadím ji do nejoblíbenějších!

11.01.2016 5 z 5