Fantasmagorka Fantasmagorka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to skvělá kniha a rozhodně se nenechte odradit tím, že je to pro děti. Protože tak úplně není. Má v sobě skrytou filozofii.

16.10.2018 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha o sobě aneb já já já jenom já. Koupila jsem ji, protože vypadala pěkně a byla dobře členěná. Místo toho, aby se ale zabývala čtenářem a jak ho dovést ke zdravému životnímu stylu, jsem narazila na autobiografii. Například kapitola Práce - Dělejte, co vás baví, není o tom, jak začít dělat co nás baví, ale o tom, jak autorka pomáhala školám se zdravě stravovat. Taková škoda peněz.

08.08.2020 odpad!

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Moc se mi to líbilo. Celou dobu jsem doufala, že svého fanatického muže nakonec kopne do zadku a nepodřídí se mu. A byla to sranda, hrdinka si našla kamarádky a celkově to byla velmi pozitivní kniha.

18.10.2018 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Napsané je to skvěle a děj rychle ubíhá, ale příběh je hrozný a je to něco, o čem nechcete číst. Kdybychom tu knihu neměli na škole jako povinnou četbu, určitě bych ji odložila.

16.10.2018 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Je to fajn příběh, hlavní postava mě fakt baví. Slabší konec. Je to pro ty, kteří si chtějí dopřát i trochu jinou romantiku než tu klasickou. Doporučuji

15.10.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je to skvěle napsané a i detektivní zápletka je dobrá. ALE je to až příliš depresivní a hlavní hrdina je naprostý idiot. Kdyby uvažoval nad tím, co dělá, nedostal by se do takových s prominutím sraček. A nestáhnul by s ním i ty ostatní.

15.10.2018 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Moc se mi to líbilo. Celkově mám ráda postapokalyptický žánr a tohle mi báječně padlo do noty. Děj ubíhal a zajímalo mě, jak to dopadne.

18.10.2018 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tento díl společně s tím prvním beru za nejlepší díly série. Setkání s různými nadáními a dalšími upíry pro mě bylo super počtení. V porovnání s filmem je kniha určitě lepší a to se mi filmy také libily. V knize je na tom super, že všechno co ve filmu probíhá v tichu a musíte si to domýšlet, taktady je to přímo popsané. Schopnosti každého jsou jasné, i když neviditelné.

16.10.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Skvělé. Tento díl považuji za jeden z těch lepších z této série. Konečně se na scéně objevuje Jeřáb. Bohužel nechápu, jak ho mohli takhle blbě přeložit!!

27.07.2018 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Případ byl složitý a poutavý. Mnohé závěr překvapí, přesto ale pro mě byly některé věci jasné od začátku, jelikož Tess občas píše tak, že na něco můžete přijít dřív. A mile mě překvapilo, že to dopadlo v podstatě dobře a těm, co jsem fandila nebylo nijak ublíženo :-)
Rizzoli a Isles podle mého dostaly málo prostoru. Ale zápletka to vynahradila. Rozhodně zajímavý díl.

23.10.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Zatím nejlepší díl série, spousta akce, plánů. Aelin konečně ukazuje, co v ní vlastně je a tím nemyslím jen oheň! :-)

27.07.2018 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Skvělá kniha. Jedno z nejlepších fantasy pro ženy. Konečně něco, co není jen pro mládež. Napsané to je suprově. Chlapi parádní a vzrůšo nechybí.

16.03.2018 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Knihu jsem zakoupila v akci 1+3. Měla jsem nejdříve pocit, že by to mohlo být romantické a motivační. Ale v podstatě už na začátku čtení mi bylo jasné, jak to skončí. Co se týče příběhu, tak to bylo předvítalné. Napsané to bylo kvalitně a čtivě. Uděláte si představu o tom, jaké to je mít nevyléčitelnou nemoc a že jsme vlastně všichni zdraví šťastlivci. Pro mě to bylo depresivní od začátku do konce. Bylo mi líto jí, kluka, co se do ní zamiloval, jejích kamarádů a rodičů taky. Žádnou extra motivaci do života jsem necítila, to už mi více motivace dodala kniha "Muž, který chtěl být šťastný". Nemůžu to ale hodnotit negativně, protože je kniha napsaná dost dobře.

12.09.2019 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Kniha je čtivá a příběhy každé z hrdinek dokážou povzbudit. Hezky se prolínají a nakonec jim fandíte všem. Mrzelo mě, že byl konec smrsknutý do 20 stránek. Mnohem raději bych si užila více obsahu o šťastném konci.

08.03.2019 4 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Vůbec to nebylo špatné. V ničem to však nevynikalo. Pár povídek o vztazích. Některé povídky bych si i dokázala představit jako normální knihu.

18.10.2018 3 z 5

Škola noci: Lenobiin slib Škola noci: Lenobiin slib Kristin Cast

Napsané hezky, rychle se to četlo. Příběh to byl vážně fajn. Na mě trochu smutné.

15.10.2018 5 z 5

Škola noci: Drakova přísaha Škola noci: Drakova přísaha Kristin Cast

Drakova přísaha se mi nakonec líbila, a to jeho postavu zrovna moc nemusím. Líbilo se mi na tom, že nám více představili Anastasii.

15.10.2018 4 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Začátek mi uplně neseděl, konzervativnost hlavní postavy taky ne. Ale jinak se mi to líbilo. Hlavní hrdina vypadal fajn a zajímalo mě jak to dopadne. Žádný zázrak však nečekejte.

15.10.2018 3 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Prvních 100 stran pro mě bylo těžké přelouskat. Velmi nezáživný začátek a dlouho se tam nic nedělo. Skoro se mi líbil víc příběh tety Nan, který zabíral stránku každé kapitoly. Kniha mě začala bavit až po příchodu hlavního hrdiny a představovala bych si, že tam autorka s ním dá více interakcí. Bohužel. Zkrátit o 200 stran a bylo by to fajn čtení, takhle je to nuda.

15.10.2018 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Rozhodně tuto sérii doporučuji. Děj se skrze knihy nádherně rozvine a díky tomu jsou některé díly lepší než díl první. Nejprve jsem byla zklamaná, protože popis nabízel chladnokrevnou vražedkyni a já se těšila až si užiju někoho temného a nelítostného. To bohužel Calaena není. Nebo možná bohudík vzhledem k dalším knihám? :-) rozhodně doporučuji vytrvat a bude vás čekat zábavný děj se spoustou odhalení.

27.07.2018 4 z 5