Fantýna Fantýna komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Nejlepší závěr téro riologie.

27.03.2016

Vezmu sekeru Vezmu sekeru Petr Novotný

Tato knížka byla dobrá. Nejvíce se mi na ní líbilo to, že mluva jednotlivých postav byla "skutečná." Když byl někdo naštvaný, tak řekl to, co měl na jazyku.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

K této knize mám různý vztah v průběhu děje. V prvních kapitolách jsem věděla, o co se jedná. Postupem času, jak postavy přibývaly, jsem nevěděla, o čem příběh je, protože jsem se v tom nějakým způsobem ztrácela. Teprve v prostředku jsem pochopila, co se děje. Knížka se mi líbila, a můžu ji jenom doporučit. Nejlepší je to, že prostředí děje není jenom bojiště. Další úžasnou věcí je i to, že se každé postavy chovají jinak, takže je člověk může porovnat, jak se staví k válčení atd.

26.03.2016 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tato kniha je úplně boží. Můžu ji jen doporučit.

26.03.2016

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tato knížka je dobrá úplně stejně jako 1. díl.

Dobrodružství rodiny Smolíkovy Dobrodružství rodiny Smolíkovy Béla Rigó

Všechny příběhy jsou z polského seriálu o rodině Smolíkovi. Jakmile jsem zjistila, že existuje knížka, tak jsem se po ní vrhla. Jednotlivé příběhy jsem si přečetla několikrát, a musím říct, že se mi líbily. Některé se mi líbily více, jiné méně.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Tuto knihu jsem četla kvůli maturitě. Když mi ve škole řekli, že není vhodná k maturitě, byla jsem naštvaná, protože jsem v tomto díle pochopila, co básník chtěl říci. Kromě jednoduchého děje na pochopení je ta knížka krátká, že se úplný text dá najít na internetu. Na ukázku mám jeden odkaz níže.

Celkový text je nudný, i když vím, že Borovský proti někomu "bojoval."

26.03.2016 odpad!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Když jsem si knihu půjčila, myslela jsem si, že to bude dobrá kniha. Soudila jsem podle názvu. Přišlo mi, že nějaká postava tohoto díla bude neustále něco a někoho odmítat takovým způsobem, že se na to nebude dát odpovýdat. Mé představy se vyplnily, ale stejně se mi děj nelíbil. Nevím, co bylo horší, jestli děj nebo postavy.

26.03.2016 odpad!

Pohádky ze zoologické zahrádky Pohádky ze zoologické zahrádky Tereza Šefrnová

Původně jsem si myslela, že to budou příběhy zvířat ze zoologické zahrady. Úplnou pravdu jsem neměla, protože se jednalo o příběh zvířat ze zoologické zahrady, který byl pohádkou, jelikož náplní tohoto příběhu bylo to, že lidé by si měli odpad dávat do košů a ne je trousit, kam je napadne. Když jsem se do této knihy začetla, tak jsem přestala vnímat, pro jaké účely byla kniha napsána.

23.03.2016 4 z 5

František jde do školy František jde do školy Christine Nöstlinger

Tato kniha je velmi krátká a jednoduchá. Myslím si, že vystihuje nápis "První čtení," které je uvedeno v pravém horním rohu. Dále je v této knize plno obrázků.

22.03.2016 5 z 5

Tohle není kniha Tohle není kniha Keri Smith

Tato kniha, co není knihou je podle mého názoru stejně dobrá jako Destrukční deník, protože se mi zdá, že obě knihy mají některé úkoly stejné, ale mají je jinak naformulované. Potom jsou v Tohle není kniha jiné úkoly než v Destrukčním deníku.

21.03.2016

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Hodně dobrý příběh z prostředí cirkusu.

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Je to úplně úžasná knížka. Podle mého názoru je to emoční příběh.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tohle je knížka, kterou si pomatuji, že jsem ji četla mezi prvními knížky. Po dlouhé době musím říct, že je to stále moje jedna z nejoblíbenějších knížek, protože má dobrodružný příběh s velmi emocemi, které se vyskytují v tom, jak lidé zacházejí se zvířaty. Jsem ráda, že Bílý tesák nakonec našel lidi, které ho milovali.

21.03.2016

Velká kniha neobyčejných zvířat Velká kniha neobyčejných zvířat Ladislav Karpianus

Knížka má několik příběhů. Skoro všechny jsou dobrý, ale nejlepší jsou Šťastný princ, Bílá velryba.

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Jedna z nejlepších knih o popisu lidech v drogové stavu a otevřená výpověď o sexu s naturalistickými prvky. Mnoho lidí to znechutí nebo nepochhopí pravou podstatu děje. Dále se dostáváme do blázince, kde je místo pro nejlepší lidi autorovi doby. Tato knížka se mi opravdu moc líbila.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha s úplně emočním dějem, kdy nás autor dostane do těžkého života dívek v Afghánistánu a ve všech státech s islámským náboženství, kde ženy nemají žádná práva a od narození je s nimi nakládáno jako s nějakým zbožím.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Knihu jsem četla kvůli školní četbě, protože bych jsem si jí jinak nevzala, jelikož nevěří žádným myšlenkám o vzniku světa a lidech v knihách s náboženskou tématikou.

20.03.2016 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka je plna zajímavých příběhů. Některé se mi líbily více, a proto jsem je četla několikrát. Jiné swe mi moc nelíbily. Záleží to na vkusu, ale přesto je to úplně suprová knížka, která doplňuje knihy o Harrym Potterovi.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížka se mi hodně líbila, protože byla plná emocí a místy i filosofie o životě. Některým lidem se to nemusí líbit, protože si řeknou, jak můžou asi šetnáctiletí lidé myslet jako čtyřicetiletý lidé.